Profipoksija Rain Karlson: “Mis on poksis edu aluseks ja miks ma tarvitan King of Spadesi”

Profipoksija, 5x Eesti meister, rahvuskoondislane ja treener

Toimetuselt:

Rain Karlson on 5x Eesti meister poksis, kes hiljuti astus elumuutva sammu, jättes hüvasti amatöörpoksiga ja sukeldudes profipoksi halastamatusse, kuid adrenaliinirohkesse maailma.

Rain on sellel kaelamurdval teel valinud enda toetuseks King of Spadesi. Küsisime, milliste vaimsete ja füüsiliste väljakutsetega ta profina silmitsi seisab ning miks ta otsustas just King of Spadesi kasuks.

1. Profiks hakkavad ainult need poksijad, kel on suured, esmapilgul võimatuna tunduvad ambitsioonid. Millised sinul on?

Minu ambitsiooniks on jõuda profipoksis Euroopa tiitlimatšini. Sinna jõudmiseks ei tohi matše kaotada ning tuleb pidevalt kokku minna poksijatega, kes on vähemalt edetabeli positisooni järgi sinust suuremad favoriidid. Oluline on nende ees mitte aukartust tunda ja uskuda endasse, et see kõik on võimalik.

Eesti parim poksija Karlson Nr.1 Fight Show'l

2. Mis on profipoksija edu aluseks ja milline on nii füüsise kui psühholoogia roll selles?

Profipoksis peab oskama hoida oma energiavarusid. Kõige pikemad matšid kestavad 12 raundi ja seal tuleb planeerida ning ajastada oma iga rünnakut väga täpselt. Füüsiline seisund on äärmiselt oluline - pikkade raundide vältel tuleb vastast stabiilselt tugevate löökidega rünnata, suutes samas vastu panna tema löökidele. Kehv füüsis tapab tempo, röövib täpsuse, vastupidavuse ja särtsu.

Psühholoogiliselt tuleb püsida võimalikult stabiilne, kuna iga väiksemgi viga, fookuse hajumine või keskendumine valele elemendile võib saada vastase poolt otsustavalt karistatud. Põhimõtteliselt peab kogu matši vältel püsima mediteerimisele sarnanevas, “täieliku kohaloleku” ja mõtteselguse seisundis.

Oluline on suuta hoida ka oma stressitase kontrolli all. Loomulikult on vahetult enne matši organism suures pingeseisundis, ja see on ka endast maksimumi andmiseks vajalik. Samas on oluline, et see stressiseisund ei hakkaks mind liiga vara, nädalaid enne kohtumist kammitsema. Sel juhul astuksin ringi juba ette läbi põlenuna ning positiivset lõpptulemust oleks raske oodata.

3. Teame, et tipp-proffide nagu Mayweather, Fury, Chisora jt. elu on külluslik. Räägi oma kogemustest, milline on aga sellise profi elu, kes astub sel teel alles oma esimesi samme?

Elus ei tule midagi niisama. Nii ei ole ka eelmainitud suurnimedele tiitleid ja auhinnarahasid niisama jagatud, selle taga on ikkagi raske töö ning usk endasse ja oma võimetesse.

Alustava profipoksija elu on küllalt keeruline, kuna ala on väga nõudlik ning ilma toetajateta optimaalseid tingimusi luua on raske. Poksi populaarsus on aga väga selgelt tõusuteel ning loodetavasti märkavad suurenenud publikuhuvi üha enam ka ettevõtjad, kes on valmis sportlasi toetama.

Pean praegu peamiselt üksi kõigega hakkama saama. Selleks annan rühma- ja eratrenne erinevates spordiklubides ning tegelen ka toetajate otsimisega. On selge, et kõik see tuleb paljuski mu enda treening- ja puhkeaja arvelt ning põhjustab lisapingeid. Samas on asi 100% seda väärt.

4. Millised on su suurimad väljakutsed, et loodetud edu saavutada?

Olen 1,5 aastat treeninud uue klubi all, kus on poksile väga professionaalne lähenemine ja tunnen, et olen selle aja jooksul märgatavalt arenenud. Eestis on kahjuks aga väga vähe sparringupartnereid ja suureks plussiks oleks treeninglaagrites käimine, kus tugevate sparringupartneritega harjutada. Hetkel aga kahjuks selline võimalus puudub. Nii peangi oma suurimaks väljakutseks leida võimalusi endasse ja oma eesmärkidesse investeerimiseks.

5. Miks soovisid hakata King of Spadesi kasutama? Kuidas King of Spades sind su eesmärkidele lähemale aitab?

Treenin nädalas 11-12 korda, lisaks poksitunnid teistele. Sellise koormuse pealt ei ole lihtne endast iga päev maksimum anda ning eesmärke täita isegi siis, kui muu toitumine on viimse kui grammini paigas. King of Spades aitab mul nende “halbade ja väsinud” päevade arvu miinimumis hoida.

Eriti on King of Spades abiks matšideks valmistumisel, kus parimasse võimalikku füüsilisse ja vaimsesse konditsiooni jõudmine on minu puhul sisuliselt elulise tähtsusega.

6. Miks võiks iga mees, kes end igapäevaselt (tööl, trennis, eraelus) proovile paneb, King of Spades enda igapäevaellu kaasata?

Ma ei kujuta ette meest, kelle jaoks eneseteostus ja jõudlus ei ole oluline. Minul on selleks sport, aga eneseteostuse vorme on lõpmatult palju – äri, perekond, õpetamine, kunst jne. Kõigis neis on vaja endast maksimumi andmiseks olla nii füüsiliselt kui vaimselt võimalikult heas konditsioonis – vastupidavam, energilisem. Proovige King of Spadesi ja nõustute minuga - vahe on märgatav.

King of Spades ei sisalda stimulante, on naturaalne ja teaduspõhine. Julgen öelda, et kui mees peaks võtma vaid üht toidulisandit, võiks selleks igasuguste sünteetiliste vitamiinide asemel olla just King of Spades.

Saa ka sina osa profipoksi maailmast!

Rain on andekas, motiveeritud, sihikindel, julge ja avatud. Ja ta tegeleb ühe kõige härrasmehelikuma spordiga siin maailmas – poksiga. King of Spadesi klientide ja uudiskirja lugejate seas on palju edukaid ettevõtjaid, kes teavad omast käest, et teinekord on lisaks nendele isikuomadustele vaja tõeliseks läbilöömiseks ka kõrvalist abi.

Kui soovid olla osa adrenaliinirikkast profipoksi maailmast ning toetada Raini tema teel, siis võta temaga kindlasti ühendust:

teamkarlson@gmail.com

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Kas sa teadsid, et maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%, aga mitte viisil, nagu seda arvata võiks.
[...]
Stress kiirendab vananemist. Vaata, kuidas mõjuvad ametiaastad USA presidentidele (ja ka sulle!)

Stress kiirendab vananemist. Vaata, kuidas mõjuvad ametiaastad USA presidentidele (ja ka sulle!)

Kuigi see, et kõrge stress ja suur vastutusekoorem kiirendab vananemist kuni kaks korda...
[...]
Mõõda enda närvisüsteemi robustsust…pulsivööga

Mõõda enda närvisüsteemi robustsust…pulsivööga

Pulsivööd kasutatakse enamasti kalorikulu mõõtmiseks, kuid tegelikult on tal üks...vaat et olulisemgi kasutusvõimalus veel...
[...]
Väljakutse: 100 kükki ja 50 kätekõverdust päevas

Väljakutse: 100 kükki ja 50 kätekõverdust päevas

“Suurem lihasmass ja jõud ning madalam rasvaprotsent kõigest 8 nädalaga” kõlab nagu reklaamlause Teleturust. Ometi on see võimalik...
[...]
Millised tehnikavidinad aitavad Sind lähemale purunematusele

Millised tehnikavidinad aitavad Sind lähemale purunematusele

Vaata, millised tehnikavidinad aitavad meil olla tugevamad, tervemad ja energilisemad.
[...]
Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Meestekuu viimases eriüksuslaste suutlikkuse tehnikate videos räägib Mikk lihtsast mõttemudelist, mis muudab USA Mereväe eriüksuslased - SEALid koheselt...
[...]
Tervislikku eluviisi pole olemas

Tervislikku eluviisi pole olemas

Ikka ja jälle räägivad nii tervishoiutöötajad kui inimesed tänavalt tervislikust elustiilist ning sellest, kuidas just needsamad tervislikud eluviisid ainuisikuliselt hoiavad haigused eemalIkka ja jälle...
[...]
Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Meestüüpi juuksekadu ehk androgeenne alopeetsia on probleem, millega puutuvad oma eluea jooksul kokku umbes pooled meestest.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist