Tee ise: vähem vaimseid- ja lihaspingeid ning parem uni.

Paljud King of Spadesi kliendid on küsinud, mida ma soovitaksin neil King of Spadesile veel lisaks võtta selleks, et nende tervis ja suutlikkus oleks parimal võimalikul tasemel. Üldjuhul ütlen esimese asjana, et selleks võiks olla magneesium.

Magneesium on tsingi kõrval, mida sisaldab ka King of Spades, ülioluliseks mineraaliks, mida piisavas koguses ainult toidust kätte saada muutub üha keerulisemaks. Kusjuures – näib, et sportlikel inimestel on magneesiumi vajadus kõrgem defitsiidi vältimiseks kui neil, kes sporti ei tee.

Magneesiumi defitsiiti peaks aga kindlasti vältima, kuna see võib endaga kaasa tuua või vähemalt soodustada ärevushäired ja depressiooni. Ühtlasi mängib ta olulist rolli südame veresoonkonna töös ja meie lihaskonna tervises. On tuvastatud, et lisamagneesium isegi siis, kui inimene ei ole magneesiumi defitsiidis, aitab parandada sportlikke tulemusi, eriti vastupidavusaladel. Magneesium koos tingiga, mida leidub küllaldaselt ka King of Spadesis, on uuringutes näidanud ka une kvaliteeti oluliselt parandavat toimet.

Nii soovitangi lisaks toiduga saadavale magneesiumile veel lisaks tarbida 200-300 milligrammi elementmagneesiumi. Üks võimalus on seda võtta tablettidena, aga seal on mitu muret – esiteks ei omasta meie organism seda väga hästi, vaid kuni 50% ulatuses. Ja ka siis peab siis suurt tähelepanu pöörama magneesiumi vormile, mida seal kasutatud on, sest osasid vorme, näiteks magneesiumoksiidi omastame sellest veelgi vähem. Lisaks võib suukaudne magneesium põhjustada kõhulahtisust ja üldist seedetrakti ärritust.

Soovitan sul niisiis teha nagu mina – osta kott magneesiumihelbeid, kus magneesiumivormiks on magneesiumkloriid, ja tee endale ise magneesiumõli. Magneesiumkloriid imendub suurepäraselt läbi naha ning kuna seda kasutataksegi vaid välispidiseks võidmiseks, ei põhjusta ta ebasoovitavaid kõrvalnähte. Lisaks on see hea nahale ning võib leevendada ka lihaspingeid.

Kõik vajalik magneesiumõli tegemiseks on: pudel destilleeritud vett, mida saab igast apteegist, magneesiumihelbed ja spreipudel, millega on hea pärast magneesiumiõli aplikeerida.

 1. Mõõda võrdsetest mahtudes (või endale sobivalt – mina panen magneesiumi veidi rohkem) välja nii magneesiumhelbed kui destilleeritud vesi
 2. Aja destilleeritud vesi keema ning tõsta tulelt
 3. Kalla sisse magneesiumhelbed ning sega nende täieliku lahustumiseni
 4. Lase mikstuuril (õlil) jahtuda
 5. Kalla spreipudelisse
 6. Ongi valmis! Loksuta enne igat kasutuskorda

Olenevalt magneesiumi enda sisaldusest magneesiumkloriidis (see on paki peal kirjas), annab 1 milliliiter 50:50 lahust tavaliselt 100 milligrammi elementmagneesiumi. Spreipudelitel on üldjuhul kirjas, mitu milliliitrit üks pihustust on (minu kasutataval 0.18ml) ning sellest tulenevalt saad välja arvutada, mitu pihustust sul soovitud doosi kätte saamiseks vaja on.

Aplikeeri enda tehtud värsket magneesiumõli soovitavalt õhtuti koos kahe kapsli King of Spadesiga, et garanteerida endale sügavam ja kvaliteetsem uni.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
 1. Magnesium and muscle performance in older persons: the InCHIANTI study. Dominguez et. al.Am J Clin Nutr August 2006 vol. 84 no. 2 419-426

 2. Gröber U, Schmidt J, Kisters K. Magnesium in Prevention and Therapy. Nutrients. 2015;7(9):8199-8226.

 3. Efficacy of oral magnesium administration on decreased exercise tolerance in a state of chronic sleep deprivation. Tanabe K1, Yamamoto A, Suzuki N, Osada N, Yokoyama Y, Samejima H, Seki A, Oya M, Murabayashi T, Nakayama M, Yamamoto M, Omiya K, Itoh H, Murayama M. Jpn Circ J. 1998 May;62(5):341-6.

 4. Pitkin, Luke William. "The effect of magnesium supplementation on high and low dietary magnesium intake on resting, during and recovering from exercise on blood pressure, performance and serum levels of magnesium (Mg2+)." (2014).

 5. The effect of melatonin, magnesium, and zinc on primary insomnia in long-term care facility residents in Italy: a double-blind, placebo-controlled clinical trial. Rondanelli M1, Opizzi A, Monteferrario F, Antoniello N, Manni R, Klersy C. J Am Geriatr Soc. 2011 Jan;59(1):82-90.

 6. The effect of magnesium supplementation on primary insomnia in elderly: A double-blind placebo-controlled clinical trial. Abbasi B1, Kimiagar M, Sadeghniiat K, Shirazi MM, Hedayati M, Rashidkhani B. J Res Med Sci. 2012 Dec;17(12):1161-9.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Sulle olulist teadusmaailmast

Sulle olulist teadusmaailmast

Resveratrool ning viinamarjaseemne ekstrakt King of Spadesis parandavad tähelepanuvõimet ja lühimälu ning aitavad vältida vaimse võimekuse langust.
[...]
Kas tead, mis une ajal su keha ja vaimuga tegelikult toimub?

Kas tead, mis une ajal su keha ja vaimuga tegelikult toimub?

Uni on paljudele meist reservuaar, kust töödele ja tegemistele aega juurde napsata. “Välja puhata” jõuab ju ka millalgi hiljem.
[...]
Ela haigusteperiood üle nagu boss!

Ela haigusteperiood üle nagu boss!

Oled kindlasti kuulnud paljusid terviseeksperte väitmas seda, et hea tervise ning tugeva immuunsüsteemi saladus on päikese käes viibimine ning metsas marjade söömine. Kui võimalik on see aga...
[...]
Kuidas mu talisuplus läks ning parim nõuanne edukaks ja produktiivseks 2019. aastaks.

Kuidas mu talisuplus läks ning parim nõuanne edukaks ja produktiivseks 2019. aastaks.

„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Tee ise: vähem vaimseid- ja lihaspingeid ning parem uni.

Tee ise: vähem vaimseid- ja lihaspingeid ning parem uni.

Magneesium on tsingi kõrval, mida sisaldab ka King of Spades, ülioluliseks mineraaliks, mida piisavas koguses ainult toidust kätte saada muutub üha keerulisemaks.
[...]
Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

Tegemist on teaduslikult tõestatud kontseptsiooniga, mis viib su sportlikud ja esteetilised resultaadid hoopis teisele tasemele. Ja seda hoolimata su senisest treeningstaažist.
[...]
Tegelik oht sinu mehelikule tervisele (mitte Covid-19)

Tegelik oht sinu mehelikule tervisele (mitte Covid-19)

Koroonapaanika on jätmas muljet, nagu oleks tegu suurima inimkonda tabanud tervisekatastroofiga viimase 50 aasta jooksul. Tegelikkuses seisame igapäevaselt silmitsi oluliselt hullema haigusega, mille kõrval koroona kahvatub
[...]
Viis härrasmehelikku ideed, mida jõulumees sulle kinkida võiks!

Viis härrasmehelikku ideed, mida jõulumees sulle kinkida võiks!

Jõulud on lähenemas ja sellega tuleb lähedastelt paratamatult küsimusi – mida sa jõuludeks soovid?
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist