Kehale tõhus restart vaid 24 tunniga, ise mitte midagi tehes?!

Tere! Mina olen Mikk King of Spadesist ja ma tahtsin sulle näidata, mida ma viimase 24 tunni jooksul söönud olen.

Hommikul tass kohvi, kaks King of Spades kapslit ja suur taldrikutäis...tühja õhku. Ka lõunaks ja õhtuooteks ei söö ma midagi, sest ma pean praegu lühiajalist paastu. Nüüd selgitan, miks ka sina võiksid selle avantüüriga teinekord kaasa minna.

Paastumisel on terve pikk nimekiri ülipositiivseid omadusi mehe tervisele – ta toetab minu eelmises videos räägitud mitokondrite tööd, aitab kehal ise hävitada defektseid rakke, teeb su hormonaaltasakaalule restardi – parandab insuliinitundlikkust ja suurendab kasvuhormooni sekreteerumist. Niisiis saad teha oma kehale suurepärase restardi sisuliselt mitte midagi tehes – vaid söömast hoidudes.

Nüüd tahangi sulle soovitada kaht eri lühiajalise paastumise tehnikat.

1. Katkendlik paastumine e. Intermittent fasting.

Katkendlik paastumine on elustiil, mida tehakse iga päev nädalast nädalasse ning soovi korral ka kuust kuusse. Loogika on selles, et paastud 16h ja siis sööd kogu oma päevase kaloraaži ülejäänud 8 h jooksul. Näiteks sööd õhtul kell seitse oma viimase suure söögi, lähed täiskõhuga magama ning järgmine kord paned toitu suhu mitte varem kui 11.00 ennelõunal. Kuna suurem paastuaeg möödub siin magades, on see ka vaimselt üsna kerge ning otsest “tühja kõhu tunnet” kas ei kogeta üldse või siis väga lühikese aja jooksul.

Minu enda elukorraldusega aga intermittent fasting liiga hästi ei sobi, kuna mu päevakava on tihti väga heitlik ja sellega seoses teen ühel päeval trenni kohe hommikul vara, teisel aga õhtul hilja. Ja kuna mu treeningkoormus on suur ja trennid tihedad, siis mulle on oluline korraliku toidukorraga kohe taastumisprotsessid käima lükata. Samas, kui sa oled nii õnnelik inimene, et su päevades valitseb enamjaolt kord ning ka treeningud toimuvad tavaliselt samal ajal, saad katkendliku paastumise väga hästi oma peamiseks toidu tabimise viisiks valida.

2. “Stop-Start paast”

Mina teengi hetkel Stop-Start paastu. Siingi on idee väga lihtne – sa ei söö põhimõtteliselt mitte midagi 24h vältel – või üritad kaloraaži hoida allapoole 50kcal.

Mina tavaliselt teen nii, et alustan paastuga õhtul peale õhtusööki. Kui hommikul ärkan, teen endale suure tassi (või mitu) musta kohvi – americanot, sest cappucinosse läheks nii palju piima, mis võiks paastu rikkuda. Ja siis võtan oma King of Spadesi kapslid. Nii kohv kui King of Spades kapslid tõstavad ketokehade arvu organismis ja tugevdavad veelgi paastu positiivseid omadusi.

Päeva vältel ei söö ma mitte midagi, küll aga joon teed ja veel tassi-kaks musta kohvi. Paastu lõpetab korralik tervislik õhtusöök. Kui su keharasva protsent on madal, võid päeva vältel võtta 2x5 grammi hargnenud ahelaga aminohappeid ehk BCAA’sid, mis kaitsevad sinu lihaskonda energiaks sünteesimise eest. Samas on see oht väga väike.

NB! Ära paastu rohkem kui 24h, kuna siis pöörduvad paljud paastu positiivsed omadused negatiivseteks – väheneb meessuguhormooni tootmine, suureneb vabade radikaalide arv ning ka oht kaotada rasvavaba lihasmassi.

Juhul, kui sa siiski tunned, et paast pole sinu jaoks, siis võta sellest videost vähemalt kaasa teadmine, et kui avastad end näiteks reisil olles tühja kõhuga hetkel, mil tervisliku toidu ostmine on võimatu (näiteks hilja õhtul), siis tee teadlik valik ja ära osta kiirtoitu ning jäätist, vaid defineeri see tühja kõhu tunne ümber kui aeg, mil keha “end uueks loob” ja ära söö midagi enne, kui hommik käes ja poed uuesti lahti.

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
 1. Short-term fasting induces profound neuronal autophagy. Alirezaei M1, Kemball CC, Flynn CT, Wood MR, Whitton JL, Kiosses WB. Autophagy. 2010 Aug;6(6):702-10. Epub 2010 Aug 14.

 2. Fasting vs dietary restriction in cellular protection and cancer treatment: from model organisms to patients. Lee C1, Longo VD. Oncogene. 2011 Jul 28;30(30):3305-16. doi: 10.1038/onc.2011.91. Epub 2011 Apr 25.

 3. Zuo, Li et al. “Comparison of High-Protein, Intermittent Fasting Low-Calorie Diet and Heart Healthy Diet for Vascular Health of the Obese.” Frontiers in Physiology 7 (2016): 350. PMC. Web. 14 Aug. 2017.

 4. Ho, K Y et al. “Fasting Enhances Growth Hormone Secretion and Amplifies the Complex Rhythms of Growth Hormone Secretion in Man.” Journal of Clinical Investigation 81.4 (1988): 968–975. Print.

 5. Inhibitory effect of a two day fast on reactive oxygen species (ROS) generation by leucocytes and plasma ortho-tyrosine and meta-tyrosine concentrations. J Clin Endocrinol Metab. 2001 Jun;86(6):2899-902. Dandona P1, Mohanty P, Hamouda W, Ghanim H, Aljada A, Garg R, Kumar V.

 6. Reproductive function during fasting in men. Klibanski A, Beitins IZ, Badger T, Little R, McArthur JW. J Clin Endocrinol Metab. 1981 Aug;53(2):258-63.

 7. Effect of intermittent fasting and refeeding on insulin action in healthy men. Halberg N1, Henriksen M, Söderhamn N, Stallknecht B, Ploug T, Schjerling P, Dela F. J Appl Physiol (1985). 2005 Dec;99(6):2128-36. Epub 2005 Jul 28.

 8. Arnason, Terra G, Matthew W Bowen, and Kerry D Mansell. “Effects of Intermittent Fasting on Health Markers in Those with Type 2 Diabetes: A Pilot Study.” World Journal of Diabetes 8.4 (2017): 154–164. PMC. Web. 14 Aug. 2017.

 9. Effects of fasting on oxidative stress in rat liver mitochondria. Sorensen M1, Sanz A, Gómez J, Pamplona R, Portero-Otín M, Gredilla R, Barja G. Free Radic Res. 2006 Apr;40(4):339-47.

 10. Fasting is neuroprotective following traumatic brain injury. Davis LM1, Pauly JR, Readnower RD, Rho JM, Sullivan PG. J Neurosci Res. 2008 Jun;86(8):1812-22. doi: 10.1002/jnr.21628.

 11. Reproductive function during fasting in men. Klibanski A, Beitins IZ, Badger T, Little R, McArthur JW. J Clin Endocrinol Metab. 1981 Aug;53(2):258-63.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

Tee ise: tõeliselt maitsvad (ja kvaliteetsed!) proteiinibatoonid

Kiire elutempo juures ei jõua me sageli süüa, rääkimata õigete asjade söömisest. Poelettidel saada olevad valgubatoonid, mis tunduvad...
[...]
Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

Tipp-eSportlane: “Olen treeninud ka 14 tundi ööpäevas”

Meeldib  see  meile  või  mitte,  aga  infotehnoloogia  ajastu  on  tulnud  selleks,  et  jääda.  Nii  on  paratamatu  ka  see,  et  sport,  õigemini  üks  selle  haru,  on  kolinud  virtuaalruumi...
[...]
Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

Kui meditatsioonil on nii suur mehe suutlikkust ja tervist toetav efekt, siis miks sina seda usutavasti ei tunne?
[...]
Kikkpoksikuulsus Mirkko Moisar räägib edu alustest ja King of Spadesist

Kikkpoksikuulsus Mirkko Moisar räägib edu alustest ja King of Spadesist

Eesti edukamaid ja tuntumaid kikkpoksijaid Mirkko Moisar on inspireeriv, teotahteline ja sirgjooneline. Mikk küsis küsimusi ja Mirkko vastas.
[...]
Uinu ka siis, kui närvid on pingul (USA Mereväe tehnika)

Uinu ka siis, kui närvid on pingul (USA Mereväe tehnika)

Meie Meestekuu raames tehtava eliitsōdurite jōudlustehnikate videoseeria teises videos räägib Mikk sellest, kuidas uinuda ka siis, kui hinges on ärevus...
[...]
Vabariigi sünnipäeva eri: kas alkohol teeb sind paksuks?

Vabariigi sünnipäeva eri: kas alkohol teeb sind paksuks?

Usutavasti on pea iga mittekarsklasest mees, kes siiski enda tervisest ja välimusest lugu peab, töönädala lõpus ühe lõõgastava dringi ajal mõelnud...
[...]
Nelja nädalaga jääauku. Miks küll?

Nelja nädalaga jääauku. Miks küll?

Täna on 31. detsember, kell on vähem kui 10.00 hommikul ning täna saab mul täis esimene aasta end teadlikult külma veega karastamisest. Selle tähistamiseks sõidangi praegu Pirita Jahisadamasse...
[...]
Väljakutse: 100 kükki ja 50 kätekõverdust päevas

Väljakutse: 100 kükki ja 50 kätekõverdust päevas

“Suurem lihasmass ja jõud ning madalam rasvaprotsent kõigest 8 nädalaga” kõlab nagu reklaamlause Teleturust. Ometi on see võimalik...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist