Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

Telli King of Spades siit


Kui oled varasemalt King of Spadesi videosid vaadanud, tead, et pöörame suurt rõhku hommikurutiinile, mis koosneb meie asutaja Miku näitel paljude jaoks lausa ebamõistlikust hulgast tegevustest:
 

  1. Südame löögisageduse mõõtmine
  2. Hommikune kerge füüsiline koormus kätekõverduste ja kükkide näol
  3. Harilikud hügieenirituaalid, nagu hambapesu ja raseerimine
  4. Külma veega karastamine
  5. Meditatsioon ning visualiseerimine


Kuigi kõik need tegevused on olulised ning nende mittetegemine pärsib ühel või teisel viisil su suutlikkust, ei suuda meist paljud sellisest reglemendist kinni pidada lihtsalt ajapuuduse tõttu. Nii kaovad esmajärjekorras hommikurutiinist aeganõudev meditatsioonipraktika ja seejärel ka võimlemine ning HRV mõõtmine, mis toob meid tagasi elementaarsesse alguspunkti.

Isegi kell 06.00 hommikul ärkamine ei too siin olulist leevendust. Lahendus on siinkohal lihtne, kuid samas alguses hirmutav – ärgata 04.45. Ainsaks oluliseks muudatuseks on magamaminekuaja nihutamine paar tundi varasemale ajale, nii et unetunde tuleks ikkagi vähemalt kuus.

Kuigi nii võib tunduda, et ohverdad väärtuslikku „oma“ õhtust aega, on enamusel meist selle kvaliteet niigi äärmiselt kehv – me ei suuda kontsentreeruda, tegeleme telerist või arvutist millegi nüristava vaatamisega ning lootuses „aju välja lülitada“ kurname tegelikult seda veelgi.

Kui aga ärkad 04.45, saad oma hommikused tegevused maksimaalselt tunniga tehtud, mis jätab vähemalt poolteist tundi täielikku oma-aega. Aega, mida saad värske peaga suunata sinna, kuhu seda kõige rohkem vaja on – lugemiseks, plaanide tegemiseks, päeviku pidamiseks, segamatuks mõttetööks. Su telefon ei helise, Facebook ei vilgu ning e-kirju ei tule. Saad olla täielikult proaktiivne.

Sellise lähenemise on enda jaoks valinud paljud ülikiire elutempoga ning äärmiselt edukad mehed (eriüksuslased ja ärimehed Jocko Willink ning Tim Kennedy, näitlejad Dwayne Johnson ja Mark Wahlberg, kindral Stanley McChrystal jne.), kusjuures paljud neist ärkavad isegi enne kl. 04.00-i.

Kindlasti pole vara ärkamine õnne ja edu saavutamiseks vältimatu kuid see võib jõudsalt edasi aidata – seda enam, kui sul on korraga palju asju teha, sealhulgas pere ning trenniambitsioonid.

Kirjuta video alla kommentaaridesse, kas kavatsed seda vähemalt proovida ning kui jah, siis kuidas see sind mõjutanud on?

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kuus tassi kohvi päevas? Tõsiselt?

Kuus tassi kohvi päevas? Tõsiselt?

Jah, tõesti, kui soovime saada sama palju polüfenoole kui jaapanlased – pikaealisuse ning noorusliku jõu ja energia võtit.
[...]
Nelja nädalaga jääauku. Miks küll?

Nelja nädalaga jääauku. Miks küll?

Täna on 31. detsember, kell on vähem kui 10.00 hommikul ning täna saab mul täis esimene aasta end teadlikult külma veega karastamisest. Selle tähistamiseks sõidangi praegu Pirita Jahisadamasse...
[...]
Me kõik kardame midagi. Millised on sinu hirmud?

Me kõik kardame midagi. Millised on sinu hirmud?

Usutavasti võib neid mehi, kes midagi ei karda, leida vaid Himaalaja mägede koobastest, mungarüü seljas ning jalad Lootose asendis.
[...]
Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

Kiire elutempo juures ei jõua me sageli süüa, rääkimata õigete asjade söömisest. Poelettidel saada olevad valgubatoonid, mis tunduvad...
[...]
Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Kas sa teadsid, et maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%, aga mitte viisil, nagu seda arvata võiks.
[...]
Shinrin-yoku – teie uus terapeut, härrad!

Shinrin-yoku – teie uus terapeut, härrad!

Vaid 0.01% sellest ajast, kui hakkasime teistest primaatidest edasi arenema, oleme elanud linnastunud ühiskonnas. Kogu ülejäänud aeg on inimese...
[...]
Viis härrasmehelikku ideed, mida jõulumees sulle kinkida võiks!

Viis härrasmehelikku ideed, mida jõulumees sulle kinkida võiks!

Jõulud on lähenemas ja sellega tuleb lähedastelt paratamatult küsimusi – mida sa jõuludeks soovid?
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist