Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Tere! Mina olen Mikk King of Spadesist. Meeste ajatu stiili ikoonid, nagu Sotheby’s Real Estate juht Alexander Kraft, itaalia tööstur Matteo Marzotto, endine Lamborghini ja praegune Bugatti ülem Stephan Winkelmann ja ka paljud teised kannavad mehist ehet, mis suudab väga tõhusalt vaimseid pingeid vähendada.

Selleks ehteks on helmestest käevõru. Seda, kas nimetatud härrased selle käevõru abil stressi maandavad, ma ei tea – aga mina küll ja näitan nüüd ka sulle, kuidas ma seda teen.

Olen mitmes oma varasemas videos rääkinud meditatsioonist ning et see on vankumatut teaduslikku tõestust leidnud kui stressi ja vaimsete ning füüsiliste pingete leevendaja, enesekindluse tõstja ning hirmude peletaja. Ja väga palju uuringuid on teostatud ka meditatsiooni ühe haru – mantratel põhineva meditatsiooni kohta...ja seda samuti suure eduga.

Mantra on hinduismis ja budismis mingi olulise religioosse tähendusega häälitsus, mis aitab meditatsioonile keskenuda. Probleem on selles, et ei mina, ega ka suure tõenäosusega sina pole budist ega hinduist ning seetõttu mantratest väga kaugel.

Nüüd ma aga näitan, kuidas sa saad samale loogikale tuginedes ehitada väga mõjusa ja relevantse “mantra”. Enamus meie stressist ja vaimsetest pingetest tuleb ühest emotsioonist – hirm. Hirm tuleviku ees, hirm teha vale otsus, hirm kaotada, hirm võita, hirm näida rumalana...see rida jätkub lõputult. Ja meil kõigil – absoluutselt kõigil on oma hirmud.
 


Niisiis – kui sa tunned, et vererõhk tõuseb ja tekib ärevus, võta see helmestega käevõru käelt ning libista läbi sõrmede, iga helbe juures öeldes oma mantra: “ma ei karda”. Siin täidab see käevõru põhimõtteliselt palvehelmeste ülesannet, aidates sul mantrale keskenduda. Ilma selle füüsilise puudutuseta helmestel hajub su mõte juba peale neljandat-viiendat mantra kordamist ning ei ole seetõttu efektiivne.

“Ma ei karda” mantra on seetõttu ülitõhus, et ta on universaalne. Meie teadvus tihti ei mõistagi ärevuse põhjust – justnagu ei oleks ühtegi ratsionaalset põhjust ärevust tunda, kuid millegipärast on siiski vererõhk laes. Kui kordame vaid “ma ei karda” mantrat, annab see signaali alateadvusesse, mis ise vajalikud pusletükid paika sätib ning ärevust ja stressi aitab vähendada.

Stiiliikoonide eeskujule tuginedes võib kindlalt väita, et see on härrasmehele sobilik ehe, eriti kui lased selle teha (pool)vääriskividest. Ühtlasi veendu ka, et ehtel oleks ka helmestest erinev vahetükk, mis mantra kordamise ajal annab märku ühe helmeringi täis saamisest. Mitu ringi peaksid tegema? Mida rohkem, seda tõhusam on meditatsioon, kuid veendu, et suudaksid neid teha vähemalt paar.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
  1. Goleman, D. J., & Schwartz, G. E. (1976). Meditation as an intervention in stress reactivity. Journal of Consulting and Clinical Psychology, 44(3), 456-466.

  2. Efficacy of Frequent Mantram Repetition on Stress, Quality of Life, and Spiritual Well-Being in Veterans. Jill E. Bormann, Tom L. Smith, Sheryl Becker, Madeline Gershwin, Laureen Pada, Ann H. Grudzinski, Elizabeth A. Nurmi. Journal of Holistic Nursing  Vol 23, Issue 4, pp. 395 - 414

  3. Effects of Transcendental Meditation practice on brain functioning and stress reactivity in college students. FredTravis, David A.F.Haaga, John Hagelin, Melissa Tanner, Sanford Nidich, Carolyn Gaylord-King, Sarina Grosswald, Maxwell Rainforth, Robert H.Schneider. International Journal of Psychophysiology Volume 71, Issue 2, February 2009, Pages 170-176

  4. Bormann, J. E., Oman, D., Kemppainen, J. K., Becker, S., Gershwin, M. and Kelly, A. (2006), Mantram repetition for stress management in veterans and employees: a critical incident study. Journal of Advanced Nursing, 53: 502–512.

  5. Responses to Mantram Repetition Program from Veterans with posttraumatic stress disorder: A qualitative analysis. Bormann, Jill E, PhD, RN; Hurst, Samantha, PhD; Kelly, Ann, MS, APRN, PMHCNS-BC. Journal of Rehabilitation Research and Development; Washington50.6 (2013): 769-84.

  6. STUDY THE EFFECT OF AUM CHANTING ON STRESS MANAGEMENT. SWADESH BHATT AND MANISH GUPTA. International Journal Of Creative Research Thoughts. Vol. 1 , Issue. 1 , Jan 2013 ISSN : 2320-2882

  7. BRIEF MEDITATION TRAINING CAN IMPROVE PERCEIVED STRESS AND NEGATIVE MOOD. Lane, James D; Seskevich, Jon E; Pieper, Carl F. Alternative Therapies in Health and Medicine; Aliso Viejo13.1(Jan/Feb 2007): 38-44.

  8. Mantra Meditation as a Bedside Spiritual Intervention. Chan, Roxane Raffin. Medsurg Nursing; Pitman23.2 (Mar/Apr 2014): 84-8, 100.

  9. Principles and Practice of Stress Management. Paul M. Lehrer, Robert L. Woolfolk, Wesley E. Sime. Guilford Press, Aug 16, 2007

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kas sinu otsuseid juhib TITA?

Kas sinu otsuseid juhib TITA?

Sedakorda annab Mikk võimsa võtme märkamaks, kas sinu otsuseid juhib TITA ehk Teiste Inimeste Tunnustav Arvamus.
[...]
Miks mu vorm paremaks ei lähe – ma ju toitun tervislikult?!

Miks mu vorm paremaks ei lähe – ma ju toitun tervislikult?!

...see küsimus vaevab paljusid neid, kes on oma toidulaualt jätnud ära madalakvaliteetse nn. rämpstoidu, kuid ei suuda siiski...
[...]
Kas kriitika halvab sageli ka sind?

Kas kriitika halvab sageli ka sind?

Asi, millest tänapäeva maailmas puudu ei ole, on kriitika. Peamiselt tänu sotsiaalmeedia platvormidele on igal inimesel hääletoru, millega oma negatiivset arvamust avaldada...
[...]
Mehe meelespea – alista koroonatont

Mehe meelespea – alista koroonatont

Üks tont käib ringi mööda Euroopat - koroonatont. Mida peaksid selles valguses muutma oma trennis ja toitumises, et tondiga parimal viisil toime tulla?
[...]
Mitte suitsetamine ega ülekaal pole tänapäeva meeste suurim terviserisk, vaid…

Mitte suitsetamine ega ülekaal pole tänapäeva meeste suurim terviserisk, vaid…

Kuigi see võib kõlada esoteeriliselt, siis suurimaks terviseriskiks, hoolimata su säravast karjäärist ja toredast perekonnast, on psühholoogiline - üksildustunne.
[...]
Unes õppimine on võimalik

Unes õppimine on võimalik

Oled ka sina mõelnud, kui kahju on, et Aldous Huxley 1960-ndatel välja käidud ulmeidee, et inimene on võimeline õppima ka magades – hüpnopeedia – ei vasta tõele.... või kas ei vasta?
[...]
Kuidas King of Spades on tehtud

Kuidas King of Spades on tehtud

Selleks, et mõista, kuidas King of Spadesi toodetakse, tahame avada Sulle meie tehase virtuaalväravad ning kutsuda Sind ringkäigule meie tehasesse.
[...]
Saa võitu pidevalt närivast ärevustundest

Saa võitu pidevalt närivast ärevustundest

Suure saavutusvajadusega ja kõrgeid eesmärke seadva mehena tead kindlasti seda päevast päeva sees närivat ärevustunnet, mis ühest küljest küll hoiab meid tegusana, kuid teisalt on kohutavalt väsitav ning lõpuks ka eesmärkidele vastu töötav.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist