Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sa teed kõik endast oleneva, et võtta kaalust alla ning saavutada mehelikult atleetlik kehakompositsioon, kuid mingil põhjusel libastud sellel teel ikka ja jälle. Nii põhjus kui vastumürk sellele - sinu pusle viimane tükk - on suure tõenäosusega väga lihtne.

Sul on juba kõik olulised atleetliku kehakompositsiooni saavutamiseks vajalikud pusletükid enda meelest koos – elad aktiivset elustiili ning käid regulaarselt trennis, toitud tervislikult, jälgid makrotoitainete tasakaalu ning sisse söödava energia hulka. Kuid kõige selle juures tunned pidevat näljatunnet ning oled pahur – mõistad, et selline dieet seisab püsti vaid sinu tahtejõu najal... kuid nagu teame, siis tahtejõud ei ole lõpmatu ressurss ning ühel hetkel on libastumine vältimatu.

Põhjus, miks sa niimoodi tunned – viimane, seni tundmata pusletükk selleks, et sind saadaks selles ettevõtmises järjepidev edu – on suure tõenäosusega sinu madal energiakäive.

Verivärskes 2019. aasta uuringus* selgus, et inimestel, kel on madal energiakäive – kulutavad vähe kaloreid ning ka söövad vähe kaloreid, on oluliselt raskem oma isusid taltsutada kui neil, kel on kõrge energiakäive – kes kulutavad palju kaloreid, kuid söövad ka sellevõrra rohkem.

Põhjus on näljahormooni greliini kontrollis, mida kõrge energiakäibega organism suudab teha oluliselt paremini kui madala energiakäibe puhul. Inimene on arenenud rasket füüsilist tööd tehes ning isegi kui treenid regulaarselt 3-4x nädalas, on istuva eluviisi puhul kogu kulutatav kaloraaž tegelikult üsna tagasihoidlik. Nii peaksidki püsivate tulemuste saavutamiseks oma igapäevast energiakulu tõstma, tõstes ühtlasi ka sisse söödavate kalorite hulka. Näitena – kui praegu kulutad 2500kcal ning hoiad end kaalu langetamiseks 500kcal defitsiidis (süües 2000kcal), siis energiakäibe tõstmiseks peaksid kulutama 3000kcal ning sööma 2500kcal, olles nii siiski energiadefitsiidis KUID hoides greliinitaseme kontrolli all ning seega vältides pööraseid „isusööste“ ning halba tuju.

Nüüd aga küsimus – kuidas kulutada lisakaloreid, kui sa juba käid 3-4x nädalas trennis (palju õnne – oled üks vähestest, kes seda teeb) ning sa lihtsalt ei leia aega lisatreeninguks?

Üks võimalus on tõsta treeningintensiivsust. Kindlasti on sinu trennides 150-200kcal jagu varu veel sees. Teine võimalus, mis esimest täiendab, on iga päev minna kontorist välja tunnisele kiirjalutuskäigule, mis põletab kuni 300kcal lisaks. Kontorist välja saamine on lisaks ka oluline tulemuslikkuse tõstja, sest selle tunni vältel saad rahulikult oma tööasjadele mõelda, neid prioritiseerida, üritada leida uusi nurki probleemide lahendamiseks ilma, et keegi sind selle juures segaks.

Nii leiadki ilma ilsaaega kulutamata 500kcal oma päevasele kalorikulule lisaks, mis võimaldab sul ka rohkem süüa (ja kellele ei meeldiks süüa), tõstes ühtlasi energiakäivet ja muutes sinu tervisliku toitumisplaani palju jätkusuutlikumaks.


*Appetite control is improved by acute increases in energy turnover at different levels of energy balance. Hägele FA, Büsing F, Nas A, Hasler M, Müller MJ, Blundell JE, Bosy-Westphal A. J Clin Endocrinol Metab. 2019 Jul 15.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
  1. Appetite control is improved by acute increases in energy turnover at different levels of energy balance. Hägele FA, Büsing F, Nas A, Hasler M, Müller MJ, Blundell JE, Bosy-Westphal A. J Clin Endocrinol Metab. 2019 Jul 15.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Veel hullem kui suitsetamine? See pole ju võimalik…

Veel hullem kui suitsetamine? See pole ju võimalik…

Seda, kui raskelt mõjub krooniline suitsetamine mehe tervisele, teame kõik. Samas ei räägita üldse sellest, mis on enneaegse suremuse riski arvestades 3(!) korda ohtlikum kui suitsetamine.
[...]
Otse ja filtrita – Mikk külaliseks podcastis Tamara Talks

Otse ja filtrita – Mikk külaliseks podcastis Tamara Talks

Kiiresti  populaarsust  koguv  podcast  (taskuhääling)  Tamara  Talks  kutsus  Miku  külla  jagama  King  of  Spadesi  saamislugu...
[...]
Millised tehnikavidinad aitavad Sind lähemale purunematusele

Millised tehnikavidinad aitavad Sind lähemale purunematusele

Vaata, millised tehnikavidinad aitavad meil olla tugevamad, tervemad ja energilisemad.
[...]
Minu hommikurutiin purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Minu hommikurutiin purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Me King of Spadesis mitte ainult ei räägi, kuidas saavutada suuremat jõudlust, vaid elame ka ise nende põhimõtete järgi. Seekordses videos näitabki Mikk...
[...]
Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

Otsides sõbrapäeva lähenedes kingiideid kõige olulisemale mehele enda elus, olgu selleks isa, vend, elukaaslane, äripartner või suisa sina ise...
[...]
Kas kriitika halvab sageli ka sind?

Kas kriitika halvab sageli ka sind?

Asi, millest tänapäeva maailmas puudu ei ole, on kriitika. Peamiselt tänu sotsiaalmeedia platvormidele on igal inimesel hääletoru, millega oma negatiivset arvamust avaldada...
[...]
Kikkpoksikuulsus Mirkko Moisar räägib edu alustest ja King of Spadesist

Kikkpoksikuulsus Mirkko Moisar räägib edu alustest ja King of Spadesist

Eesti edukamaid ja tuntumaid kikkpoksijaid Mirkko Moisar on inspireeriv, teotahteline ja sirgjooneline. Mikk küsis küsimusi ja Mirkko vastas.
[...]
Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Meestekuu viimases eriüksuslaste suutlikkuse tehnikate videos räägib Mikk lihtsast mõttemudelist, mis muudab USA Mereväe eriüksuslased - SEALid koheselt...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist