Ütle, kes on su lemmikpahalane ja ma ütlen, kes oled sa ise.

Kaasaja kahtlemata ühe suurema mõtleja, psühhiaater Carl Jungi olulisimaid kontseptsioone on “vari” - shadow. Jungi järgi on nimelt igal inimesel alateadvuses olemas tume varjukülg, mis peidab endas instinkte, ihasid ja reaktsioone, mis ületavad kaugelt meie ühiskonna moraalsed, eetilised ja seaduslikud piirid.

Just seetõttu ei taha me aga oma varjuküljega tutvust teha, kuna siis peaksime end hakkama samastama kurjusega ning meie minapilt muutuks oluliselt negatiivsemaks. 

Jung aga väidab, et enda terviklikkuse tajumiseks on justnimelt vaja aru saada, mis toimub meie varjupooles ja avastama selle osa, mida meie teadvus tõrjunud on. Tõeline valgustatus ja rahu tuleb aga siis, kui me saame oma varjupoolega tuttavaks ning suudame selle jõudu talitseda ja hallata. 

Selline enda tundmine ja enda vastu aus olemine loob kvaliteedi, mille poole peaksid püüdlema kõik mehed. Aga ka Jung ütles, et oma varjupoole avastamine on väga rase ning suurt pingutust nõudev sihitud töö.

Õnneks aga pakub üks värse uuring siinkohal abikäe.

Nimelt on ühes hiljutises uuringus leitud, et inimesed graviteeruvad automaatselt nende välja mõeldud pahalaste poole, kes alateadlikult  meenutavad neile neid endid. Gordon Gekko, Scaramanga, Hannibal Lecter...jne  - lase endale tuttavad filmipätid enda silme eest läbi ja mõtle, kes sulle kõige rohkem meeldib.

See võibki olla sinu esimeseks ukseks avastama enda varjukülgi ning oluliseks tähiseks valgustatuse, tervikliku minapildi ning seetõttu ka sisemise rahu poole. See on kahtlemata keeruline, kuid samas väga põnev protsess.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

Krause, R. J., & Rucker, D. D. (2020). Can Bad Be Good? The Attraction of a Darker Self. Psychological Science, 31(5), 518–530. https://doi.org/10.1177/0956797620909742

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Mõõda enda närvisüsteemi robustsust…pulsivööga

Mõõda enda närvisüsteemi robustsust…pulsivööga

Pulsivööd kasutatakse enamasti kalorikulu mõõtmiseks, kuid tegelikult on tal üks...vaat et olulisemgi kasutusvõimalus veel...
[...]
Pika autosõidu vältel meel erk ja vaim puhanud. Kuidas see võimalik on?

Pika autosõidu vältel meel erk ja vaim puhanud. Kuidas see võimalik on?

Kuidas hoida pika roolisoleku ajal meel ergas, vaim värske ning tunda end ka peale mitmetunnist sõitu energilise ja teotahtelisena.
[...]
Väsimuse ja kehva mälu üllatav süüdlane

Väsimuse ja kehva mälu üllatav süüdlane

Endast lugupidava mehena soovid, et sul oleks mehelikult sportlik kehakompositsioon, kiire ajutöö ja hea mälu ning loomulikult ka rohkem energiat. Parema vaimse ja füüsilise võimekuse saavutamine muutub aga aina raskemaks ning siin on selle üks üllatav, kuid suur süüdlane.
[...]
Kas sinu otsuseid juhib TITA?

Kas sinu otsuseid juhib TITA?

Sedakorda annab Mikk võimsa võtme märkamaks, kas sinu otsuseid juhib TITA ehk Teiste Inimeste Tunnustav Arvamus.
[...]
Rucking – Sinu uus eriti mehelik lemmiktreening

Rucking – Sinu uus eriti mehelik lemmiktreening

Rucking on unikaalne jõuelementidega pikitud kardiotreening, mille tuumaks on raske seljakotiga ringi käimine. Selle populariseerijateks on olnud Ameerika erusõjaväelased ning see emuleerib jalaväelase rännakut täisvarustuses...
[...]
Mobiilirakendused purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Mobiilirakendused purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Mikk räägib millised rakendused tema enda telefonis on ning kuidas need aitavad olla tugevamad, fokusseeritumad ja tervemad.
[...]
Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

Kutsusime King of Spadesi jaanuari alguse uudiskirjas kõiki osa võtma Hollandi jäämehe Wim Hofi külma dušiga karastamise väljakutsest...
[...]
Isadepäeve-eri: meeste jõudlusest faktipõhiselt

Isadepäeve-eri: meeste jõudlusest faktipõhiselt

Varsti on käes isadepäev, aga selles videos tahan ma rääkida sellest, miks paljud poisid ja mehed, kes oma isale õnne soovivad, ise kunagi neid õnnesoove vastu võtta ei saa.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist