Väljakutse – 2 nädalat ilma uudisteta!

Võta ette mõni Eesti suurem uudisteportaal ja vaata, kui palju on seal positiivse- ning kui palju negatiivse alatooniga uudiseid. See suhe on keskmiselt 1/10-le negatiivsete kasuks.

Selline on aga sisuliselt kogu meie tänapäevane meedia, kuna inimestena tõmbavad negatiivsed asjad palju rohkem meie tähelepanu kui positiivsed. See on olnud evolutsiooniliselt vajalik, sest kui meie esivanemad ei märka puu otsas rippuvat õuna, tuleb tühja kõhtu veidi kauem kannatada, kui nad aga ei märka tiigrit või mürkmadu, siis on pidu kiiresti läbi. On selge, et uudismeedia teab seda fakti suurepäraselt ning ajab läbi negatiivsuse vaatamiskordade arvu edukalt üles. 

Seda, et ärevus ja depressioon halvendavad meie kognitiivset suutikkust, teame kõik juba ammu. Uus uuring aga näitab, et tegelikult on selleks vaja palju vähem - ja seda kutsutakse korduvaks negatiivseks mõttemustriks (repetitve negative thinking). Uuringust nähtus, et need, kel oli pigem negatiivne mõttelaad, olid nelja aasta lõikes palju suurema tõenäosusega kimpus mälu ja ajutöö võimekusega kui need, kel oli pigem positiivne mõttelaad. Olulise faktina toodi ka välja, et Alzheimeriga seotud spetsiifiliste proteiinide hulk ajus kasvas oluliselt.

Negatiivsete uudiste keskel oleme aga päevast päeva, kuust kuusse ja aastast aastasse ning paratamatult hakkab see mõjutama meie mõttemustreid... ning sa ei pea olema ei ärevil ega depressioonis selleks, et see sinu vaimse suutlikkuse peale ei hakkaks - piisab vaid negatiivses (info)keskkonnas elamisest.

Niisiis - 2 nädalat ilma tele-, raadio- ja netiuudisteta, kusjuures piirata tuleb tugevalt ka sotsiaalmeedia kasutust (ja parimaks tulemuseks toetada end King of Spades Flagshipiga) ning sa üllatud, kui kiiresti võib su elukvaliteet paraneda. Leiad, et sul on rohkem vaimset energiat tegeleda endale tõeliselt oluliste asjadega ning ei kuluta end teemadele, mille üle puudub sul igasugune kontroll.

Ära muretse, väga oluline info saab su läbi sõprade, töökaaslaste ja pere ikka kätte, nii et täielikus infosulus sa ei ole, kuid emotsioonidest laetud päevauudistest saad end nii edukalt päästa. 

Vaid kaks nädalat - tähelepanu, valmis olla, läks!

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

“Repetitive negative thinking is associated with amyloid, tau, and cognitive decline”. by Natalie Marchant et al. Alzheimer’s & Dementia doi:10.1002/alz.12116

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Mõõda enda närvisüsteemi robustsust…pulsivööga

Mõõda enda närvisüsteemi robustsust…pulsivööga

Pulsivööd kasutatakse enamasti kalorikulu mõõtmiseks, kuid tegelikult on tal üks...vaat et olulisemgi kasutusvõimalus veel...
[...]
Nelja nädalaga jääauku. Miks küll?

Nelja nädalaga jääauku. Miks küll?

Täna on 31. detsember, kell on vähem kui 10.00 hommikul ning täna saab mul täis esimene aasta end teadlikult külma veega karastamisest. Selle tähistamiseks sõidangi praegu Pirita Jahisadamasse...
[...]
Asenda oma mehine hommikusöök just sellega!

Asenda oma mehine hommikusöök just sellega!

Soe suveilm toob endaga kaasa lisaks D-vitamiini varude täitmisele aga ka kaks olulist muutust meie suutlikkust oluliselt mõjutavas teguris – söömises.
[...]
Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Kui seda ehet kannavad klassikalise ja ajatu meeste stiili ikoonid nagu Sotheby’s Real Estate juht Alexander Kraft, Itaalia tööstur Matteo Marzotto ja Bugatti ülem Stephan Winkelmann, sobib see ehe ka sinu mehelikku elegantsi esile tooma.
[...]
Tõeline elupikendamise harjutus, mida sa siiani teinud ei ole

Tõeline elupikendamise harjutus, mida sa siiani teinud ei ole

Kui tegusa ning endast ja oma tervisest lugu pidava mehena liigud suvel palju väljas, mis toetab tugevalt südame veresoonkonna tervist, siis kohe algava külma ja märja kaamosega...
[...]
Sina versus Defender – teeme võidu!

Sina versus Defender – teeme võidu!

Ehk  mäletad  –  eelmise  aasta  lõpus  tutvustas  Mikk  enda  äsja  soetatud  Land  Rover  Defenderit,  mille  seisukord  oli  kõike  muud  kui  hea...
[...]
Maiusta süümepiinade- ja halbade tagajärgedeta

Maiusta süümepiinade- ja halbade tagajärgedeta

Külmad ilmad ja lühemad päevad tähendavad seda, et veedame palju rohkem aega kodus. Õdus valgus, kaminas praksuv tuli ning akna taga vilisev tuul aga lausa kutsuvad meid magusaga patustama. Samas on selge, et maiustamine rikub kiiresti meie meheliku ning sportliku kehakompositsiooni.
[...]
Miks tugevad päeval tukastavad?

Miks tugevad päeval tukastavad?

Kas ka sina liigitad päeval tukastajaid logarditeks ja laiskvorstideks? Kui nii, siis pole sa selle arvamusega üksi. Tegelikkuses peaksid sa aga ilma igasuguste süümepiinadeta magajatega liituma...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist