Mobiilirakendused purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Kõiksugu tervise-, treeningu- ja muud jõudlust tõstvad rakendused on rakendusepoodides väga populaarseks žanriks. Lausa nii populaarseks, et neid on tuhandetes, kui mitte kümnetes tuhandetes, ja sealt need “head” välja sõeluda on monumentaalne väljakutse.

Võin oma kogemustele toetudes kinnitada, et vähemalt 90% sellistest äppidest on kasutu jama. Nad kas on liiga elukauged, piiratud funktisionaalsusega, bugisid täis või lihtsalt silmale koledad vaadata ja käele ebamugavad käsitseda. Kui lisada see, et paljud neist nõuavad ka registreerimist (misjärel hakkab sulle e-posti sadama infot, mis sind suure tõenäosusega ei huvita), siis nende programmijuppide läbi proovimine on tohutult aega ja närve sööv ettevõtmine.

Just seetõttu tahangi sinuga jagada infot, millised neist äppidest on minu “kvaliteedisõela” läbinud ning mida ma nendega teen. Kuna kasutan iPhone’i, siis on see nimekiri pigem selle ökosüsteemi-keskne, kuid kindlasti on sellest valikust pitu rakendust saadaval ja Androidi platvormile.

 

1. Sammulugeja

Sammulugemise rakendus on iOS operatsioonisüsteemis vaikimisi Apple Health kaustas sees ja usun, et Androidis samuti. Kuigi nende täpsus jätab kindlasti soovida ja oma koguenergia kulu ma selle pealt arvutada ei soovita, annavad nad siiski mingi indikatsiooni, kui palju sa päevas liigud. Saan öelda, et algul ülehindasin selgelt oma päevast liikumist. Uskudes, et olen ka jõutrenni kõrvalt küllalt aktiivne, mõõtis sammulugeja mulle vaevalt 3000 sammu. Hea oleks teha aga ca. 10,000 sammu päevas, mis aitab oluliselt kaasa südame veresoonkonna heale tervisele, aidates ühtlasi kulutada ka rohkem kaloreid. Kuigi ka praegu ei pruugi mul igapäevaselt seda sumbrit täis tulla, on väga vähe neid päevi, kus see jääb alla 7000.

2. IntervalTimer

Kõrge intensiivsusega intervalltreening (HIIT - high intensity interval training) on üks tõhusamaid treeningviise metabolismi kiirendamiseks, üldenergiakulu suurendamiseks ja mis kõige olulisem – rakusiseste “tuumajaamade”, mitokondrite, võimsuse ja ka koguarvu kasvuks. Ühtlasi sobib HIIT paljudele keharasva põletamiseks ja samas lihasmassi säilitamiseks paremini kui ühtlase tempoga kardiotreening, näiteks jooks.

Mina teen HIIT’i enne jõutreeningut ning protokoll on selline: 20 sekundit maksimaalset pingutust köitel (battle ropes), millele järgneb 10 sekundit puhkust. Ja nii 8 korda järjest. IntervalTimer äpp võimaldab sisestada mitu taolist intervallskeemi, kusjuures töö ja puhkuse aja saad ise valida ning annab siis faaside lõppemisest (töölt puhkusele ja puhkuselt tööle) kõva signaaliga märku. Seda rakendust on lihtne kasutada, ta on lollikindel ja mis peamine – seal on suured nupud, mida on lihtne tabada ka läbi meeletu hingeldamise.

3. Headspace

Ma olen suur juhitud meditatsiooni austaja ja Headspace’ist olen rääkinud ka varem. Lisaks sellele võid proovida ka 10% Happier’i, mida julgen samuti soovitada. 10% Happier on mõeldud just rahututele skeptikutele ja seal on suurt rõhku pandud ka meditatsiooni lahti seletamisele viisil, mis ei nõua mingit eelnevat soosivat suhtumist sellesse vaimse arengu praktikasse.

Ülejäänud juhitud meditatsioonid, mida proovinud olen, on mulle olnud vastuvõetamatud – kas siis harjutuste enda ülesehitusliku poole pealt või jutustaja hääle tõttu.

4. PopWeight

Uskuge või mitte, aga normaalset kehakaalu järgimise rakendust on raske leida. Mina olen jäänud pidama PopWeighti peale, sest ta on piisavalt lihtne ja disainilt kena, kuid ühtlasi ühildub ta Apple Health ökosüsteemiga ning koos kaaluga saab sisestada ka enda rasvaprotsenti. Nagu ka “Tehnikavidinate” videos soovitasin, siis võiks sul olla juurdepääs kehakoostist mõõtvale kaalule ning sealt saadud andmed antud rakenduses enda kehakaalu progressi juurde talletada. Sest lõppkokkuvõttes – kehakaal on lihtsalt tuim number ja on oluline vahe, kas kaal kukub keharasva või lihaste arvelt.

5. RepCount – Gym Log for Strength

Ma ei kasuta paberil treeningpäevikut, kuna vahetan küllalt tihti kavasid ja harjutusi ning nii on progressi pärast raske jälgida. Hea mobiilirakendus teeb selle töö aga sinu eest ise ära. Mure on selles, et sellist rakendust on raske leida. Tihti on äpid liiga suunavad, lastes sul harjutusi valida vaid enda harjutustepangast, ei võimalda ligipääsu eelmiste trennide ajaloole jne.

RepCount, just selle tasuline versioon, laseb sul kõike seda teha, on arusaadava ja lihtsa ülesehitusega ja piisavalt paindlik selleks, et track’ida nii jõu- kui vastupidavusharjutusi.

Aga mängud?

Jah, tõesti - ma ütlesin, et keerulised strateegiamängud aitavad hoida mõtte terava ja see omakorda pidurdab kognitiivse võimekuse langust. Probleem, mida ka enda nahal olen kogenud, on selles, et tihti on need mängud (näiteks The Room triloogia) niivõrd kaasahaaravad, et 10-15 minuti asemel võivad need hakata neelama igapäevaselt oluliselt rohkem aega. Sellisel juhul ei saa me aga rääkida jõudluse suurenemisest, vaid ebaoptimaalsest ajakasutusest ning kehapoosist, mis toob kiropraktikutele leiva lauale.

Loodan, et sellest nimekirjast oli sulle abi. Kui kasutad ise midagi, millest siin nimekirjas juttu polnud, siis anna ka meile sellest teada!

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Stress kiirendab vananemist. Vaata, kuidas mõjuvad ametiaastad USA presidentidele (ja ka sulle!)

Stress kiirendab vananemist. Vaata, kuidas mõjuvad ametiaastad USA presidentidele (ja ka sulle!)

Kuigi see, et kõrge stress ja suur vastutusekoorem kiirendab vananemist kuni kaks korda...
[...]
Kuidas King of Spades on tehtud

Kuidas King of Spades on tehtud

Selleks, et mõista, kuidas King of Spadesi toodetakse, tahame avada Sulle meie tehase virtuaalväravad ning kutsuda Sind ringkäigule meie tehasesse.
[...]
Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Buda munga tehnika, mis aitab mul fookust hoida

Buda munga tehnika, mis aitab mul fookust hoida

Kindlasti tead, mis tunne see on, kui sa ei suuda teinekord lõpetada isegi küllalt lihtsat ülesannet nagu e-maili kirjutamine või kirja mõttega läbi lugemine...
[...]
Ei jõua trenni? Pole probleemi!

Ei jõua trenni? Pole probleemi!

Pole hullu – oma füüsilise koormuse võid kätte saada ka tugitoolis istudes ja .... visualiseerides.
[...]
Kuidas teha rohelist teed nii, et ta oleks tegelikult ka tervislik?

Kuidas teha rohelist teed nii, et ta oleks tegelikult ka tervislik?

Roheline tee on vähemalt teoorias tõeliselt tervislik jook, kuna tal on lugematu arv häid omadusi...
[...]
Paranda oma mälu vaid 30 sekundiga!

Paranda oma mälu vaid 30 sekundiga!

Usutavasti tead nii mõndagi tegevust või harjutust, mis aitab parandada nii mälu kui üldist ajutööd – näiteks muusikainstrumendi õppimine või uue info omandamise...
[...]
Tervislikku eluviisi pole olemas

Tervislikku eluviisi pole olemas

Ikka ja jälle räägivad nii tervishoiutöötajad kui inimesed tänavalt tervislikust elustiilist ning sellest, kuidas just needsamad tervislikud eluviisid ainuisikuliselt hoiavad haigused eemalIkka ja jälle...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist