Saa võitu pidevalt närivast ärevustundest

Suure saavutusvajadusega ja kõrgeid eesmärke seadva mehena tead kindlasti seda päevast päeva sees närivat ärevustunnet, mis ühest küljest küll hoiab meid tegusana, kuid teisalt on kohutavalt väsitav ning lõpuks ka eesmärkidele vastu töötav.

Selle asja nimi on generaliseerunud ärevushäire ning on üsna tavaline meie, endalt ja teistelt palju nõudvate meeste seas. Mul (Mikk) diagnoositi see kuue aasta eest ning just see oli üheks põhjuseks, miks hakkasime alguses välja töötama ning hiljem ka tootma King of Spades Flagshipi, mille võimsad adaptogeenid on paljudes uuringutes näidanud võimekust tõsta inimorganismi vastupanu stressile.

Siiski tuleb generaliseerunud ärevushäirega edukaks toimetulekuks tegeleda jõuliselt ka selle alusprobleemiga. Hiljutine uuring (viide allpool) leidis selleks kolm toimivat tehnikat:

1) Kuna generaliseerunud ärevushäire puhul toimub probleemi või stressoriga tegelemine sisekõne vormis (erinevalt visuaalsest vormist, mida kasutavad peamiselt inimesed, kes ärevushäiret ei oma), saab ärevust edukalt hallata teadlikult ning jõuliselt enda sisekõne suunamisega positiivsesse võtmesse ning tulemusteni.

2) Kui eelmine tehnika on paljude jaoks väga raske, siis sama hästi töötab ka sisekõne pööramine visuaalseks pildiks. Selline muutus loob situatsioonile raamistiku ja reeglistiku ning muudab probleemi selgemaks ning lihtsamini hallatavaks, langetades niimoodi ärevustunnet.

3) Sageli puutume kokku aga stressoritega, mille üle meil täielikult kontroll puudub, kuid mis mõjutavad meid negatiivselt. Sellisel juhul ei peagi stressoriga tegelema, vaid piisab enda mõtte juhatamisest asjadele või situatsioonidele, mis meil tuju heaks muudavad.

See viimane oligi uuringu suurim üllatus - lihtsalt positiivne mõtlemine on ärevustunde alandamise seisukohalt sama tõhus kui ärevuse põhjustajaga otseselt tegelemine ning selle neutraliseerida püüdmine.

Proovi kõiki neid võtteid enda peal ning vaata, milline just sulle kõige paremini sobib. Samas ära unusta end toetamast ka King of Spades Flagshipiga, mis annab su ajule ning teadvusele piisava hingamisruumi selleks, et generaliseerunud ärevushäiret üldse märgata ning suuta mõnda neist tehnikatest rakendada.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

Eagleson, Claire et al. “The power of positive thinking: Pathological worry is reduced by thought replacement in Generalized Anxiety Disorder.” Behaviour research and therapy vol. 78 (2016): 13-8

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Miks mobiiltelefon teeb sind nõrgaks ja viljatuks… ja kuidas seda vältida (ei, mobiili võid alles jätta)

Miks mobiiltelefon teeb sind nõrgaks ja viljatuks… ja kuidas seda vältida (ei, mobiili võid alles jätta)

Kindlasti tead, et mobiiltelefonid, sülearvutid...
[...]
Väljakutse – 2 nädalat ilma uudisteta!

Väljakutse – 2 nädalat ilma uudisteta!

Õpi, miks sa peaksid selle väljakutse kindlasti vastu võtma, kui su mälu ning ajutöö kiirus sulle olulised on.
[...]
Mõtteviis, mis toob talisupluse väljakutsel edu

Mõtteviis, mis toob talisupluse väljakutsel edu

Oled meie 1. jaanuari talisupluse väljakutse vastu võtnud? Võimas! See näitab, et oled teadlikult valmis oma mugavustsoonist välja astuma...
[...]
Mehe meelespea – alista koroonatont

Mehe meelespea – alista koroonatont

Üks tont käib ringi mööda Euroopat - koroonatont. Mida peaksid selles valguses muutma oma trennis ja toitumises, et tondiga parimal viisil toime tulla?
[...]
Suve varjatud mõjud Su mehelikule võimsusele

Suve varjatud mõjud Su mehelikule võimsusele

Suvi on kahtlemata õues ja looduses olemise, päikesevannide võtmise ning valguse periood, millel on meie üldisele heaolule palju positiivset anda. Samas peidab suvi endas ka olulisi varjatud...
[...]
Millised tehnikavidinad aitavad Sind lähemale purunematusele

Millised tehnikavidinad aitavad Sind lähemale purunematusele

Vaata, millised tehnikavidinad aitavad meil olla tugevamad, tervemad ja energilisemad.
[...]
Rahu ja vaikust, palun! (ja kuidas see jõudlust parandab)

Rahu ja vaikust, palun! (ja kuidas see jõudlust parandab)

Üks  olulisemaid  investeeringuid  iseendasse  on  igas  kuus  võtta  paar  tundi  täielikku  rahu  ja  vaikust,  kuid  mitte  närvide  puhkamiseks,  nagu  sa  ehk  arvad.
[...]
Mobiilirakendused purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Mobiilirakendused purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Mikk räägib millised rakendused tema enda telefonis on ning kuidas need aitavad olla tugevamad, fokusseeritumad ja tervemad.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist