Kuidas küll kõiki King of Spadesi jõudlust tõstvaid tehnikaid meeles hoida?

Telli King of Spades siit


Kõigepealt tahan sulle öelda, et viimaks ometi on King of Spades laos tagasi. Nii et kui sul on karp otsa lõppenud, siis www.kingofspades.ee lehel saad oma varusid täiendada ja nagu ikka - pakk läheb sinu poole teele hiljemalt järgmisel tööpäeval.

Aga selles videos tahan ma rääkida sellest, kuidas tõhusalt meeles hoida ja õigel ajal rakendada kõiki neid suutlikkust tõstvaid tehnikaid, mida ma rohkem kui 60s videos olen sinuga jaganud.

Nagu sa tead – teadmine, aga mitte tegemine on sama mis mitte teadmine. Pole kasu teadmisest, kuidas erinevad hingamistehnikad töötavad, kui sa ise neid ei kasuta. Minu eesmärk on see, et need ideed, tehnikad ja mõtted, mida ma jagan, leiaksid sinu puhul ka reaalset rakendust. Ka mina ei suuda teinekord meeletult kiire elutempo tõttu märgata õigel ajal oma hingamist korrigeerida või ununeb hommikune meditatsioon.

Ma olen proovinud igasuguseid erinevaid viise selleks, et mul tuleksid need õigel ajal meelde – olen jätnud igale poole Post-It pabereid meeldetuletustega, olen meeldetuletused ära raaminud ja seina peale riputanud, kuid midagi pole parata – ühel hetkel muutuvad nad “tapeediks” ega püüa enam pilku – ega täida niisiis oma peamist ülesannet.

Nüüd soovin ma aga jagada suutlikkuse tõstmise tehnikaid meeles hoida aitavat viisi, mille juurde olen pikemalt pidama jäänud ning mis tõesti töötab.

Selle keskmes on to-do list ehk eesti keeles tegevusnimekiri ja ma tahan sulle näidata, kuidas mina oma enesearenduslikud osad igas päevas enda tegevusnimekirja lisanud ja selle struktureerinud. Kasutan enda nimekirjade jaoks programmi Wunderlist, mis on sünkroonis mu erinevate seadmetega, aga seda saab vaevata kasutada suvalise sarnase programmiga.
 


Esimese olulise asjana olen jaganud oma tegevused selgelt Hommikuks, Lõunaks ja Õhtuks. Hommikul alustan sellega, et valmistan ennast läbi kindla tegevuskava päevaks ette. Ma olen teinud enda hommikurutiini kohta ka video, kuid kokkuvõtvalt on olulisteks osadeks, mida enda nimekirja märgin :
 

  1. King of Spadesi kapslid
  2. Meditatsioon 20 minutit
  3. 100 kükki ja 50 kätekõverdust
  4. Külma veega karastamine


Usu või mitte, aga hommikusaginas võib ka minul, kes ma neid asju olen aastaid teinud, mõni neist meelest minna ning seepärast on nad kindlalt minu tegevusnimekirja alguses. See omakorda paneb mind parimasse võimalikku positsiooni, et hakata tegelema esimese nö. päris ülesandega, milleks alati on kõige ebameeldivam, raskem või suurimat pingutust nõudev asi. Ehk mäletad, et ühes eelmises videos rääkisin otsustusvõimest kui lõplikust ressursist ning et hommikul on seetõttu suurem võimalus leida raskele probleemile võimalikut hea lahendus.

Seejärel loen ja kirjutan e-kirju ning märkamatult ongi kätte jõudnud lõuna, kus minu tegevusnimekirjas jõuab järg hingamistehnika kätte. Olenevalt situatsioonist kasutan kas lihtsat läbi diafragma hingamist, kasthingamist või Buteyko meetodit, mis kõik aitavad mul “laokil mõtted” tagasi enda sisse koondada.

Lõuna on mul tavaliselt reserveeritud jooksvate projektide ja probleemide lahendamiseks, mille lõpus tuletab tegevusnimekiri mulle jälle meelde, et hea oleks teha mõnd hingamisharjutust. Peale seda veel veidi e-kirju.

Õhtul enne trenni kuulan muusikat ja visualiseerin, mille kohta käis ka mu eelmise nädala video ning viimaseste oluliste asjadena õhtul veel King of Spadesi kaks kapslit ning järgmise päeva tegevusnimekirja koostamine.

Loomulikult kohanda enda to-do nimekiri just sinu eesmärkidele vastavaks, kuid juba minu näitel on selgelt näha, et kui meil ei ole enda suutlikkust tõstvad või enesearengulised tegevused päeva sisse planeeritud, jäävad nad suure tõenäosusega tegemata.

Lihtne lahendus, eks? Reaalselt töötavad asjad ongi sageli lihtsad. Kohtume juba järgmises videos!

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Käntsakas punast liha – vähitekitaja või mehine suutäis?

Käntsakas punast liha – vähitekitaja või mehine suutäis?

Ehk mäletad, et mõni aeg tagasi lisas Maailma Tervishoiuorganisatsioon punase liha vähki tekitavate “ainete” nimekirja...
[...]
Kuidas kõige tõhusamalt endale uus hea harjumus sisse juurutada (ei, “21 päeva uue harjumuseni” on müüt)

Kuidas kõige tõhusamalt endale uus hea harjumus sisse juurutada (ei, “21 päeva uue harjumuseni” on müüt)

Otsustusvõime ja tahtejõud on päeva lõikes lõplikud ressursid ja seetõttu on suurem osa...
[...]
Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

Kiire elutempo juures ei jõua me sageli süüa, rääkimata õigete asjade söömisest. Poelettidel saada olevad valgubatoonid, mis tunduvad...
[...]
Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sa teed kõik endast oleneva, et võtta kaalust alla ning saavutada mehelikult atleetlik kehakompositsioon, kuid mingil põhjusel libastud sellel teel ikka ja jälle...
[...]
Flagship nüüd uue hinnaga!

Flagship nüüd uue hinnaga!

Oleme kogu aeg otsinud võimalusi teha Flagship kättesaadavamaks - ning nüüd oleme vastu võtnud väga raske, kuid loodetavasti õige otsuse.
[...]
Isadepäeve-eri: meeste jõudlusest faktipõhiselt

Isadepäeve-eri: meeste jõudlusest faktipõhiselt

Varsti on käes isadepäev, aga selles videos tahan ma rääkida sellest, miks paljud poisid ja mehed, kes oma isale õnne soovivad, ise kunagi neid õnnesoove vastu võtta ei saa.
[...]
Millised tehnikavidinad aitavad Sind lähemale purunematusele

Millised tehnikavidinad aitavad Sind lähemale purunematusele

Vaata, millised tehnikavidinad aitavad meil olla tugevamad, tervemad ja energilisemad.
[...]
Tahtejõud on ülehinnatud

Tahtejõud on ülehinnatud

Miks sa ei tohiks oma eesmärkide saavutamise strateegiat rajada tugeva tahtejõu peale?
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist