Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Kas sa teadsid, et maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%, aga mitte viisil, nagu seda arvata võiks.

Jah - maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski kolmandiku võrra, kuid kui loogiline oleks arvata, et mida maskuliinsem on mees, seda suurema tõenäosusega ta mõnel ohtlikul alal töötab, siis praegu on kõne all midagi sootuks muud.

See karm statistika on tingitud hoopis üksildustundest, mida mehed väga sageli kogevad ning mis on uuringutes näidanudki suurt enneaegse suremuse riski, millele eelnevad negatiivseid mõjud nii vaimsele kui füüsilisele tervisele. Mida aga uuringud veel on näidanud - mida maskuliinsem on mees, seda vähem ta sellist probleemi endale üldse tunnistab. Just see on põhjus, miks sa sellele suure tõenäosusega varem mõelnud ei ole.

“Mul on pere, töö juures suhtlen nõrkemiseni jne.,” ütled sa nüüd… kuid see ei aita. Mehed ja naised protsessivad üksildustunnet erinevalt. Kui naistele on tähtis tugev isiklik suhe, siis meestel pigem suhtevõrgustiku tihedus - et oleks olemas tugevalt läbi põimunud sõprade ring. Kui seda ei ole, ja paljudel meist muude kohustuste kõrval ei olegi - tekibki mehel üksildustunne.

On märgatud, et kui naised suhtlevad oma sõbrannadega silmast silma, siis mehed vaatavad oma sõpruskonnas pigem üksteisest mööda. Seda seletatakse sellega, et kui mees teisele (mehele) otsa vaatab, tekib nende vahel alateadlik konkurents. Kui aga suheldakse õlg-õla kõrval, tekib ühtekuuluvustunne ja ühine hingamine ilma konkurentsita.

Uuringutele tuginedes saab väita, et sellised tihedad sõprusringkonnad tekivad peaasjalikult koos mingit intensiivset füüsilist tegevust tehes - just seepärast on tugevad need sõpruskonnad, mis on tekkinud näiteks sõjaväes või meeskonnasporti tehes. Väga madala intensiivsusega koos istudes - teiste isadega laste liivakasti juures valvamise ajal juttu rääkides - selliseid sõprussidemeid üldiselt ei teki.

Lisaks on täheldatud ka seda, et koos midagi füüsiliselt intensiivset tehes suureneb kõigi gruppi kuuluvate indiviidide personaalne tase. Nii aitavad sõbrad sõna otseses mõttes meis välja tuua parima ning ka see paneb meid alateadlikult õlg-õla tunnet otsima.

Sellist sõpruskonda leida on aga kaasaegsel tarmukal mehel, kes väärtustab pere ja enda eesmärke,
väga keeruline. Peavad ju sõpruskonna eesmärgid ühtima sinu eesmärkidega. Mina (Mikk) astusin suurel määral just seetõttu eelmisel aastal Kaitseliitu - et teha midagi mehist ja maalähedast ning samal ajal kogeda sõpruskonna toetust ja õlg-õla tunnet. Saan omadest kogemustest öelda, et see oli mulle ainuõige otsus - palju erinevaid inimesi erinevate taustadega, kuid kõik vabatahtlikkuse alusel ühe asja eest väljas.

Vaata kriitilise pilguga, milline on sinu sõprussidemete seis. On suur võimalus, et selle kohal haigutab suur tühimik; see tühimik tuleb aga täita selleks, et sinu mehine elu oleks võimalikult rikas.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

1. Gender differences in predicting loneliness from social network characteristics. Stokes J, Levin I. J Pers Soc Psychol. 1986 Nov;51(5):1069-74.

2. Cramer, K.M., Neyedley, K.A. Sex Differences in Loneliness: The Role of Masculinity and Femininity. Sex Roles 38, 645–653 (1998). https://doi.org/10.1023/A:1018850711372

3. Davis, Arran et al. “Social Bonds and Exercise: Evidence for a Reciprocal Relationship.” PloS one vol. 10,8 e0136705. 28 Aug. 2015, doi:10.1371/journal.pone.0136705

4. Loneliness and social isolation as risk factors for mortality: a meta-analytic review. Holt-Lunstad J1, Smith TB2, Baker M3, Harris T3, Stephenson D3. Perspect Psychol Sci. 2015 Mar;10(2):227-37. doi: 10.1177/1745691614568352.

5. Richard, Aline et al. “Loneliness is adversely associated with physical and mental health and lifestyle factors: Results from a Swiss national survey.” PloS one vol. 12,7 e0181442. 17 Jul. 2017, doi:10.1371/journal.pone.0181442

6. Sawka, K.J., McCormack, G.R., Nettel-Aguirre, A. et al. Friendship networks and physical activity and sedentary behavior among youth: a systematized review. Int J Behav Nutr Phys Act 10, 130 (2013). https://doi.org/10.1186/1479-5868-10-130

7. Nardi PM. Men’s Friendships. Sage Publications 1992.

8. Sex and Gender Differences in Personal Relationships. Daniel J. Canary, Tara M. Emmers-Sommer, Sandra Faulkner. Guilford Press. 1998.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kehale tõhus restart vaid 24 tunniga, ise mitte midagi tehes?!

Kehale tõhus restart vaid 24 tunniga, ise mitte midagi tehes?!

Paastumisel on terve pikk nimekiri ülipositiivseid omadusi mehe tervisele – ta toetab minu eelmises videos räägitud mitokondrite tööd, aitab kehal ise hävitada defektseid rakke...
[...]
Miks mobiiltelefon teeb sind nõrgaks ja viljatuks… ja kuidas seda vältida (ei, mobiili võid alles jätta)

Miks mobiiltelefon teeb sind nõrgaks ja viljatuks… ja kuidas seda vältida (ei, mobiili võid alles jätta)

Kindlasti tead, et mobiiltelefonid, sülearvutid...
[...]
Sügisel oma parimasse vormi – garanteeritult!

Sügisel oma parimasse vormi – garanteeritult!

Hea meheliku ja sitke füüsise saavutamine peaks olema kõigi meeste eesmärgiks - ka nende, kes muidu sporti leigelt suhtuvad. Suur uuringutepagas näitab, et just hea vorm aitab märgatavalt parandada ka vaimset võimekust.
[...]
Kuidas kõige tõhusamalt endale uus hea harjumus sisse juurutada (ei, “21 päeva uue harjumuseni” on müüt)

Kuidas kõige tõhusamalt endale uus hea harjumus sisse juurutada (ei, “21 päeva uue harjumuseni” on müüt)

Otsustusvõime ja tahtejõud on päeva lõikes lõplikud ressursid ja seetõttu on suurem osa...
[...]
Flagship hetkel superhinnaga!

Flagship hetkel superhinnaga!

King of Spades Flagship on hetkel tõeliselt kättesaadava hinnaga.
[...]
Tournament erakordse tutvumishinnaga!

Tournament erakordse tutvumishinnaga!

Praegu on parim võimalus King of Spades Tournament enda peal järgi proovida, sest hetkel maksab üks pakk vaid 24 EUR ning transport on tasuta!
[...]
Minu hommikurutiin purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Minu hommikurutiin purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Me King of Spadesis mitte ainult ei räägi, kuidas saavutada suuremat jõudlust, vaid elame ka ise nende põhimõtete järgi. Seekordses videos näitabki Mikk...
[...]
Väsimuse ja kehva mälu üllatav süüdlane

Väsimuse ja kehva mälu üllatav süüdlane

Endast lugupidava mehena soovid, et sul oleks mehelikult sportlik kehakompositsioon, kiire ajutöö ja hea mälu ning loomulikult ka rohkem energiat. Parema vaimse ja füüsilise võimekuse saavutamine muutub aga aina raskemaks ning siin on selle üks üllatav, kuid suur süüdlane.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist