Testi, kui hea on sinu käe-silma koordinatsioon!

Telli King of Spades siit


Selles videos räägin, mis on käe-silma koordinatsioon, miks seda treenida ja kuidas seda treenida.

Käe-silma koordinatsioon on lihtsustatult öeldes mingile visuaalsele stimulatsioonile täpse ja sihitud liigutusega reageerimine – ja selliseid asju teeme me päevast päeva – vajutame pidurit, kui fooris põleb punane tuli, kirjutame käsitsi, riietame end jne. Ühesõnaga, seda on vaja elus toime tulemiseks ja suurem osa meist saab nimetatud toimingutega kenasti ja probleemideta hakkama.

Miks on siis vaja seda eraldi treenida? Esiteks aitab hea käe-silma koordinatsioon hoida aju plastilisena ning ennetada vananemisest tingitud aju võimekuse vähenemist. Teiseks aga – teatud tüüpi käe-silma koordinatsiooni harjutamine mitte üksnes ei paranda ühte spetsiifilist motoorikat – näiteks särgi selga panekut, vaid ka muid ajutöö osi – taju, üldist motoorikat ning aju protsessimise kiirust. Ja see on asi, mis peaks iga kõrge saavutusvajadusega mehe silmad põlema panema.

Nendeks universaalseteks käe-silma koordinatsiooni parandamise praktikateks on:
 

 1. Arvutimängud. Ma ei hakka siin pikemalt peatuma, sest tänapäeva elu koosneb niigi suuremas osas istumisest, kuid vahel harva üks-kaks mängu teha võib olla täiesti omal kohal.

 2. Muusikainstrumendi õppimine. Ka siin on vaja väga head käe-silma koordinatsiooni, kuid juhul kui sa ei ole musikaalne või mõistad, et ei leia klaveri õppimiseks iga päev vähemalt tundi, siis ei pruugi see olla sinu jaoks.

 3. Sport. Sport nõuab samuti head käe-silma koordinatsiooni ning üldist keha valitsemist. Heaks näiteks on siinkohal erinevad pallimängud, aga ka poks. Mõneti üllatuslikult on just poksitreeningud soovitavad Alzheimeri all kannatajatele oma aju plastilisuse ja käe-silma koordinatsiooni sälitiamiseks.


Kas aga tead, kui hea on sinu käe-silma koordinatsioon? Tee siinkohal ära üks lihtne ja kiire standardiseeritud test. See pole küll eksimatu, kuid annab vähemalt indikatsiooni, mis tasemel sa oled. Testi tegemiseks on sul vaja tennisepalli, sirget seina, stopperit ja assistenti.

Kõigepealt soojenda end 10 minutit. Siis seisa 2 meetri kaugusel seinast, viska tennisepall parema käega vastu seina ja püüa vasaku käega. Siis viska tennisepall vasaku käega vastu seina ja püüa parema käega. Ja nii 30 sekundit. Tulemused 35 kordust ja üle on suurepärane, tulemused 20 kordust ja vähem võib lugeda halvaks.

Sa saad tennisepalliga teha muidki käe-silma koordinatsiooni parandamise harjutusi, mis muudavad selle treenimise lõbusamaks – nagu video alguses öeldud, siis läbi spordi selle treenimine mitte ei paranda ainult spetsiifilist motoorikat, vaid ajutööd üldiselt.

Aga igapäevaseks madala lävepakuga harjutuseks soovitan sulle osta softball/stressipall ning põrgatada seda aeg-ajalt vastu kontori seina samal põhimõttel kui varem mainitud test. Sellel on ka üks oluline lisaväärtus – kuna see tegevus nõuab su jäägitut tähelepanu, aitab ta sul muudest tööasjadest korra välja lülituda ning ajul sel viisil puhata lasta.

Lisaks ülalmainitule soovin öelda, et King of Spades sobib selle temaatikaga suurepäraselt, kuna meie tootes olev eriline aminohape D-aspartaat on neurotransmitter ja aitab kaasa aju protsessimise kiirusele ning kaitseb seda vananemise eest.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
 1. An integrated brain–behavior model for working memory” by D A Moser, G E Doucet, A Ing, D Dima, G Schumann, R M Bilder & S Frangou in Molecular Psychiatry. Published online December 5 2017

 2. Green CS, Bavelier D. Exercising Your Brain: A Review of Human Brain Plasticity and Training-Induced Learning. Psychology and aging. 2008;23(4):692-701. doi:10.1037/a0014345.

 3. Cai L, Chan JSY, Yan JH, Peng K. Brain plasticity and motor practice in cognitive aging. Frontiers in Aging Neuroscience. 2014;6:31. doi:10.3389/fnagi.2014.00031.

 4. Rand MK, Stelmach GE. Effects of hand termination and accuracy requirements on eye-hand coordination in older adults. Behavioural brain research. 2011;219(1):39-46. doi:10.1016/j.bbr.2010.12.008.

 5. https://www.brianmac.co.uk/handeye.htm

 6. Evidence for the involvement of D-aspartic acid in learning and memory of rat. Topo E1, Soricelli A, Di Maio A, D'Aniello E, Di Fiore MM, D'Aniello A. Amino Acids. 2010 May;38(5):1561-9.

 7. D-Aspartic acid is a novel endogenous neurotransmitter. D'Aniello S1, Somorjai I, Garcia-Fernàndez J, Topo E, D'Aniello A. FASEB J. 2011 Mar;25(3):1014-27.

 8. Embryonic development and postnatal changes in free D-aspartate and D-serine in the human prefrontal cortex. Hashimoto A1, Kumashiro S, Nishikawa T, Oka T, Takahashi K, Mito T, Takashima S, Doi N, Mizutani Y, Yamazaki T, et al. J Neurochem. 1993 Jul;61(1):348-51.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Flagship nüüd uue hinnaga!

Flagship nüüd uue hinnaga!

Oleme kogu aeg otsinud võimalusi teha Flagship kättesaadavamaks - ning nüüd oleme vastu võtnud väga raske, kuid loodetavasti õige otsuse.
[...]
Kasutajakogemus: pokkerimängija Carlos Laasi räägib fookusest pokkeris ja King of Spadesist

Kasutajakogemus: pokkerimängija Carlos Laasi räägib fookusest pokkeris ja King of Spadesist

Carlos Laasi on pokkerimängija, kes ühe elumuutva sündmuse – isaks saamise – hakul tegi ka teise, muutes kardinaalselt oma tõekspidamisi, elustiili...
[...]
Hinga nagu Ameerika eriüksuslane (ja Hollandi imemees)

Hinga nagu Ameerika eriüksuslane (ja Hollandi imemees)

Kuidas muuta vaid hingamisega stressitaset, end pingelisteks olukordadeks ette valmistada ning tugevdada immuunsüsteemi – seda kõike läbi hingamise?
[...]
Miks sportlikud mehed siiski sageli haigestuvad (ja miks see OK on)

Miks sportlikud mehed siiski sageli haigestuvad (ja miks see OK on)

Kui sport on tervisele kasulik, siis miks väga sportlikud mehed ei ole tervemad, vaid teglikult isegi haigemad kui istuva eluviisiga sookaaslased?
[...]
Millal hakkavad mehe vaimsed ja füüsilised võimed langema?

Millal hakkavad mehe vaimsed ja füüsilised võimed langema?

On mõnevõrra üllatav, et meie vaimsed võimed saavutavad oma tipu varem kui füüsilised võimed. 
[...]
Iidsed bakterid sinu rakkudes – sinu jõu ja võimsuse allikas (ja kuidas nende eest hoolitseda)

Iidsed bakterid sinu rakkudes – sinu jõu ja võimsuse allikas (ja kuidas nende eest hoolitseda)

Kas teadsid, et kogu oma energia ja võimsuse oled sa võlgu iidsele bakterile, mis aegade jooksul on saanud meie raku üheks osaks...
[...]
Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga

Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga

Oled tööreisil või pikal nädalavahetusel teises linnas – kas see tähendab, et pead trennitegemisest väikese pausi võtma? Loomulikult mitte.
[...]
Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

Teadmine, aga mitte tegemine on sama mis mitte teadmine. Mitte ühestki meie jõudlust tõstvast tehnikast pole kasu, kui lihtsalt ei tule meelde...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist