Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Jaanipäev on tulekul ja kui on üks püha, kus tunneme kollektiivset kohustust kõvasti napsu võtta, siis see ongi just jaanipäev. Rohke alkoholitarvitamisega ei pane me korralikku põntsu mitte ainult oma tervisele, jõudlusele ja jõule, vaid sageli ka eneseväärikusele. Nii on hea, kui suudaksime kas üldse ilma kangema kraamita hakkama saada või vähemalt lükata mittealkohoolselt alkohoolsele ülemineku nii hiliseks kui võimalik.

Et see strateegia töötaks ja ei oleks tunnet, nagu jääksime millestki ilma, peab tarvitatav „aseaine“ võimalikult autentselt sarnanema päris kraami joomisele. Seetõttu peab olema täidetud kaks kriteeriumit:

1) Jook peab olema karboniseeritud. CO2 stimuleerib valuretseptoreid meie kurgus, kuid teeb seda nii õrnalt, et aju tajub seda mitte valu vaid mõnutundena. Just seepärast sobivad karboniseeritud joogid üldreeglina nn. pikaks joogiks palju paremini kui gaseerimata.

2) Maitse peab olema isikupärane, pigem mõrkjas ja kindlasti mitte imalalt magus – seda kõike selleks, et jook ei tunduks pelgalt janu kustutamise vahendina, vaid ka sotsialiseerumise protsessi saatjana.

Kõigepealt hoiatus – tark on eemale hoida alkoholivabadest veinidest, kuna siinkirjutaja kogemusele toetudes maitsevad selle nii kallid kui odavad margid ühetaolise käärinud morsina, mida on võimatu nautida. Hoopis mõistlikum on enda alkoholi aseaine vaida järgnevate hulgast:

1) Alkoholivaba õlu – selle kvaliteet on viimastel aastatel, usutavasti aina karmistuvatest piirangutest alkoholi kättesaadavusele ja reklaamile, oluliselt paranenud ning vähemalt osade brändide puhul (Hoegaarden) on tegemist äärmiselt korraliku valikuga. Samas on suurepäraseks alternatiiviks ka alkoholivaba ingveriõlu, mis sobib väga hästi nautimiseks ka mehele, kes muidu väga õlleaustaja ei ole.

2) Kali – nagu õllede puhul, on ka kaljade kvaliteedis toimunud suur hüpe edasi ning kõnetab tänu sellele aina suuremat sihtrühma mehi, kes soovivad kompleksseid maitseid ilma promillita.

3) (Käsitöö)toonikud – ka siin on selgelt ülaltoodud kriteeriumid täidetud ning mõne põnevama – näiteks Nudisti – tooniku saatel võib vabalt jaanipäeva üle elada.

4) Virign mojito...tähendab Värska mineraalvesi, mida on maitsestatud laimi ja piparmündiga. On väga üllatav, kui sarnane maitsebukett sellel mulliveel maailma vast ühe tuntuma suvekokteiliga on ning kui soovid veelgi autentsemat elamust, võid sinna ka veidi fariinisuhkrut lisada.

Veel on aega – hüppa supermarketist läbi ning tee peaproov – maitse, milline neist variantidest sulle enim meeldib ning proovi; ehk tuleb ka sinu jaanipäev kas täiesti kaine või vähemalt tavalisest vähema kesvamärjukesega. Ja järgmisel hommikul, kui teised veel ärgata kardavad, on sul hommikusörk ja suplus tehtud, hommikusöök söödud ning annus Flagshipigi võetud – tõmbad kopsud värsket õhku täis ja saad aru, kui õige valiku sa eelmisel õhtul tegid.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Insener Priit Pihlakas: ”Miks mina kasutan King of Spadesi”

Insener Priit Pihlakas: ”Miks mina kasutan King of Spadesi”

Insener ja ettevõtja räägib, miks tema kasutab King of Spadesi ning milliste väljakutsete ja pingetega tuleb tal oma eesmärkide saavutamiseks silmitsi seista.
[...]
Mõtteviis, mis toob talisupluse väljakutsel edu

Mõtteviis, mis toob talisupluse väljakutsel edu

Oled meie 1. jaanuari talisupluse väljakutse vastu võtnud? Võimas! See näitab, et oled teadlikult valmis oma mugavustsoonist välja astuma...
[...]
Mehelikult tervislik toitumine – millest ta koosneb (Miku enda näite varal).

Mehelikult tervislik toitumine – millest ta koosneb (Miku enda näite varal).

Kuna pilt, eriti liikuv pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna, siis meie eelmise nädala video järelkajana näitab meie CEO Mikk, mida ja millal tema ühel täiesti tavalisel päeval sööb.
[...]
Unes õppimine on võimalik

Unes õppimine on võimalik

Oled ka sina mõelnud, kui kahju on, et Aldous Huxley 1960-ndatel välja käidud ulmeidee, et inimene on võimeline õppima ka magades – hüpnopeedia – ei vasta tõele.... või kas ei vasta?
[...]
Aasta alkoholita – õppetunnid ning miks ma selle lõpetasin.

Aasta alkoholita – õppetunnid ning miks ma selle lõpetasin.

Veebruaris täitus mul, King of Spadesi asutajal Mikul, aasta ilma tilgagi alkoholita. Soovin sulle selles videos jagada oma tähelepanekuid - mis oli raske ja mis kerge; peamised hirmud ning kas need realiseerusid, suurimad kasud ning miks ma peale 14 karskuskuud veinipudeli avasin.
[...]
Võidab see, kellel on tugevaim psüühika

Võidab see, kellel on tugevaim psüühika

Miks on meie, meeste, psüühika ja vaimne vastupidavus täna suuremate väljakutsete ees kui kunagi varem?
[...]
Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga

Reisil olles korralik trenn vaid 10 minutiga

Oled tööreisil või pikal nädalavahetusel teises linnas – kas see tähendab, et pead trennitegemisest väikese pausi võtma? Loomulikult mitte.
[...]
Väsimuse ja kehva mälu üllatav süüdlane

Väsimuse ja kehva mälu üllatav süüdlane

Endast lugupidava mehena soovid, et sul oleks mehelikult sportlik kehakompositsioon, kiire ajutöö ja hea mälu ning loomulikult ka rohkem energiat. Parema vaimse ja füüsilise võimekuse saavutamine muutub aga aina raskemaks ning siin on selle üks üllatav, kuid suur süüdlane.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist