Minu hommikurutiin purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Me King of Spadesis mitte ainult ei räägi, kuidas saavutada suuremat jõudlust, vaid elame ka ise nende põhimõtete järgi. Seekordses videos näitabki Mikk, millest koosneb tema hommikurutiin. Ehk saad sinagi oma rutiiniks siit mõne hea mõtte, mis aitab sul päevaks paremini ette valmistada.

06:00

Ärkan üsna vara, kuna tunnen, et see annab mulle piisavalt aega tegeleda segamatult nii enda kui tähtsate tööasjadega enne seda, kui telefon helisema hakkab ning mailbox kirjadega täitub.

06:05

Esimese asjana peale ärkamist pesen hambad. See on heaks vaimseks äratuseks ning värskenduseks enne rutiini sisulise osaga alustamist.

06:08

Võtan hommikuse annuse, kaks kapslit, King of Spadesi rohke veega. See ergutab veelgi naturaalset meessuguhormooni hommikust tipnemist, aidates ühtlasi parandada verevarustust. Loomulikult ei saa ka ära unustada olulisi mõjusid põletikutaseme alandamisele ja ajutöö soodustamisele.

06:10

Mediteerin 10-20 minutit. See alandab stressihormooni kortisooli taset ning valmistab seetõttu suurepäraselt väljakutseterikkaks ja tihedaks päevaks ette. Parema keskendumise saavutamiseks kasutan meditatsiooni ajal müra summutavaid kõrvaklappe.

06:30

Teen 100 oma keharaskusega täiskükki ning 50 korralikku sügavat kätekõverdust. See kerge, sisuliselt võimlemise koormusega treening elavdab vereringet, äratab keha üles ning viib lihased kergesse toonusesse

06:40

Viin isikliku hügieeni protseduurid lõpule, võttes kõigepealt sooja dušši ning lõpetades jääkülma veega karastamisega 30-60 sekundi vältel. Külma veega karastamine on paljudes uuringutes näidanud olulist positiivset toimet mitokondritele, rakkude “tuumaenergiajaamadele” ja aeglustab läbi selle vananemist.

06:50

Valmistan kõrge rasva- ja valgu-, aga madala süsivesikusisaldusega hommikusöögi, mis tavaliselt koosneb munast, avokaadost ja tomatist. Selline hommikusöök aitab kehal toota ketokehasid, soodustades organismil energia ammutamist peamiselt rasvarakkudest.

07:00

Avan arvuti ja vaatan üle öösel saabunud meilid. Pean väga oluliseks, et enne hommikurutiiniga lõpetamist ei oleks ma ühegi välise mõju, see tähendab meilide ega uudiste, meelevallas. Need lihtsalt hajutavad fookust, soodustavad stressi teket ning ei lase päevaks soovitud viisil ette valmistada. Uudiseid seejuures ei tarbi ma juba mitu aastat.

Olulised mõtted kaasa võtmiseks:

  1. Kindlad sisse harjunud tegevused kindlatel kellaaegadel (hommikurutiin) võimaldavad sul otsustusvõimet, mis teadupärast on päeva lõikes lõplik ressurss, jätta olulisemate asjade jaoks.

  2. Kogu hommikurutiini ajal ära vaata meile ega uudiseid – katsu olla muust maailmast nii eraldatud kui võimalik. Vaid nii saad end soovitud viisil päevaks ette valmistada.

  3. “Hommik dikteerib ülejäänud päeva kvaliteedi” peab paika. Kui su hommik algab rahulikult, omas tempos, jättes piisavalt aega enne õige tööpäeva algust segamatult paar tundi millegi eriti olulisega tegelemiseks (olgu selleks siis plaanide visandamine, raamatu kirjutamine, eelarvestamine vmt), oled sa teistega võrreldes saanud päevaks üliolulise edumaa.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Iidsed bakterid sinu rakkudes – sinu jõu ja võimsuse allikas (ja kuidas nende eest hoolitseda)

Iidsed bakterid sinu rakkudes – sinu jõu ja võimsuse allikas (ja kuidas nende eest hoolitseda)

Kas teadsid, et kogu oma energia ja võimsuse oled sa võlgu iidsele bakterile, mis aegade jooksul on saanud meie raku üheks osaks...
[...]
Tipptriatleet: Aastatepikkuse töö päevaga kokku varisemine on hoop, millest on raske taastuda

Tipptriatleet: Aastatepikkuse töö päevaga kokku varisemine on hoop, millest on raske taastuda

Raido Luuk on Eesti paremikku kuuluv triatleet, kes on enda toetuseks valinud King of Spadesi lisandid
[...]
Mõtteviis, mis toob talisupluse väljakutsel edu

Mõtteviis, mis toob talisupluse väljakutsel edu

Oled meie 1. jaanuari talisupluse väljakutse vastu võtnud? Võimas! See näitab, et oled teadlikult valmis oma mugavustsoonist välja astuma...
[...]
Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga

Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga

Oled tööreisil või pikal nädalavahetusel teises linnas – kas see tähendab, et pead trennitegemisest väikese pausi võtma? Loomulikult mitte.
[...]
Miks tugevad päeval tukastavad?

Miks tugevad päeval tukastavad?

Kas ka sina liigitad päeval tukastajaid logarditeks ja laiskvorstideks? Kui nii, siis pole sa selle arvamusega üksi. Tegelikkuses peaksid sa aga ilma igasuguste süümepiinadeta magajatega liituma...
[...]
2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

Nagu ehk tead, siis meie inimliigina märkame rohkem negatiivset kui positiivset ja sellel on väga lihtne ning evolutsiooniliselt oluline põhjus...
[...]
Võitle kui härrasmees! Profipoksija Rain Karlson näitab põhilisi kaitse- ja ründevõtteid poksis.

Võitle kui härrasmees! Profipoksija Rain Karlson näitab põhilisi kaitse- ja ründevõtteid poksis.

Härrasmeheliku elustiili juurde käib paratamatult ka oskus enda eest seista ja ennast kaitsta ka siis, kui asjad tuliseks lähevad.
[...]
Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Kas sa teadsid, et maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%, aga mitte viisil, nagu seda arvata võiks.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist