Pingutame mehelik-sportliku füüsise nimel, kuid tulemusteta. Miks?

Kui sa oled üks neist paljudest meestest, kes on ülekaaluga kimpus, tahavad endale paremat kehakompositsiooni ning teevad omalt poolt pingutusi selle normaliseerimiseks - aga ei näe mingeid tulemusi - siis pane nüüd tähele.

Usutavasti sa tead juttu energiabalansist - kulutatavatest vs tarbitavatest kaloritest, trennist..ja ehk isegi hormonaaltasakaalust - mis kõik kehakompositsiooni mõjutavad. Võid isegi kogu sellest asjast kinni pidada, kuid pikemas vaates ei tundu see mingit tulemust toovat.

Miks?

Depressiooni tõttu. Ja enne kui sa ütled, et “mul ei ole mingit depressiooni”, siis me pahatihti ise ei teagi, mis meil kahe kõrva vahel toimub. Depressioonil on palju eri avaldumisvorme ja depressioonis inimene ei pea sugugi suitsidaalne olema. Kolmandik meestest kannatab mingis etapis depressiooni käes, kuid see number võib olla ka palju suurem.

Üle 5000 inimesega väga pikaajaline uuring näitas, et nende, kelle elu on stressirohkem, on ülekaal märgatavalt suuremaks probleemiks kui neil, kes depressiooni all ei kannata - kusjuures enamus rasva ladestub just sinna, kuhu me ei taha - vöökohta.

Depressioon on lausa nii võimas, et isegi peale maovähendamise operatsiooni kaotavad need, kelle ajalugu on näidanud depressiooni ilminguid, oluliselt vähem kaalu kui need, kes depressiooni põdenud pole.

Mida siis depressioon teeb, et kaal ei langeks? Kõike seda koos, mida me isoleeritud probleemidena juba teame - ebaoptimaalne hormonaaltasakaal, madalam motivatsioon ning suutlikkus plaanidest kinni pidada koos toidust liigsete naudingute otsimiseni - seda sageli (pool)alateadlikult.

Ehk siis - sul on oluliselt paremad võimalused saavutada mehelik kehakompositsioon, kui vaimse tervise ning stressiga on kõik kontrolli all. Siis hakkavad sinu pingutused palju kiiremini ning rohkem vilja kandma, mis omakorda annab lisamotivatsiooni.

Loomulikult tuleb kasuks enda menüüsse lülitada King of Spades Flagship, mille võimsad koostisosad on lugematutes uuringutes näidanud stressitaluvust tõstvat ning ajutööd toetavat toimet, kuid oleme vaimse tervise ja selle toetamise erinevaid aspekte käsitlenud paljudes varasemates King of Spadesi videotes - vaata neis veidi ringi ning saad tõesti toimivaid näpunäiteid.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

American Psychological Association. (2015, December). By the Numbers: Men and depression. Monitor on Psychology, 46(11).

Pedro J, Neves JS, Ferreira MJ, et al. Impact of Depression on Weight Variation after Bariatric Surgery: A Three-Year Observational Study. Obes Facts. 2020;13(2):213‐220. doi:10.1159/000506404

Needham BL, Epel ES, Adler NE, Kiefe C. Trajectories of change in obesity and symptoms of depression: the CARDIA study. Am J Public Health. 2010;100(6):1040‐1046. doi:10.2105/AJPH.2009.172809

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Asenda oma mehine hommikusöök just sellega!

Asenda oma mehine hommikusöök just sellega!

Soe suveilm toob endaga kaasa lisaks D-vitamiini varude täitmisele aga ka kaks olulist muutust meie suutlikkust oluliselt mõjutavas teguris – söömises.
[...]
Tõsta oma produktiivsust nagu kindral Eisenhower

Tõsta oma produktiivsust nagu kindral Eisenhower

Selles videos tahan ma sulle tutvustada ühe kaasaja edukaima mehe, esimese NATO vägede ülemjuhataja, viie tärni kindrali ja endise USA presidendi Dwight D. Eisenhoweri...
[...]
Väljakutse – 2 nädalat ilma uudisteta!

Väljakutse – 2 nädalat ilma uudisteta!

Õpi, miks sa peaksid selle väljakutse kindlasti vastu võtma, kui su mälu ning ajutöö kiirus sulle olulised on.
[...]
Iidsed bakterid sinu rakkudes – sinu jõu ja võimsuse allikas (ja kuidas nende eest hoolitseda)

Iidsed bakterid sinu rakkudes – sinu jõu ja võimsuse allikas (ja kuidas nende eest hoolitseda)

Kas teadsid, et kogu oma energia ja võimsuse oled sa võlgu iidsele bakterile, mis aegade jooksul on saanud meie raku üheks osaks...
[...]
Karske aasta: kolme kuu muljed

Karske aasta: kolme kuu muljed

King of Spadesi asutaja Mikk võttis endale karske aasta ning jagab nüüd, esimese kolme kuu möödudes, enda vahetuid muljeid läbi küsimuste, mis talle selle väljakutse jooksul kõige rohkem esitatud on.
[...]
Profipoksija Rain Karlson: “Mis on poksis edu aluseks ja miks ma tarvitan King of Spadesi”

Profipoksija Rain Karlson: “Mis on poksis edu aluseks ja miks ma tarvitan King of Spadesi”

Profipoksija, 5x Eesti meister, rahvuskoondislane ja treener. Küsisime, milliste vaimsete ja füüsiliste väljakutsetega ta profina silmitsi seisab...
[...]
Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

Võib tunduda uskumatu, kuid usutavasti odavaim füüsilise võimsuse ja vastupidavuse tõstmise vahend on naatriumvesinikkarbonaat..... ehk tavaline söögisooda.
[...]
Milline on hea stress, milline on halb stress (ja kuidas sellega võidelda)?

Milline on hea stress, milline on halb stress (ja kuidas sellega võidelda)?

Kõikjal räägitakse, et stress on halb ja seda peab igal võimalikul viisil vältima. See on vale.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist