Saa võitu pidevalt närivast ärevustundest

Suure saavutusvajadusega ja kõrgeid eesmärke seadva mehena tead kindlasti seda päevast päeva sees närivat ärevustunnet, mis ühest küljest küll hoiab meid tegusana, kuid teisalt on kohutavalt väsitav ning lõpuks ka eesmärkidele vastu töötav.

Selle asja nimi on generaliseerunud ärevushäire ning on üsna tavaline meie, endalt ja teistelt palju nõudvate meeste seas. Mul (Mikk) diagnoositi see kuue aasta eest ning just see oli üheks põhjuseks, miks hakkasime alguses välja töötama ning hiljem ka tootma King of Spades Flagshipi, mille võimsad adaptogeenid on paljudes uuringutes näidanud võimekust tõsta inimorganismi vastupanu stressile.

Siiski tuleb generaliseerunud ärevushäirega edukaks toimetulekuks tegeleda jõuliselt ka selle alusprobleemiga. Hiljutine uuring (viide allpool) leidis selleks kolm toimivat tehnikat:

1) Kuna generaliseerunud ärevushäire puhul toimub probleemi või stressoriga tegelemine sisekõne vormis (erinevalt visuaalsest vormist, mida kasutavad peamiselt inimesed, kes ärevushäiret ei oma), saab ärevust edukalt hallata teadlikult ning jõuliselt enda sisekõne suunamisega positiivsesse võtmesse ning tulemusteni.

2) Kui eelmine tehnika on paljude jaoks väga raske, siis sama hästi töötab ka sisekõne pööramine visuaalseks pildiks. Selline muutus loob situatsioonile raamistiku ja reeglistiku ning muudab probleemi selgemaks ning lihtsamini hallatavaks, langetades niimoodi ärevustunnet.

3) Sageli puutume kokku aga stressoritega, mille üle meil täielikult kontroll puudub, kuid mis mõjutavad meid negatiivselt. Sellisel juhul ei peagi stressoriga tegelema, vaid piisab enda mõtte juhatamisest asjadele või situatsioonidele, mis meil tuju heaks muudavad.

See viimane oligi uuringu suurim üllatus - lihtsalt positiivne mõtlemine on ärevustunde alandamise seisukohalt sama tõhus kui ärevuse põhjustajaga otseselt tegelemine ning selle neutraliseerida püüdmine.

Proovi kõiki neid võtteid enda peal ning vaata, milline just sulle kõige paremini sobib. Samas ära unusta end toetamast ka King of Spades Flagshipiga, mis annab su ajule ning teadvusele piisava hingamisruumi selleks, et generaliseerunud ärevushäiret üldse märgata ning suuta mõnda neist tehnikatest rakendada.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

Eagleson, Claire et al. “The power of positive thinking: Pathological worry is reduced by thought replacement in Generalized Anxiety Disorder.” Behaviour research and therapy vol. 78 (2016): 13-8

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Vaenlasest liitlaseks – muuda neid asju oma vannitoas, et toetada enda tugevat keha ja vaimu.

Vaenlasest liitlaseks – muuda neid asju oma vannitoas, et toetada enda tugevat keha ja vaimu.

Seekordses King of Spadesi videos räägib Mikk sellest, kuidas panna oma vannituba toetama sinu eesmärki...
[...]
Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Ära enam iial läbi kuku

Ära enam iial läbi kuku

„See on võimatu!“ ütleb enamus inimesi, kui nad kuulevad, et läbikukkumisi on võimalik pea sajaprotsendiliselt vältida, mõistmata, et kaotamine ja läbikukkumine ei ole üks ja seesama.
[...]
Mitte suitsetamine ega ülekaal pole tänapäeva meeste suurim terviserisk, vaid…

Mitte suitsetamine ega ülekaal pole tänapäeva meeste suurim terviserisk, vaid…

Kuigi see võib kõlada esoteeriliselt, siis suurimaks terviseriskiks, hoolimata su säravast karjäärist ja toredast perekonnast, on psühholoogiline - üksildustunne.
[...]
Ütle, kes on su lemmikpahalane ja ma ütlen, kes oled sa ise.

Ütle, kes on su lemmikpahalane ja ma ütlen, kes oled sa ise.

Kaasaja kahtlemata ühe suurema mõtleja, psühhiaater Carl Jungi olulisimaid kontseptsioone on “vari” - shadow. Jungi järgi on nimelt igal inimesel alateadvuses olemas tume varjukülg, mis peidab endas instinte, ihasid ja reaktsioone, mis ületavad kaugelt meie ühiskonna moraalsed, eetilised ja seaduslikud piirid.
[...]
Kuidas teha rohelist teed nii, et ta oleks tegelikult ka tervislik?

Kuidas teha rohelist teed nii, et ta oleks tegelikult ka tervislik?

Roheline tee on vähemalt teoorias tõeliselt tervislik jook, kuna tal on lugematu arv häid omadusi...
[...]
Ilma ilustamata – mis kasu Flagship Sulle toob

Ilma ilustamata – mis kasu Flagship Sulle toob

Me kutsume Flagshipi täielikuks toetus- ja taastuskompleksiks nõudliku elustiiliga mehele, kuid kõiki kirjanduslikke ilustusi kõrvale jättes – millist reaalset kasu Sina võid sellest tootest oodata?
[...]
Karske aasta: kolme kuu muljed

Karske aasta: kolme kuu muljed

King of Spadesi asutaja Mikk võttis endale karske aasta ning jagab nüüd, esimese kolme kuu möödudes, enda vahetuid muljeid läbi küsimuste, mis talle selle väljakutse jooksul kõige rohkem esitatud on.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist