Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Tere! Mina olen Mikk King of Spadesist. Kuna King of Spades ei ole vaid toidulisand, vaid pigem mehelik elustiil, siis selles videos tahan ma rääkida, kuidas mina võitlen enda meestüüpi juuksekao ehk androgeense alopeetsiaga.

Meestüüpi juuksekadu on ülilevinud probleem ja esineb umbes pooltel meestel. Nii et sina, kes sa seda videot vaatad, juba kas oled selle teemaga silmitsi või siis on suur tõenäosus, et mõne aja pärast on see siiski möödapääsmatu.

Meestüüpi juuksekadu on kõige klassikalisem meeste kiilanemine, kus kõigepealt hakkab taanduma juuksepiir ja seejärel hakkab hõredamaks muutuma pealagi. See on tingitud nii geenidest kui meessuhuhormoonist DHT ehk dihüdrotestosteroon. Seda, miks DHT alopeetsiat põhjustab, ei ole veel täpselt selgeks vaieldud ja seetõttu räägin ma hoopis, mida teha, kui soovid sellega võidelda ning sellest, kuidas mina ise olen enda alopeetsiale piiri pannud.

Lisaks juuste siirdamisele on räägin neljast erinevast viisist, kusjuures ma ise kasutan just seda viimast. Ja oluline on, et kõiki neid ravivõtteid peab kasutama elupäevade lõpuni. Ravi peatamisel toimub regressioon ja juuksekadu jätkub.

1) Finasteriid.

Finasteriid on võimas retseptiravim, mis blokeerib testosterooni muutumist DHT’ks, mis on juuksekao üks peamisi põhjuseid. Seda võetakse tableti kujul igapäevaselt. Mina ise finasteriidi ei kasuta ja soovitan ka sul jätta see viimaseks õlekõrreks, kuna paljudel meestel, kuni 15% kasutajatest, kutsub ta esile kõrvalnähte seksuaaltervises (erutumishäired, erektsioonihäired, probleemid orgasmi saavutamisega). Peamine probleem on aga see, et need kõrvalnähud jäävad püsima pea 90% meestest ka peale finasteriidi tarbimise lõpetamist. Minu meelest ei ole see seda riski väärt ning hea seksuaaltervis kaalub juuksed alati üle. majanduslikult küsitav.

2) Plasmasüstid.

Ma ei tea, kas Eestis androgeense alopeetsia vastu plasmasüste tehakse, kuid tegu on siin loetletutest usutavasti kõige tõhusama meetodiga. Ta on üsna kallis protseduur, kus üks ravikuur maksab suurusjärgus 1000 EUR, kuna plasmat peab tegema su enda verest, ning aastas peaks läbima mitu sellist ravikuuri. Just selle tõttu on ta plajudele meestele ka majanduslikult küsitav.

3) Madala intensiivsusega laserteraapia.

See võib tunduda esoteeriline, kuid on päris laiapõhjaline teaduslik tõendusmaterjal, et laserteraapia stimuleerib juuksekasvu. Mõistlike tulemuste saavutamiseks on vaja teha üks 8-12-minutiline laserseanss igal kolmandal päeval. Üheks võimaluseks on käia spetsiaalsetes laserikeskustes seda tegemas, mis lööb segi su ajagraafiku ning sa ei saa näiteks pikemalt reisil olla. Teine variant on osta endale ise selline seade. Positiivseid uuringutulemusi on saadud HairMAX laserkammiga, mis maksab ca. 300 EUR. Kuigi hind on mõistlik ja 12 minutit iga paari päeva tagant ei tundu palju, siis tegelikkuses on kogu see aeg järjest kammida üsna suur piin, peamiselt väsinud ja valusate õlgade tõttu. Seepärast kasutan ma ise viimast – neljandat optsiooni:

4) Minoxidil 5%.

Minoksidiil on tooniku kujul, mida pead igal hommikul ja õhtul 1ml peanaha sisse masseerima. Täpselt ei teata, läbi millise mehanismi minoksidiil juuksekasvu soodustab, kuid nii uuringutest kui ka oma kogemusest saan öelda, et see töötab. Öeldakse, et tulemusi näed peale nelja kuud kasutamist, kuid mul hakkasid juuksed varem kiilastes kohtades kasvama umbes kuu pärast raviga alustamist. Teda on mugav kasutada ja saad seda endaga reisile kaasa võtta. Minoksidiil on toimeaine ja mitte bränd, ja toimeainena on ta ka väga odav. Kuna kvaliteedis vahet ei ole, siis sa ei pea olema brändispetsiifiline. Vaata teistest EU netipoodidest geneerilise minoksidiili hindu ja mõistad, et sisendlävi selle raviga alustamiseks on tegelikult väga madal.

Olen ise minoksidiili tulemustega väga rahul, kuid vali enda jaoks neist just sulle sobiv ravi välja või jäta see info meelde, juhuks kui seisad selle dilemmaga tulevikus silmitsi.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
  1. The effectiveness of treatments for androgenetic alopecia: A systematic review and meta-analysis. Adil A, Godwin M. J Am Acad Dermatol. 2017 Jul;77(1):136-141.e5.

  2. Ustuner ET. Cause of Androgenic Alopecia: Crux of the Matter. Plastic and Reconstructive Surgery Global Open. 2013;1(7):e64.

  3. The Effect of Autologous Activated Platelet Rich Plasma (AA-PRP) Injection on Pattern Hair Loss: Clinical and Histomorphometric Evaluation. V. Cervelli, S. Garcovich, A. Bielli, G. Cervelli, B. C. Curcio, M. G. Scioli, A. Orlandi, and P. Gentile. BioMed Research International Volume 2014 (2014), Article ID 760709

  4. Gentile, Pietro, et al. "The effect of platelet‐rich plasma in hair regrowth: a randomized placebo‐controlled trial." Stem cells translational medicine 4.11 (2015): 1317-1323.

  5. Gkini, Maria-Angeliki, et al. "Study of platelet-rich plasma injections in the treatment of androgenetic alopecia through an one-year period." Journal of cutaneous and aesthetic surgery 7.4 (2014): 213.

  6. Kang, J‐S., et al. "The effect of CD34+ cell‐containing autologous platelet‐rich plasma injection on pattern hair loss: a preliminary study." Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology 28.1 (2014): 72-79.

  7. Irwig, M. S. and Kolukula, S. (2011), Persistent Sexual Side Effects of Finasteride for Male Pattern Hair Loss. The Journal of Sexual Medicine, 8: 1747–1753.

  8. Mysore V. Finasteride and sexual side effects. Indian Dermatology Online Journal. 2012;3(1):62-65. doi:10.4103/2229-5178.93496.

  9. Leavitt, Matt, et al. "HairMax LaserComb® laser phototherapy device in the treatment of male androgenetic alopecia: A randomized, double-blind, sham device-controlled, multicentre trial." Clinical drug investigation 29.5 (2009): 283.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kuidas saavutasid Sparta sõdalased purunematu keha ja vaimu?

Kuidas saavutasid Sparta sõdalased purunematu keha ja vaimu?

Kui üks ühiskond on viinud maskuliinse eluviisi ekstremismi, on selleks kahtlemata Sparta. Kuigi tihti portreteeritakse spartalasi kui verejanulisi barbareid...
[...]
Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Meestekuu viimases eriüksuslaste suutlikkuse tehnikate videos räägib Mikk lihtsast mõttemudelist, mis muudab USA Mereväe eriüksuslased - SEALid koheselt...
[...]
Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

Mitte kunagi inimkonna ajaloo jooksul pole me söönud nii palju ja liikunud nii vähe kui praegu. Seetõttu oleme ära unustanud, kuidas meie keha tegelikult peaks liikuma.
[...]
Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Mehine ehe, mis leevendab stressi.

Kui seda ehet kannavad klassikalise ja ajatu meeste stiili ikoonid nagu Sotheby’s Real Estate juht Alexander Kraft, Itaalia tööstur Matteo Marzotto ja Bugatti ülem Stephan Winkelmann, sobib see ehe ka sinu mehelikku elegantsi esile tooma.
[...]
Mida juua ühe maitsva burgeri kõrvale (ja kas Coke Zero on ikka parem kui tavaline Coca-Cola?)

Mida juua ühe maitsva burgeri kõrvale (ja kas Coke Zero on ikka parem kui tavaline Coca-Cola?)

Kui alkohol välja jätta, siis kahtlemata seostame maitsvat burgerit Coca-Colaga...
[...]
Mehelikult tervislik toitumine – millest ta koosneb (Miku enda näite varal).

Mehelikult tervislik toitumine – millest ta koosneb (Miku enda näite varal).

Kuna pilt, eriti liikuv pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis meie eelmise nädala video järelkajana näitab meie CEO Mikk, mida ja millal tema ühel täiesti tavalisel päeval sööb.
[...]
Sa ise ei kontrolligi enda tuju ja tundeid. Seda teevad hoopis bakterid sinu kõhus!

Sa ise ei kontrolligi enda tuju ja tundeid. Seda teevad hoopis bakterid sinu kõhus!

Sa küll arvad, et suudad enda tuju kontrollida ning õnn ja heaolu on lõppkokkuvõttes meie endi teha, siis sa eksid.
[...]
Kuidas hoida oma fookus terav ja mõte selge ka siis, kui oled sunnitud öösel töötama

Kuidas hoida oma fookus terav ja mõte selge ka siis, kui oled sunnitud öösel töötama

Igal ettevõtlikul mehel on hetki, kus päevas jääb tunde liiga väheks ja tuleb ööst lisa võtta.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist