Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

Kutsusime King of Spadesi jaanuari alguse uudiskirjas kõiki osa võtma Hollandi jäämehe Wim Hofi külma dušiga karastamise väljakutsest, sest vaid oma mugavustsoonist välja astumine aitab meil enda tõelisi piire (või piiride puudumist) paremini tundma õppida.

Äärmiselt külmakartliku inimesena olen kogu oma elu olnud kindlal veendumusel, et pigem suren, kui võtan vabatahtlikult külma dušši või ujun jäises vees. Otsustasin lõpuks selle kontseptsiooni aga oma peas hoopis teisiti lahti mõtestada – anda talle uue, eneseületusliku ja vaimse kasvamise tähenduse.

Esimesed kolm nädalat ehk 15- ja 30-sekundiliste hommikuste külmade duššide juures oli raskeimaks vaimne pool, enese kokku võtmine ja segisti temperatuuriregulaatori sinisesse keeramine. Ei saa salata, et ka hing tahtis vägisi kinni jääda, kuid tunnetuslikult möödusid need sekundid üsna kiiresti. Mida sessioon edasi, seda kiiremini normaliseerus külmas vees ka hingamine.

Viimane nädal ehk karastamise pikendamine minutile, oli ette antud progresseerumise plaanis selgelt kõige raskem. Minut jäise dušši all on piisvalt pikk aeg, et hoolimata nüüdseks juba küllalt normaalsest hingamisest ja korralikust vaimsest ettevalmistusest, hakkab ka füüsiliselt väga külm. Tunnetuslikult kõige ebamugavam oli just peal ning sõrmedel

Viimasele karastamispäevale otsustasin aga anda märgilise tähenduse – teha midagi, mida ma kunagi ei uskunud end tegevat – ja minna talisuplema. Jäässe raiutud ujumisrada on ju siiski meeltele palju võimsam kujund kui kodune dušš. Ühtlasi soovisin kogu selle väljakutse vältel, eriti aga “lõpubossiga” kohtudes olla võimalikult “kohal”, situatsiooni täielikult teadvustades ja seda kõigiti tunnetades

Just “kohal” olemine ja eneseületuse tunnetamine on see, mis kandub meiega koos edasi ning aitab vaimselt kasvada. Olen kunagi teinud ka üle hõõguvate süte kõndimist, kuid kuna sellele eelnes koolitaja poolt pikk transsi viimine ja järgnenud sütel kõndimise protsess oli kui häguses olekus, siis tunnen, et sellest kogemusest ei olnud mul enda isikliku arengu koha pealt mingit mõju. Nii tahtsin sama viga mitte korrata ning lõigata käesolevast väljakutsest maksimaalset kasu.

Jäisest supist välja ronides oli õnnehormooni endorfiini tase kindlasti normaalsest kõrgem, kuid ülevoolavat eufooriat või hämmingut, et ma “kas ma tõesti suutsin?!” ei olnud. Pigem valitses hinges rahulolu – tegin seda, milleks ma end olin ette valmistanud ja mida olin endale lubanud. Usun, et just see reaktsioon on märk sellest, et sain enda jaoks ühest olulisest vaimsest barjäärist üle ning astusin sellega veel ühe sammu lähemale purunematule kehale ja vaimule.

Minu mõtted kaasa võtmiseks:

 

1. Külma veega karastamine on jõukohane ka kõige suuremale külmapelgurile.

2. Wim Hofi külma dušši meetod on heaks viisiks tuletada endale iga päev meelde, et enda mugavustsoonist välja astumine on tegelikult küllalt lihtne.

3. Enamus piire oleme endale ise seadnud ning nad on vaimsed. Olgu siis põhjuseks mingi vana mõttemudel, hirm vmt. Kuid piirid on murdmiseks.

4. Muutmaks uut kogemust osaks endast ning selle väestamiseks peab selles olema “kohal”. Enese transsi viimine või muul viisil tegevusse petmine ei anna kogemusest loodetud vaimset kasvamist.

 

Mõnusat karastamist!

Mikk

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sa teed kõik endast oleneva, et võtta kaalust alla ning saavutada mehelikult atleetlik kehakompositsioon, kuid mingil põhjusel libastud sellel teel ikka ja jälle...
[...]
Tõsta enda suutlikkust vägisõnadega

Tõsta enda suutlikkust vägisõnadega

Teinekord on taktitundetus kui sõõm värsket õhku - ja just seepärast on seekordne video keset jõulumöllu hoopis vägisõnadest ning nende suutlikkust tõstvast võimest.
[...]
Mehelikult tervislik toitumine – millest ta koosneb (Miku enda näite varal).

Mehelikult tervislik toitumine – millest ta koosneb (Miku enda näite varal).

Kuna pilt, eriti liikuv pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis meie eelmise nädala video järelkajana näitab meie CEO Mikk, mida ja millal tema ühel täiesti tavalisel päeval sööb.
[...]
King of Spadesi enneolematu sooduskampaania

King of Spadesi enneolematu sooduskampaania

Soovin Sulle ühena esimestest teada anda, et just nüüdsama alustasime King of Spadesi enneolematu hinnakampaaniaga, kus üks karp maksab vaid 39 EUR.
[...]
Uinu ka siis, kui närvid on pingul (USA Mereväe tehnika)

Uinu ka siis, kui närvid on pingul (USA Mereväe tehnika)

Meie Meestekuu raames tehtava eliitsōdurite jōudlustehnikate videoseeria teises videos räägib Mikk sellest, kuidas uinuda ka siis, kui hinges on ärevus...
[...]
Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Meestüüpi juuksekadu ehk androgeenne alopeetsia on probleem, millega puutuvad oma eluea jooksul kokku umbes pooled meestest.
[...]
Unustatud näoilme, mis vabastab rahuloluhormoonid

Unustatud näoilme, mis vabastab rahuloluhormoonid

Kas sa soovid endas vallandada heaolu- ja õnnehormoone, alandada stressitaset ning kõige tipuks olla mõjukam ning panna teised endasse positiivselt suhtuma?
[...]
Millal teed häid, millal aga halbu otsuseid

Millal teed häid, millal aga halbu otsuseid

Selles videos räägin ma sulle millestki, mis ei lase sul ei äris, eraelus kui spordisaalis optimaalseid otsuseid vastu võtta. 
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist