Paranda lõhnadega oma mälu 30%

Kas tõesti on võimalik parandada oma mälu ligi kolmandiku võrra vaid... lõhnu nuusutades?

Lühike vastus sellele küsimusele on „jah“. Teadus on nimetanud seda põnevat kontseptsiooni inglise keeles ’odor cues’, mis võiks emakeeles kõlada kui „lõhnavihjed“ ning see töötab nii:

Uue info omandamise ajal peab sinu kõrval olema tugev ja selgesti eristatav lõhn – näiteks roosilõhn, mida ka uuringutes kasutati. Õhtul magama minnes tuleb seesama lõhnaallikas asetada ka voodi kõrvale. Nii pakub see konkreetne lõhn ajule öise info konsolideerimise ajal täpsema konteksti sellele, mida päeval sai õpitud ning info mällu kinnistamise efektiivsus suureneb hüppeliselt – kuni 30%. See on number, millest ükski mees, kes soovib endast iga päev maksimumi anda, ei saa mööda vaadata.

Kui varasemalt olid teadlased veendumusel, et öist lõhna tuleb eritada vaid sügava une faasis, siis hiljutine uuring näitas, et tegelikult võib lõhnaallikas olla voodi kõrval terve öö ning seda päevi, kui mitte nädalaid järjest ilma, et oodatavad tulemused halveneksid.

Juhul aga, kui lõhnadega eksperimenteerimine ei ole sinu jaoks ning otsid mälu ning üldise ajutöö parandamiseks diskreetsemaid meetodeid, siis tea, et King of Spades Flagshipis olevad salvei ja ženšenniekstrakt on paljudes teadusuuringutes näidanud vähemalt sama olulist mõju kui käesolev „lõhnavihjete“ tehnika. Lisaks toimivad need Flagshipi koostisosad juba peale esimest kasutuskorda.

Kui tunned, et Flagshipi toodavad kasud ajutööle võivad sulle kasuks tulla, siis loe meie toote kohta lähemalt SIIT.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

Neumann, F., Oberhauser, V. & Kornmeier, J. How odor cues help to optimize learning during sleep in a real life-setting. Sci Rep 10, 1227 (2020).

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

Võib tunduda uskumatu, kuid usutavasti odavaim füüsilise võimsuse ja vastupidavuse tõstmise vahend on naatriumvesinikkarbonaat..... ehk tavaline söögisooda.
[...]
Kuidas saavutasid Sparta sõdalased purunematu keha ja vaimu?

Kuidas saavutasid Sparta sõdalased purunematu keha ja vaimu?

Kui üks ühiskond on viinud maskuliinse eluviisi ekstremismi, on selleks kahtlemata Sparta. Kuigi tihti portreteeritakse spartalasi kui verejanulisi barbareid...
[...]
Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga

Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga

Oled tööreisil või pikal nädalavahetusel teises linnas – kas see tähendab, et pead trennitegemisest väikese pausi võtma? Loomulikult mitte.
[...]
Väsimuse ja kehva mälu üllatav süüdlane

Väsimuse ja kehva mälu üllatav süüdlane

Endast lugupidava mehena soovid, et sul oleks mehelikult sportlik kehakompositsioon, kiire ajutöö ja hea mälu ning loomulikult ka rohkem energiat. Parema vaimse ja füüsilise võimekuse saavutamine muutub aga aina raskemaks ning siin on selle üks üllatav, kuid suur süüdlane.
[...]
Sinu kõige tähtsamad viis sekundit päevas, iga päev!

Sinu kõige tähtsamad viis sekundit päevas, iga päev!

Selles videos tahan ma sulle tutvustada sinu päeva kõige olulisemat viite sekundit, mis koheselt alandab stressitaset, distantseerib sind su igapäevaprobleemidest...
[...]
Milline on sinu sisemine Defender?

Milline on sinu sisemine Defender?

Meie meestena ning legendaarne Land Rover Defender jagame paljuski sama DNA’d – oleme sihipäraselt konstrueeritud avastama...
[...]
Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Kas su sõbrad on tahtmatult hoopis su vaenlased?

Kas su sõbrad on tahtmatult hoopis su vaenlased?

Sõprus on, eriti meie – meeste – hulgas kui Püha Graal. Ja sõpru vajame me sotsiaalsete olenditena absoluutselt kindlasti. 
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist