Kuidas lahustada oma negatiivne emotsioon vaid hetkega

Telli King of Spades siit


Tere! Mina olen Mikk King of Spadesist ja selles videos tahan ma rääkida sellest, kuidas kiiresti üle saada meie sees tihti tekkivast jõuetust vihast.

Ma toon näite, mis minu endaga paar päeva tagasi puhkusel olles juhtus. Parkisin auto kaubanduskeskuse parkimisplatsil ning kohe minu kõrvale parkis end teine auto, jättes ülivähe ruumi kahe auto vahele. Tollest autost väljus naisterahvas, kes kõigepealt pani minu rendiautole oma auto uksega korraliku tou ja minu küsimuse peale, et kuidas ta arvab, et mina siit autost välja pääsen ja kas uksega teise auto mõlkimine on ikka viisakas tegu, soovitas ta mul auto ringi parkida või ära sõita, kui mulle midagi ei meeldi.

Ma olen kogu aeg arvanud, et ülbus, ebaviisakus, karistamatuse tunne ja kombelõtvus on need, mis läänemaailma ühel hetkel hukutavad, kuid selline asjade käik ajas mul närvi täiesti mustaks. Mind haaras jõuetu vihaga segunenud hämming – ja mitte midagi ei ole võimalik sellises situatsioonis teha.

Olen kindel, et ka sina oled selliseid situatsioone kogenud küll ja veel, nii töös kui eraelus, kus keegi sõidab sinust lihtsalt üle ja kehitab seejuures õlgu. Sind haarab korralik viha ja kõige hullem on see, et tegudeinimesena oled sa harjunud käed külge panema ja vea/ebaõigluse parandama, siis samas mõistad, et oled selles situatsioonis täiesti võimetu midagi tegema. Need situatsioonid jäävad tihti meie sisse ja võimenduvad seal veelgi, hakates närima meie meelerahu ning kallutades otsustusvõimet. Just seepärast on äärmiselt oluline see negatiivne impulss enda sees võimalikult kiiresti lahustada.

Kui paljud idamaade õpetused soovitavad olla sellistes situatsioonides empaatilised ja mõelda, et teisel on paha päev ja me ise ehk käituks tema asemel samamoodi; või talle lihtsalt kaasa tunda, siis minu peal selline lähenemine ei tööta. Mul on sellel hetkel empaatia-kraanid täiesti kinni ning vajan muid lähenemisi.

Ja ma ütlen nüüd sulle, kuidas mina selliste situatsioonidega toime tulen – ma muudan oma suhtumist sellesse situatsiooni, öeldes ja sisendades endale kahte asja:

1) Selline ongi elu. Asju juhtub.

Selline fakti konstanteerimine aitab mind ohvrimentaliteedist ja “kõik juhtub minuga” suhtumisest kiiresti välja tuua ning sillutab teed veelgi võimsama mõtteni:

2) Märka, praegu toimub sinu kasvamine ja tugevamaks muutumine.

Meie isiklik kasvamine ja areng toimub ainult stressisituatsioonis – meie mugavustsoonist väljas. Ja kohe, kui me teadvustame endale seda, et nüüd oleme oma mugavustsoonist välja astunud ning mõistame, et just käesolev hetk muudab meid tugevamaks ja vastupidavamaks, muutub kohe ka suhtumine sellesse stressisituatsiooni. Viha stressori vastu lahtub kiiresti ning see asendub rahulolutundega.


Mina ise olen see inimene olnud, kes peab pikalt viha enda sees – mitte päevi, vaid nädalaid, kuid...ja mõnel juhul isegi aastaid. Ja sellelt pinnalt saan kaljukindlalt väita, et minu ülalolev lähenemine töötab ka kõige raskemate juhtude puhul.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Paranda oma mälu vaid 30 sekundiga!

Paranda oma mälu vaid 30 sekundiga!

Usutavasti tead nii mõndagi tegevust või harjutust, mis aitab parandada nii mälu kui üldist ajutööd – näiteks muusikainstrumendi õppimine või uue info omandamise...
[...]
Miks palju valku süüa on tähtis ka siis, kui sa ei taha lihasmassi

Miks palju valku süüa on tähtis ka siis, kui sa ei taha lihasmassi

Valku seostatakse üldiselt suurte ning vaskulaarsete lihastega ning need mehed, kes kas esteetilistel kaalutlustel suurt muskulatuuri ei soovi või...
[...]
Kõik, mida pead teadma mehelikult tervislikust toitumisest

Kõik, mida pead teadma mehelikult tervislikust toitumisest

Üldine teadlikkus tervislikust toitumisest on absurdselt madal. Tihti kas ei teata üldse midagi ja valitseb suhtumine, et niikuinii on kõik kahjulik...
[...]
Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

Miks peaks üks tervemõistuslik mees ärkama vabatahtlikult 04.45 hommikul (ja mitte kiirustama varahommikusele Riia- või Kopenhaageni-lennule)? 
[...]
Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

Kuidas õige muusika kuulamise faaside planeerimise ja õige muusika valikuga saad oma sportlikke tulemusi tõsta kuni 10%.
[...]
Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Kas sa teadsid, et maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%, aga mitte viisil, nagu seda arvata võiks.
[...]
Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

Tegemist on teaduslikult tõestatud kontseptsiooniga, mis viib su sportlikud ja esteetilised resultaadid hoopis teisele tasemele. Ja seda hoolimata su senisest treeningstaažist.
[...]
Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

Otsides sõbrapäeva lähenedes kingiideid kõige olulisemale mehele enda elus, olgu selleks isa, vend, elukaaslane, äripartner või suisa sina ise...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist