Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga


Oled tööreisil või pikal nädalavahetusel teises linnas – kas see tähendab, et pead trennitegemisest väikese pausi võtma? Loomulikult mitte.

Kui oled reisimas käsipagasiga, mis lühireisi puhul on kahtlemata mõistlik, on iga gramm ja kuupsentimeeter arvel.

Nii ei ole mõistlik kaasa võtta spordiriideid ja -jalanõusid, ega ka TRX-süsteemi, kuna need võtavad väikeses kohvris lihtsalt liiga palju ruumi. Kõigele lisaks ei ole sul tiheda päevaplaani tõttu reisil ka trenniks eriti aega.

Nii oleks ideaalne, kui korraliku toonust tõstva kogukeha treeningu saaks ära teha vaid oma hotellitoas ning maksimaalselt kümne minutiga. Ja seda on tegelikult väga lihtne teha.

Kuna on lihasrühmasid, mida ilma ühegi lisaatribuutikata on traditsioonilise sisseseadega hotellitoas peaaegu võimatu treenida – näiteks selg ja biitsepsid, pead kaasa võtma keskmise vastupanujõuga treeningkummi. Kuna see on kordades väiksem kui TRX ning ei kaalu sisuliselt midagi, on selle mahutamine käsipagasisse väga lihtne.

Kümme minutit vältava kogukeha treeningu ülesehitus on järgmine – kõigepealt tuleb läbi töötada suured lihasrühmad – jalad, selg ja rind; seejärel väikesed lihasrühmad – õlad, biitsepsid ja triitsepsid. Suurtele lihasrühmadele teeme kaks minutit ilma pausita tööd ning väikestele ühe minuti, lõppu veel ühe minuti vältav kõhuharjutuste kompleks. Harjutuste vahel peatud vaid selleks, et võtta lonks vett.

Harjutusi, mille vahel valida, on terve internett (YouTube) täis, kuid meie videos on näidatud ära Miku enda valik, mis on heaks alguspunktiks ka sulle.

Harjutuste sooritamise juures on oluline kontrollitud tehnika, lihase pingutus soorituse lõpufaasis ning mõistlik, mitte liiga kiire aga aeglane tempo. Liigkiire tempo puhul kipub tehnika lagunema, liiga aeglase tempo ja pika TUT’i (Time Under Tension) korral ei suuda me aga seeriat piisavalt pikaks venitada ning töö maht kukub.

Loomulikult ei kasvata sa sellise trenniga lihasmassi, kuid vaid kümme minutit sellist treeningut enne hotellist lahkumist annab hea toonuse, toob kaasa trenniga kaasneva endorfiinilaksu ning sellise tunde pealt on suurepärane minna kas pingelisele äriokohtumisele või uut linna avastama.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Paranda oma mälu vaid 30 sekundiga!

Paranda oma mälu vaid 30 sekundiga!

Usutavasti tead nii mõndagi tegevust või harjutust, mis aitab parandada nii mälu kui üldist ajutööd – näiteks muusikainstrumendi õppimine või uue info omandamise...
[...]
Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Kas sa teadsid, et maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%, aga mitte viisil, nagu seda arvata võiks.
[...]
Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

Kui meditatsioonil on nii suur mehe suutlikkust ja tervist toetav efekt, siis miks sina seda usutavasti ei tunne?
[...]
Hoia fookust nagu USA snaiper

Hoia fookust nagu USA snaiper

November on teadupärast meeste tervise kuu ning selle raames avaldame igal nädalal ühe video, milles Mikk tutvustab Sulle mõnda eriüksuslaste...
[...]
<i>Floating</i> – miks ronida vabatahtlikult isolatsioonikambrisse?

Floating – miks ronida vabatahtlikult isolatsioonikambrisse?

Ühes oma päris esimestest videotest tutvustas Mikk floatingut, kuid nüüd võtab ta sind läbi video ühele seansile kaasa ja palub floatingu eksperdil Veikol sellest praktikast veel lisaks rääkida.
[...]
Saa võitu pidevalt närivast ärevustundest

Saa võitu pidevalt närivast ärevustundest

Suure saavutusvajadusega ja kõrgeid eesmärke seadva mehena tead kindlasti seda päevast päeva sees närivat ärevustunnet, mis ühest küljest küll hoiab meid tegusana, kuid teisalt on kohutavalt väsitav ning lõpuks ka eesmärkidele vastu töötav.
[...]
Kõik, mida pead teadma mehelikult tervislikust toitumisest

Kõik, mida pead teadma mehelikult tervislikust toitumisest

Üldine teadlikkus tervislikust toitumisest on absurdselt madal. Tihti kas ei teata üldse midagi ja valitseb suhtumine, et niikuinii on kõik kahjulik...
[...]
Testi, kui hea on sinu käe-silma koordinatsioon!

Testi, kui hea on sinu käe-silma koordinatsioon!

Teame, et mida vanemaks saab inimene, seda aeglasemaks tema reaktsioon mingile visuaalsele impulsile – näiteks rohelisele tulele valgusfooris – muutub...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist