Tõsta enda suutlikkust vägisõnadega

Teinekord on taktitundetus kui sõõm värsket õhku - ja just seepärast on seekordne video keset jõulumöllu hoopis vägisõnadest ning nende suutlikkust tõstvast võimest.

Seda, et vandumine on tarbetu ja vulgaarne, teame kõik. Küll aga on hetki, kus vägisõnade kasutamine on omal kohal - vähemalt meie suutlikkuse vaatevinklist. Kuidas nii?

Esiteks - emotsionaalselt laetud ropendamine aitab uuringutele tuginedes palju paremini valuga toime tulla kui mitte ropendamine - Ühendkuningriigi Keele’i ülikooli teadlaste sõnul tõuseb meie valu taluvus isegi kuni 50%. Kusjuures vägisõnad aitavad samamoodi ka emotsionaalse valu puhul. Kui oled läbi elanud vaimselt traumeeriva hetke, siis kaks minutit vandumist toob sellega toime tulekusse olulist leevendust.

Teiseks - vägisõnad tõstavad ka füüsilist jõudu - Wingate testis 5% ning haardetugevuse testis isegi 8%.

Seda, miks vandumine sellisel viisil meie suutlikkust tõstab, ei ole teadlased veel selgeks vaielnud, kuid kõige populaarsema teooria kohaselt aktiveerib ropendamine meie sümpaatilise närvisüsteemi, tuues esile ‘võitle või põgene’ seisundi ning suurendades seeläbi nii jõudu kui võimet valu paremini taluda. 

Silmas tuleb pidada aga seda, et sellised kasud avalduvad ainult siis, kui me igapäevaselt ning tarbetult vägisõnu ei kasuta. Sageli ropendades väheneb sõnade mõju jõudlusele oluliselt.

Niisiis - vägisõnad võivad olla meie suutlikkuse tööriistakastis väärtuslikeks abimeesteks, kuid ainult siis kui neid kasutada sihipäraselt õigel ajal ning õiges kohas.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

Stephens, Richard, and Claudia Umland. “Swearing as a response to pain—Effect of daily swearing frequency.” The Journal of Pain. Bish 12.12 (2011): 1274-1281.

Philipp, Michael C.; Lombardo, Laura (2017). “Hurt feelings and four letter words: Swearing alleviates the pain of social distress”. European Journal of Social Psychology. 47 (4): 517–523.

Pinker, Steven, Ph.D. “The Stuff of Thought” 2007

Goulopoulou, Styliani, et al. “Heart rate variability during recovery from a Wingate test in adolescent males.” Medicine and science in sports and exercise 38.5 (2006): 875-881.

Stephens, Richard, David K. Spierer, and Emmanuel Katehis. “Effect of swearing on strength and power performance.” Psychology of Sport and Exercise (2017).

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Ilma ilustamata – mis kasu Flagship Sulle toob

Ilma ilustamata – mis kasu Flagship Sulle toob

Me kutsume Flagshipi täielikuks toetus- ja taastuskompleksiks nõudliku elustiiliga mehele, kuid kõiki kirjanduslikke ilustusi kõrvale jättes – millist reaalset kasu Sina võid sellest tootest oodata?
[...]
King of Spades Tournamentiga stiilne Goblet tasuta kaasa.

King of Spades Tournamentiga stiilne Goblet tasuta kaasa.

Praegu on suurepärane aeg uus King of Spades Tournament omal nahal järgi proovida, sest vähemalt kahe paki ostul paneme Sinu tellimusele stiilse metallist sheikeri...
[...]
Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Meestekuu viimases eriüksuslaste suutlikkuse tehnikate videos räägib Mikk lihtsast mõttemudelist, mis muudab USA Mereväe eriüksuslased - SEALid koheselt...
[...]
2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

Nagu ehk tead, siis meie inimliigina märkame rohkem negatiivset kui positiivset ja sellel on väga lihtne ning evolutsiooniliselt oluline põhjus...
[...]
Iidsed bakterid sinu rakkudes – sinu jõu ja võimsuse allikas (ja kuidas nende eest hoolitseda)

Iidsed bakterid sinu rakkudes – sinu jõu ja võimsuse allikas (ja kuidas nende eest hoolitseda)

Kas teadsid, et kogu oma energia ja võimsuse oled sa võlgu iidsele bakterile, mis aegade jooksul on saanud meie raku üheks osaks...
[...]
Eriepisood: kuidas sünnib King of Spadesi video

Eriepisood: kuidas sünnib King of Spadesi video

See viis minutit, mille me soovime iganädalaselt Sinu ajast sisustada King of Spadesi videoga jõudluse ja suutlikkuse tõstmisest, kätkeb endas tegelikult...
[...]
Veel hullem kui suitsetamine? See pole ju võimalik…

Veel hullem kui suitsetamine? See pole ju võimalik…

Seda, kui raskelt mõjub krooniline suitsetamine mehe tervisele, teame kõik. Samas ei räägita üldse sellest, mis on enneaegse suremuse riski arvestades 3(!) korda ohtlikum kui suitsetamine.
[...]
Sügisel oma parimasse vormi – garanteeritult!

Sügisel oma parimasse vormi – garanteeritult!

Hea meheliku ja sitke füüsise saavutamine peaks olema kõigi meeste eesmärgiks - ka nende, kes muidu sporti leigelt suhtuvad. Suur uuringutepagas näitab, et just hea vorm aitab märgatavalt parandada ka vaimset võimekust.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist