Kas su sõbrad on tahtmatult hoopis su vaenlased?

Tere! Mina olen Mikk King of Spadesist. Kuna kätte hakkab jõudma sügis ja see on paljudele meist suverežiimi lõpp ja uute sihtide seadmise aeg, siis selles videos räägin ma ühest peamisest põhjusest, miks me tihti oma eesmärke ei saavuta.

Ja see põhjus on lihtne, aga ka vastuoluline ning ebapopulaarne – me käime peamiselt läbi inimestega – sõpradega, töökaaslastega – kellel on elus teised eesmärgid ja sihid kui meil.

Inglise keeles on selle kohta olemas termin peer pressure, mida eesti keelde võiks tõlkida kui “kaaslaste surve” või “kaaslaste mõju”. Lühidalt öelduna – me oleme inimestena mõjutatavad –mõned meist rohkem ja mõned veidi vähem – ning meie mõttemaailm ja käitumismustrid kujunevad nende viie inimese keskmisest, kellega me enim aega veedame.

Kui su sõpruskonnas on levinud ebatervislikud toitumisvalikud ja rohke alkohol, siis see sotsiaalne ring teeb sul üliraskeks tugeva ja sportliku vormi saavutamise.

Kui su sõpruskonnas on levinud negativism ja kritiseerimine, siis see sotsiaalne ring omakorda ei ole sinu jaoks õige, kui soovid näiteks hakata ettevõtjaks, või teha midagi, kus edu saavutamine on palju riskantsem, tekitab polariseerumist ning nõuab palju ebapopulaarseid otsuseid. Kuna niigi meile omast hirmu eksimise ees selline sõprade rühm veelgi süvendab, ei pruugi me julgedagi astuda esimest sammu sellel teel ning lepime keskpärasusega.

Mida siis ette võtta ja kuidas?

Saan sulle soovitada ülilihtsat tehnikat, mida olen ise mitmel korral edukalt rakendanud. Pane ühe-kahe lausega paika enda visioon – millisena end ja oma elu näha soovid ja kuidas pead end seetõttu muutma. Ja nüüd vaata, kas need inimesed, kellega koos enim aega veedad, jagavad samu väärtusi ja toetavad sind sellel teel? Ma ei räägi siin vaid suusõnalisest toetusest, vaid kas teievaheline sotsiaalne dünaamika, sh. harjumuslik käitumine, on su eesmärkidele abiks.

Vastus on, et enamus paraku mitte. Kui sa oled tõesti otsustanud enda uued eesmärgid saavutada, siis kahjuks on möödapääsmatu, et vahetaksid ka oma lähikonda. Tuleb mõista, et inimesed, kellega sa liikusid punktist A punkti B, ei pruugi olla enam õiged kaaslased, et liikuda punkti C.

Ei, see ei tähenda, et me senised sõbrad oleks meist kuidagi kehvemad – neil on lihtsalt oma elud, oma visioonid, oma eesmärgid. Ja kui need sinu omadega enam ei kattu, siis selleks, et end mitte mõjutada lasta, tuleb banaalselt väljendudes uued sõbrad otsida.

Tihti võib ühest sotsiaalsest ringist teise hüppamine olla hirmutav ja raske, eriti kinnisema tüpaaži puhul. Pean ka ennast sinna kuuluvaks ja mina tõin enda ellu taskuhäälingud ja raamatud, mis toimisid ja toimivad ka praegu sõprade eest tugigrupina. Seda ärilises mõttes, vaimse kasvamise mõttes kui ka füüsilise kasvamise ja enese parendamise mõttes. Ja juba kuu-kahe pärast, kui tunned end oma uues rollis kindlamalt, hakkab su ellu tulema inimesi, kel on samasugused eesmärgid, visioon ja ellusuhtumine kui see, mida ise oled omaks võtmas. Neist saavadki need inimesed, kellega koos punkti C liikumine palju lihtsamaks muutub.

Niisiis – pane enda jaoks selgelt paika, kuhu tahad välja jõuda, ja vaata, kas sinu lähim suhtlusringkond on seda soosiv või hoiab sind pigem tagasi.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

King of Spadesi enneolematu sooduskampaania

King of Spadesi enneolematu sooduskampaania

Soovin Sulle ühena esimestest teada anda, et just nüüdsama alustasime King of Spadesi enneolematu hinnakampaaniaga, kus üks karp maksab vaid 39 EUR.
[...]
Kuidas hoida oma fookus terav ja mõte selge ka siis, kui oled sunnitud öösel töötama

Kuidas hoida oma fookus terav ja mõte selge ka siis, kui oled sunnitud öösel töötama

Igal ettevõtlikul mehel on hetki, kus päevas jääb tunde liiga väheks ja tuleb ööst lisa võtta.
[...]
Kuidas King of Spades on tehtud

Kuidas King of Spades on tehtud

Selleks, et mõista, kuidas King of Spadesi toodetakse, tahame avada Sulle meie tehase virtuaalväravad ning kutsuda Sind ringkäigule meie tehasesse.
[...]
Väsimuse ja kehva mälu üllatav süüdlane

Väsimuse ja kehva mälu üllatav süüdlane

Endast lugupidava mehena soovid, et sul oleks mehelikult sportlik kehakompositsioon, kiire ajutöö ja hea mälu ning loomulikult ka rohkem energiat. Parema vaimse ja füüsilise võimekuse saavutamine muutub aga aina raskemaks ning siin on selle üks üllatav, kuid suur süüdlane.
[...]
Hea vorm hoolimata ülesöömisest. On see võimalik?

Hea vorm hoolimata ülesöömisest. On see võimalik?

Pikad lihavõttepühad on läbi ja paljud meist tunnevad kindlasti, et see andis kõva tagasilöögi soovile minna suvele vastu heas kerges sportlikus vormis.
[...]
Mine „tsooni“ ja tõsta oma tulemuslikkust

Mine „tsooni“ ja tõsta oma tulemuslikkust

Oled sa kunagi tsoonis olnud? Ja siinkohal ei ole silmas peetud mitte vanglažargooni, vaid ühte kummalist teadvuse olekut, mida psühholoogias kutsutakse „tsoonis olemiseks“
[...]
Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Mobiilirakendused purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Mobiilirakendused purunematu keha ja vaimu saavutamiseks

Mikk räägib millised rakendused tema enda telefonis on ning kuidas need aitavad olla tugevamad, fokusseeritumad ja tervemad.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist