Väljakutse – 2 nädalat ilma uudisteta!

Võta ette mõni Eesti suurem uudisteportaal ja vaata, kui palju on seal positiivse- ning kui palju negatiivse alatooniga uudiseid. See suhe on keskmiselt 1/10-le negatiivsete kasuks.

Selline on aga sisuliselt kogu meie tänapäevane meedia, kuna inimestena tõmbavad negatiivsed asjad palju rohkem meie tähelepanu kui positiivsed. See on olnud evolutsiooniliselt vajalik, sest kui meie esivanemad ei märka puu otsas rippuvat õuna, tuleb tühja kõhtu veidi kauem kannatada, kui nad aga ei märka tiigrit või mürkmadu, siis on pidu kiiresti läbi. On selge, et uudismeedia teab seda fakti suurepäraselt ning ajab läbi negatiivsuse vaatamiskordade arvu edukalt üles. 

Seda, et ärevus ja depressioon halvendavad meie kognitiivset suutikkust, teame kõik juba ammu. Uus uuring aga näitab, et tegelikult on selleks vaja palju vähem - ja seda kutsutakse korduvaks negatiivseks mõttemustriks (repetitve negative thinking). Uuringust nähtus, et need, kel oli pigem negatiivne mõttelaad, olid nelja aasta lõikes palju suurema tõenäosusega kimpus mälu ja ajutöö võimekusega kui need, kel oli pigem positiivne mõttelaad. Olulise faktina toodi ka välja, et Alzheimeriga seotud spetsiifiliste proteiinide hulk ajus kasvas oluliselt.

Negatiivsete uudiste keskel oleme aga päevast päeva, kuust kuusse ja aastast aastasse ning paratamatult hakkab see mõjutama meie mõttemustreid... ning sa ei pea olema ei ärevil ega depressioonis selleks, et see sinu vaimse suutlikkuse peale ei hakkaks - piisab vaid negatiivses (info)keskkonnas elamisest.

Niisiis - 2 nädalat ilma tele-, raadio- ja netiuudisteta, kusjuures piirata tuleb tugevalt ka sotsiaalmeedia kasutust (ja parimaks tulemuseks toetada end King of Spades Flagshipiga) ning sa üllatud, kui kiiresti võib su elukvaliteet paraneda. Leiad, et sul on rohkem vaimset energiat tegeleda endale tõeliselt oluliste asjadega ning ei kuluta end teemadele, mille üle puudub sul igasugune kontroll.

Ära muretse, väga oluline info saab su läbi sõprade, töökaaslaste ja pere ikka kätte, nii et täielikus infosulus sa ei ole, kuid emotsioonidest laetud päevauudistest saad end nii edukalt päästa. 

Vaid kaks nädalat - tähelepanu, valmis olla, läks!

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

“Repetitive negative thinking is associated with amyloid, tau, and cognitive decline”. by Natalie Marchant et al. Alzheimer’s & Dementia doi:10.1002/alz.12116

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

Teadmine, aga mitte tegemine on sama mis mitte teadmine. Mitte ühestki meie jõudlust tõstvast tehnikast pole kasu, kui lihtsalt ei tule meelde...
[...]
Lõpeta läbi suu hingamine – Buteyko meetod

Lõpeta läbi suu hingamine – Buteyko meetod

Väga paljud inimesed, hinnanguliselt lausa pooled täiskasvanutest, mina nende hulgas, hingavad valesti – hingatakse suuga ning liiga palju. Võiks ju arvata, et lisahapnik on hea ja tervistav, kuid tegelikkuses...
[...]
Sügisel oma parimasse vormi – garanteeritult!

Sügisel oma parimasse vormi – garanteeritult!

Hea meheliku ja sitke füüsise saavutamine peaks olema kõigi meeste eesmärgiks - ka nende, kes muidu sporti leigelt suhtuvad. Suur uuringutepagas näitab, et just hea vorm aitab märgatavalt parandada ka vaimset võimekust.
[...]
Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Meestekuu viimases eriüksuslaste suutlikkuse tehnikate videos räägib Mikk lihtsast mõttemudelist, mis muudab USA Mereväe eriüksuslased - SEALid koheselt...
[...]
See on sinu vaimse stressi tegelik allikas…

See on sinu vaimse stressi tegelik allikas…

Ettevõtlike ja suure saavutusvajadustega meeste seas on pidev vaimne stress ja depressioon suur probleem, sest mida rohkem soovid ära teha, seda rohkem takistusi oma teel kohtad.
[...]
Väljakutse – 2 nädalat ilma uudisteta!

Väljakutse – 2 nädalat ilma uudisteta!

Õpi, miks sa peaksid selle väljakutse kindlasti vastu võtma, kui su mälu ning ajutöö kiirus sulle olulised on.
[...]
Saa võitu pidevalt närivast ärevustundest

Saa võitu pidevalt närivast ärevustundest

Suure saavutusvajadusega ja kõrgeid eesmärke seadva mehena tead kindlasti seda päevast päeva sees närivat ärevustunnet, mis ühest küljest küll hoiab meid tegusana, kuid teisalt on kohutavalt väsitav ning lõpuks ka eesmärkidele vastu töötav.
[...]
Millal hakkavad mehe vaimsed ja füüsilised võimed langema?

Millal hakkavad mehe vaimsed ja füüsilised võimed langema?

On mõnevõrra üllatav, et meie vaimsed võimed saavutavad oma tipu varem kui füüsilised võimed. 
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist