Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Jaanipäev on tulekul ja kui on üks püha, kus tunneme kollektiivset kohustust kõvasti napsu võtta, siis see ongi just jaanipäev. Rohke alkoholitarvitamisega ei pane me korralikku põntsu mitte ainult oma tervisele, jõudlusele ja jõule, vaid sageli ka eneseväärikusele. Nii on hea, kui suudaksime kas üldse ilma kangema kraamita hakkama saada või vähemalt lükata mittealkohoolselt alkohoolsele ülemineku nii hiliseks kui võimalik.

Et see strateegia töötaks ja ei oleks tunnet, nagu jääksime millestki ilma, peab tarvitatav „aseaine“ võimalikult autentselt sarnanema päris kraami joomisele. Seetõttu peab olema täidetud kaks kriteeriumit:

1) Jook peab olema karboniseeritud. CO2 stimuleerib valuretseptoreid meie kurgus, kuid teeb seda nii õrnalt, et aju tajub seda mitte valu vaid mõnutundena. Just seepärast sobivad karboniseeritud joogid üldreeglina nn. pikaks joogiks palju paremini kui gaseerimata.

2) Maitse peab olema isikupärane, pigem mõrkjas ja kindlasti mitte imalalt magus – seda kõike selleks, et jook ei tunduks pelgalt janu kustutamise vahendina, vaid ka sotsialiseerumise protsessi saatjana.

Kõigepealt hoiatus – tark on eemale hoida alkoholivabadest veinidest, kuna siinkirjutaja kogemusele toetudes maitsevad selle nii kallid kui odavad margid ühetaolise käärinud morsina, mida on võimatu nautida. Hoopis mõistlikum on enda alkoholi aseaine vaida järgnevate hulgast:

1) Alkoholivaba õlu – selle kvaliteet on viimastel aastatel, usutavasti aina karmistuvatest piirangutest alkoholi kättesaadavusele ja reklaamile, oluliselt paranenud ning vähemalt osade brändide puhul (Hoegaarden) on tegemist äärmiselt korraliku valikuga. Samas on suurepäraseks alternatiiviks ka alkoholivaba ingveriõlu, mis sobib väga hästi nautimiseks ka mehele, kes muidu väga õlleaustaja ei ole.

2) Kali – nagu õllede puhul, on ka kaljade kvaliteedis toimunud suur hüpe edasi ning kõnetab tänu sellele aina suuremat sihtrühma mehi, kes soovivad kompleksseid maitseid ilma promillita.

3) (Käsitöö)toonikud – ka siin on selgelt ülaltoodud kriteeriumid täidetud ning mõne põnevama – näiteks Nudisti – tooniku saatel võib vabalt jaanipäeva üle elada.

4) Virign mojito...tähendab Värska mineraalvesi, mida on maitsestatud laimi ja piparmündiga. On väga üllatav, kui sarnane maitsebukett sellel mulliveel maailma vast ühe tuntuma suvekokteiliga on ning kui soovid veelgi autentsemat elamust, võid sinna ka veidi fariinisuhkrut lisada.

Veel on aega – hüppa supermarketist läbi ning tee peaproov – maitse, milline neist variantidest sulle enim meeldib ning proovi; ehk tuleb ka sinu jaanipäev kas täiesti kaine või vähemalt tavalisest vähema kesvamärjukesega. Ja järgmisel hommikul, kui teised veel ärgata kardavad, on sul hommikusörk ja suplus tehtud, hommikusöök söödud ning annus Flagshipigi võetud – tõmbad kopsud värsket õhku täis ja saad aru, kui õige valiku sa eelmisel õhtul tegid.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Rahu ja vaikust, palun! (ja kuidas see jõudlust parandab)

Rahu ja vaikust, palun! (ja kuidas see jõudlust parandab)

Üks  olulisemaid  investeeringuid  iseendasse  on  igas  kuus  võtta  paar  tundi  täielikku  rahu  ja  vaikust,  kuid  mitte  närvide  puhkamiseks,  nagu  sa  ehk  arvad.
[...]
Insener Priit Pihlakas: ”Miks mina kasutan King of Spadesi”

Insener Priit Pihlakas: ”Miks mina kasutan King of Spadesi”

Insener ja ettevõtja räägib, miks tema kasutab King of Spadesi ning milliste väljakutsete ja pingetega tuleb tal oma eesmärkide saavutamiseks silmitsi seista.
[...]
Väljakutse: 100 kükki ja 50 kätekõverdust päevas

Väljakutse: 100 kükki ja 50 kätekõverdust päevas

“Suurem lihasmass ja jõud ning madalam rasvaprotsent kõigest 8 nädalaga” kõlab nagu reklaamlause Teleturust. Ometi on see võimalik...
[...]
Sa ise ei kontrolligi enda tuju ja tundeid. Seda teevad hoopis bakterid sinu kõhus!

Sa ise ei kontrolligi enda tuju ja tundeid. Seda teevad hoopis bakterid sinu kõhus!

Sa küll arvad, et suudad enda tuju kontrollida ning õnn ja heaolu on lõppkokkuvõttes meie endi teha, siis sa eksid.
[...]
Kasutajakogemus: pokkerimängija Carlos Laasi räägib fookusest pokkeris ja King of Spadesist

Kasutajakogemus: pokkerimängija Carlos Laasi räägib fookusest pokkeris ja King of Spadesist

Carlos Laasi on pokkerimängija, kes ühe elumuutva sündmuse – isaks saamise – hakul tegi ka teise, muutes kardinaalselt oma tõekspidamisi, elustiili...
[...]
Vabariigi sünnipäeva eri: kas alkohol teeb sind paksuks?

Vabariigi sünnipäeva eri: kas alkohol teeb sind paksuks?

Usutavasti on pea iga mittekarsklasest mees, kes siiski enda tervisest ja välimusest lugu peab, töönädala lõpus ühe lõõgastava dringi ajal mõelnud...
[...]
Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

Kolm mehelikku, stiilset ja tervislikku kingiideed sõbrapäevaks

Otsides sõbrapäeva lähenedes kingiideid kõige olulisemale mehele enda elus, olgu selleks isa, vend, elukaaslane, äripartner või suisa sina ise...
[...]
Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

Wim Hofi karastamise väljakutse Grand Finale

Kutsusime King of Spadesi jaanuari alguse uudiskirjas kõiki osa võtma Hollandi jäämehe Wim Hofi külma dušiga karastamise väljakutsest...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist