Mehe meelespea – alista koroonatont

Üks tont käib ringi mööda Euroopat - koroonatont. Mida peaksid selles valguses muutma oma trennis ja toitumises, et tondiga parimal viisil toime tulla?

Koroonapandeemiale piiri panekul räägitakse kätepesus ja distantsi hoidmise olulisusest, kuid paljuski on jäänud tähelepanuta see, et saame ise üsna palju ära teha selle nimel, et meie immuunsüsteem oleks oma parimas vormis, muutes meid haigusele vähem vastuvõtlikuks ning aidates nakatumisel infektsiooniga paremin toime tulla. 

Kõigepealt peame tähelepanu pöörama trennile. Kui tegeled arvestataval määral spordiga, siis praegu on õige aeg koormust nii intensiivsuse kui treeningsageduse vaates umbes poole võrra vähendada. Sellest, miks sage trennitegemine meie immunsüsteemi nõrgestab, mõõdukas sportimine aga tugevdab, oleme teinud lausa eraldi video, mis on järelvaadatav SIIT.

Lisaks treeningmahtude vähedamisele on praegu hea mõte spordisaale vältida ning teha oma treeningud väljas. Sageli ilm aga seda ei võimalda. Nii soetagi endale odavad lateksist treeningkummid, millega saad hoolimata oma algsest skepsisest ja olenemata su sportlikust tasemest pea kõik vajalikud trennielemendid tehtud (kummid saad tellida endale näiteks SIIT).

Nüüd toitumise juurde. Loomulikult kehtivad ka praegu tervisliku toitumise põhimõtted - kvaliteetne tooraine, mitmekülgsus, värskus, õige makrotoitainete tasakaal jne, kuid selgeid soovitusi saab anda ka teaduslikku tõestust omava (täiesti legaalse ja ohutu) ‘kangema kraami’ suhtes.

1. Antikehad ehk immunogobuliinid, eriti IgG vorm. Uuringutele tuginedes võib öelda, et inimestel, kel igG antikehi pole organismis piisavalt, on eriti hingamisteede viirustele oluliselt vastuvõtlikumad. Enda antikehade kontsentratsiooni on aga võimalik küllalt lihtsalt tõsta, tarbides veise ternespiima. Ternespiima kapsleid saad osta apteegist (SIIT), kus reaalse mõju saamiseks pead soovituslikku päevast annust küll kolmekordselt ületama; aga ka King of Spades Tournamentist (SIIT), kus kõige muu hea kõrval on ka reaalselt toimivas koguses ternespiim juba sees.

2. Beetaglükaan - on näidanud uuringutes viirusevastast toimet. Seda saad nii kaerakliidest (SIIT) kui puhtal kujul lisandist (SIIT).

3. Kohvhape - on näidanud samuti antiviraalset toimet. Selle saamiseks võid süüa nii arooniat kui leedrimarju. Neist aga veelgi tõhusam on oliivipuu lehe ekstrakt, kus lisaks kohvhappele on suur kogus võimsat immuunsüsteemi mitmekülgselt tugevdavat oleuropeiini (King of Spades Flagship - SIIT).

4. Harilik e. panax ženšenn - paljudes uuringutes end tõestanud tugev immuunsustugevdaja, mis on näidanud enda positiivset toimet ka spetsiifilisemalt hingamisteede- ja kopsuinfektsioonide korral. Leiad nii apteegist (SIIT) kui King of Spades Flagshipist (SIIT)

Võta need lihtsad abinõud tarvitusele ning vähendad oma vastuvõtlikkust kui suurendad haigusele vastupanu oluliselt. 

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

Sport ja selle mõju immuunsüsteemile: https://kingofspades.ee/miks-sportlikud-mehed-siiski-sageli-haigestuvad-ja-miks-see-ok-on/

Ann Allergy. 1993 May;70(5):418-24. IgG deficiency in adults with recurrent respiratory infections. Popa V1, Kim K, Heiner DC.

Ulfman Laurien H., Leusen Jeanette H. W., Savelkoul Huub F. J., Warner John O., van Neerven R. J. Joost. Effects of Bovine Immunoglobulins on Immune Function, Allergy, and Infection. Frontiers in Nutrition. Vol 5. 2018

El-Loly, Mohamed. (2007). Bovine Milk Immunoglobulins in Relation to Human Health. International Journal of Dairy Science. 2. 183-195. 10.3923/ijds.2007.183.195.

Kim HS, Hong JT, Kim Y, Han SB. Stimulatory Effect of β-glucans on Immune Cells. Immune Netw. 2011;11(4):191–195. doi:10.4110/in.2011.11.4.191

Medicina (Kaunas). 2007;43(8):597-606. Effects of beta-glucans on the immune system. Akramiene D1, Kondrotas A, Didziapetriene J, Kevelaitis E.

Stier, H., Ebbeskotte, V. & Gruenwald, J. Immune-modulatory effects of dietary Yeast Beta-1,3/1,6-D-glucan. Nutr J 13, 38 (2014). https://doi.org/10.1186/1475-2891-13-38

J Ginseng Res. 2016 Oct; 40(4): 309–314. Ginseng, the natural effectual antiviral: Protective effects of Korean Red Ginseng against viral infection. Kyungtaek Im, Jisu Kim, and Hyeyoung Min

Ginseng: A dietary supplement as immune-modulator in various diseases. Muhammad Riaza, Najm Ur Rahmana, Muhammad Zia-Ul-Haqb Hawa Z.E. Jaffarc Rosana Manead.
Trends in Food Science & Technology. Volume 83, January 2019, Pages 12-30

Therapeutic potential of Panax ginseng and ginsenosides in the treatment of chronic obstructive pulmonary disease. Shergis JL1, Di YM1, Zhang AL1, Vlahos R2, Helliwell R1, Ye JM1, Xue CC3. Complement Ther Med. 2014 Oct;22(5):944-53. doi: 10.1016/j.ctim.2014.08.006. Epub 2014 Aug 20.

J Ginseng Res. 2012 Oct;36(4):354-68. doi: 10.5142/jgr.2012.36.4.354. Ginseng, the ‘Immunity Boost’: The Effects of Panax ginseng on Immune System. Kang S1, Min H.

Lee, ok-hwan & Lee, Boo-Yong. (2010). Antioxidant and antimicrobial activities of individual and combined phenolics in Olea europaea leaf extract. Bioresource technology. 101. 3751-4. 10.1016/j.biortech.2009.12.052.

The Effect of Olive Leaf Extract on Upper Respiratory Illness in High School Athletes: A Randomised Control Trial. Vaughan Somerville, Rachel Moore, and Andrea Braakhuis. Nutrients. 2019 Feb; 11(2): 358.

Oleuropein in Olive and its Pharmacological Effects. Syed Haris Omar. Sci Pharm. 2010 Apr-Jun; 78(2): 133–154.

Magrone T, Spagnoletta A, Salvatore R, et al. Olive leaf extracts as modulators of the human immune response. Endocr Metab Immune Disord Drug Targets. 2018;18:85–93.

Antiviral properties of caffeic acid phenethyl ester and its potential application. Hacı Kemal Erdemli, Sumeyya Akyol, […], and Omer Akyol. J Intercult Ethnopharmacol. 2015 Oct-Dec; 4(4): 344–347.

Langland, Jeffrey & Jacobs, Bertram & Wagner, Carl & Ruiz, Guillermo & Cahill, Thomas. (2018). Antiviral activity of metal chelates of caffeic acid and similar compounds towards herpes simplex, VSV-Ebola pseudotyped and vaccinia viruses. Antiviral Research. 160. 10.1016/j.antiviral.2018.10.021.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Mehelikult tervislik toitumine – millest ta koosneb (Miku enda näite varal).

Mehelikult tervislik toitumine – millest ta koosneb (Miku enda näite varal).

Kuna pilt, eriti liikuv pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis meie eelmise nädala video järelkajana näitab meie CEO Mikk, mida ja millal tema ühel täiesti tavalisel päeval sööb.
[...]
Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

Miks peaks üks tervemõistuslik mees ärkama vabatahtlikult 04.45 hommikul (ja mitte kiirustama varahommikusele Riia- või Kopenhaageni-lennule)? 
[...]
Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Jaanipäev on tulekul ja kui on üks püha, kus tunneme kollektiivset kohustust kõvasti napsu võtta, siis see ongi just jaanipäev. Rohke alkoholitarvitamisega ei pane me korralikku põntsu...
[...]
Miks valu eksisteerib ainult su peas (ja kuidas tugevat valu lahustada).

Miks valu eksisteerib ainult su peas (ja kuidas tugevat valu lahustada).

Teadsid  sa  aga,  et  valu  ei  teki  mitte  käes,  jalas  ega  seljas,  vaid  on  ainult  meie  aju  konstruktsioon?
[...]
Hoia fookust nagu USA snaiper

Hoia fookust nagu USA snaiper

November on teadupärast meeste tervise kuu ning selle raames avaldame igal nädalal ühe video, milles Mikk tutvustab Sulle mõnda eriüksuslaste...
[...]
Vaenlasest liitlaseks – muuda neid asju oma vannitoas, et toetada enda tugevat keha ja vaimu.

Vaenlasest liitlaseks – muuda neid asju oma vannitoas, et toetada enda tugevat keha ja vaimu.

Seekordses King of Spadesi videos räägib Mikk sellest, kuidas panna oma vannituba toetama sinu eesmärki...
[...]
Kallis, see auto on tervise huvides!

Kallis, see auto on tervise huvides!

Meile meestena meeldivad võimsad ja kiired autod, kuid tihtipeale ei soeta me neid endale, kuna “teised arvavad, et ma kompenseerin”, “naine ei luba”...
[...]
Ära enam iial läbi kuku

Ära enam iial läbi kuku

„See on võimatu!“ ütleb enamus inimesi, kui nad kuulevad, et läbikukkumisi on võimalik pea sajaprotsendiliselt vältida, mõistmata, et kaotamine ja läbikukkumine ei ole üks ja seesama.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist