Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sa teed kõik endast oleneva, et võtta kaalust alla ning saavutada mehelikult atleetlik kehakompositsioon, kuid mingil põhjusel libastud sellel teel ikka ja jälle. Nii põhjus kui vastumürk sellele - sinu pusle viimane tükk - on suure tõenäosusega väga lihtne.

Sul on juba kõik olulised atleetliku kehakompositsiooni saavutamiseks vajalikud pusletükid enda meelest koos – elad aktiivset elustiili ning käid regulaarselt trennis, toitud tervislikult, jälgid makrotoitainete tasakaalu ning sisse söödava energia hulka. Kuid kõige selle juures tunned pidevat näljatunnet ning oled pahur – mõistad, et selline dieet seisab püsti vaid sinu tahtejõu najal... kuid nagu teame, siis tahtejõud ei ole lõpmatu ressurss ning ühel hetkel on libastumine vältimatu.

Põhjus, miks sa niimoodi tunned – viimane, seni tundmata pusletükk selleks, et sind saadaks selles ettevõtmises järjepidev edu – on suure tõenäosusega sinu madal energiakäive.

Verivärskes 2019. aasta uuringus* selgus, et inimestel, kel on madal energiakäive – kulutavad vähe kaloreid ning ka söövad vähe kaloreid, on oluliselt raskem oma isusid taltsutada kui neil, kel on kõrge energiakäive – kes kulutavad palju kaloreid, kuid söövad ka sellevõrra rohkem.

Põhjus on näljahormooni greliini kontrollis, mida kõrge energiakäibega organism suudab teha oluliselt paremini kui madala energiakäibe puhul. Inimene on arenenud rasket füüsilist tööd tehes ning isegi kui treenid regulaarselt 3-4x nädalas, on istuva eluviisi puhul kogu kulutatav kaloraaž tegelikult üsna tagasihoidlik. Nii peaksidki püsivate tulemuste saavutamiseks oma igapäevast energiakulu tõstma, tõstes ühtlasi ka sisse söödavate kalorite hulka. Näitena – kui praegu kulutad 2500kcal ning hoiad end kaalu langetamiseks 500kcal defitsiidis (süües 2000kcal), siis energiakäibe tõstmiseks peaksid kulutama 3000kcal ning sööma 2500kcal, olles nii siiski energiadefitsiidis KUID hoides greliinitaseme kontrolli all ning seega vältides pööraseid „isusööste“ ning halba tuju.

Nüüd aga küsimus – kuidas kulutada lisakaloreid, kui sa juba käid 3-4x nädalas trennis (palju õnne – oled üks vähestest, kes seda teeb) ning sa lihtsalt ei leia aega lisatreeninguks?

Üks võimalus on tõsta treeningintensiivsust. Kindlasti on sinu trennides 150-200kcal jagu varu veel sees. Teine võimalus, mis esimest täiendab, on iga päev minna kontorist välja tunnisele kiirjalutuskäigule, mis põletab kuni 300kcal lisaks. Kontorist välja saamine on lisaks ka oluline tulemuslikkuse tõstja, sest selle tunni vältel saad rahulikult oma tööasjadele mõelda, neid prioritiseerida, üritada leida uusi nurki probleemide lahendamiseks ilma, et keegi sind selle juures segaks.

Nii leiadki ilma ilsaaega kulutamata 500kcal oma päevasele kalorikulule lisaks, mis võimaldab sul ka rohkem süüa (ja kellele ei meeldiks süüa), tõstes ühtlasi energiakäivet ja muutes sinu tervisliku toitumisplaani palju jätkusuutlikumaks.


*Appetite control is improved by acute increases in energy turnover at different levels of energy balance. Hägele FA, Büsing F, Nas A, Hasler M, Müller MJ, Blundell JE, Bosy-Westphal A. J Clin Endocrinol Metab. 2019 Jul 15.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
  1. Appetite control is improved by acute increases in energy turnover at different levels of energy balance. Hägele FA, Büsing F, Nas A, Hasler M, Müller MJ, Blundell JE, Bosy-Westphal A. J Clin Endocrinol Metab. 2019 Jul 15.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Plank ​parandab oluliselt su üldfüüsilist vormi ja enesetunnet ning ei võta päevas rohkem kui viis minutit. Tundub mõistliku uue harjumusena, eks?
[...]
Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

Otsides sõbrapäeva lähenedes kingiideid kõige olulisemale mehele enda elus, olgu selleks isa, vend, elukaaslane, äripartner või suisa sina ise...
[...]
Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Kui seda ehet kannavad klassikalise ja ajatu meeste stiili ikoonid nagu Sotheby’s Real Estate juht Alexander Kraft, Itaalia tööstur Matteo Marzotto ja Bugatti ülem Stephan Winkelmann, sobib see ehe ka sinu mehelikku elegantsi esile tooma.
[...]
Mõõda enda närvisüsteemi robustsust…pulsivööga

Mõõda enda närvisüsteemi robustsust…pulsivööga

Pulsivööd kasutatakse enamasti kalorikulu mõõtmiseks, kuid tegelikult on tal üks...vaat et olulisemgi kasutusvõimalus veel...
[...]
Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

Kutsusime King of Spadesi jaanuari alguse uudiskirjas kõiki osa võtma Hollandi jäämehe Wim Hofi külma dušiga karastamise väljakutsest...
[...]
Mõtteviis, mis toob talisupluse väljakutsel edu

Mõtteviis, mis toob talisupluse väljakutsel edu

Oled meie 1. jaanuari talisupluse väljakutse vastu võtnud? Võimas! See näitab, et oled teadlikult valmis oma mugavustsoonist välja astuma...
[...]
Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Jaanipäev on tulekul ja kui on üks püha, kus tunneme kollektiivset kohustust kõvasti napsu võtta, siis see ongi just jaanipäev. Rohke alkoholitarvitamisega ei pane me korralikku põntsu...
[...]
Neli arenguetappi purunematuks vaimuks. Millises sina neist oled?

Neli arenguetappi purunematuks vaimuks. Millises sina neist oled?

Nagu sa tead, siis King of Spadesi tunnuslause on “Purunematu keha ja vaim”. Tugev keha on asi, millest meil on kontseptuaalselt lihtne...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist