Karske aasta: kolme kuu muljed

Telli King of Spades siit


King of Spadesi asutaja Mikk võttis endale karske aasta ning jagab nüüd, esimese kolme kuu möödudes, enda vahetuid muljeid läbi küsimuste, mis talle selle väljakutse jooksul kõige rohkem esitatud on.

Miks sa seda üldse teed?

(Mikk): Kvaliteetne armanjakk, kalvados, konjak ja vein maitsevad mulle väga. Samas on aastatega minu alkoholitaluvus kehvemaks muutunud (mitte, et ma kiiremini purju jääksin, pigem vastupidi) ja juba 3-4 drinki õhtu jooksul andsid endast järgmisel päeval läbi peavalu ja alanenud suutlikkuse selgelt tunda... ja ühe klaasiga on mul hea kraami puhul väga rakse piirduda. Nii tundsin, et alkoholist saadavad elamused, nii maitse- kui sotsiaalsed, ei kaalunud enam üles järgmise päeva produktiivsuse langust. Seepärast otsustasin võtta vaheaasta ning kogeda, milline näeb välja elu ilma alkoholita.

On sul vahepeal tekkinud libastumisi või soovi pokaal võtta?

(Mikk): Libastumisi ei ole olnud. Soovi pokaal võtta aga küll – eriti pingelise perioodi ajal, mis aitaks lõdvestuda ja selle kõige „teravama tipu“ maha võtta. Kuna ma seda võimalust endale nüüd andnud ei ole, on elu palju selgemalt näidanud ära need kohad, kus ma enda sisemaailmaga veel tööd pean tegema nii, et suuta stressi ja pingetega toime tulla ka ilma igasuguse kõrvalise abita. Seetõttu olen varasemast veelgi rohkem mediteerinud ning pööranud erilist tähelepanu peas ja hinges toimuvale. Alguses oli see üsna raske, nüüd aga juba kergem.

Kas sotsiaalne elu on kainuse tõttu kannatanud ja üritustel on igavam?

(Mikk): See oli asi, mida ma pelgasin kõige rohkem. Tegelikult on aga hoopis vastupidi – palju põnevam on. Kainus lisab, mitte ei võta enesekindlust ära ning kui kõik ümberringi joovad, tunned sa end olukorda täielikult kontrollivat... kusjuures see tugevneb veelgi võrdeliselt ülejäänud inimeste joobeastme süvenemisega. Ja siis, kui täiesti mürgliks läheb, ongi õige aeg lahkuda.
 


Kas jõudlus ja kehakompositsioon on paranenud?

(Mikk): Kahjuks mitte, vähemalt mitte märgatavalt. Samas polnud ma ka enne teab mis tihe jooja ning see, kel on peod iganädalased, tunneks usutavasti suuremat vahet kui mina.

Mis siis üldse on paremaks läinud?

(Mikk): Lihtne - olen võitnud tagasi kõik need päevad, mis muidu oleksid pohmaka või peavalu tõttu maha kantud. Laupäevahommikused väljasõidud perega, trennid, töö, muud hobid – kõigi nende jaoks on rohkem aega. Nagu varem ka ütlesin, siis tundub, et närvisüsteem muutub aegamisi robustsemaks ning ühetasandilisemaks, mis on fantastiline.

Kui esmapilgul võib võidetud 1-2 päeva kuus tunduda tühine, siis aastas kokku tuleb neid poole kuu jagu...nii tundubki mulle, et minu käesolev aasta on 12,5 kuud pikk. Kui keegi võtab napsu iganädalaselt, on võit veelgi suurem.

On pikalt kaine olla raskem või kergem kui sa arvasid?

(Mikk): Palju kergem, kuigi mitte kerge, kuna vanad käitumismustrid annavad endast ikka märku. Tiheda graafiku ja kahe väikese lapse kõrval võib närv vahepeal üsna mustaks minna ning need on hetked, mil käsi haaraks hea meelega dringi järele. Samas läheb ka see päev-päevalt kergemaks.

Kas sa jäädki karsklaseks?

(Mikk): Praegu on seda võimatu öelda. Teen aasta ära ja siis vaatan. Selle eksperimendi eesmärk ei ole mitte endast täiskarsklast koolitada, vaid tekitada endas vääramatu arusaam, et alkohol ei mängi kaasaegse mehe eneseteostusliku ja naudingurikka elu juures mingit rolli.

Ja kui ma siis, seda teades ja tundes otsustan ikka dringi võtta, teen seda vaid maitse pärast, vabana sotsiaalsetest konstruktsioonidest.

Kas sõbrad on joomiseks survet avaldanud?

Esimese kolme kuu põhjal ütlen, et plusse on selle eksperimendi juures palju rohkem kui miinuseid ning alkoholi tähtsus ja tähendus minu silmis iga päevaga väheneb.

Sõbrad ning tuttavad tunnevad küll teravat huvi ja ka teatavat muret, kuid kõik austavad seda otsust ning ei keelita meelemuutusele. Kui aga keegi tahab minu eksperimendiga liituda ning tunneb sõprade vastupidist survet, on viimane aeg sõbrad välja vahetada :)

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

King of Spadesi enneolematu sooduskampaania

King of Spadesi enneolematu sooduskampaania

Soovin Sulle ühena esimestest teada anda, et just nüüdsama alustasime King of Spadesi enneolematu hinnakampaaniaga, kus üks karp maksab vaid 39 EUR.
[...]
Kõik, mida pead teadma mehelikult tervislikust toitumisest

Kõik, mida pead teadma mehelikult tervislikust toitumisest

Üldine teadlikkus tervislikust toitumisest on absurdselt madal. Tihti kas ei teata üldse midagi ja valitseb suhtumine, et niikuinii on kõik kahjulik...
[...]
Sa ise ei kontrolligi enda tuju ja tundeid. Seda teevad hoopis bakterid sinu kõhus!

Sa ise ei kontrolligi enda tuju ja tundeid. Seda teevad hoopis bakterid sinu kõhus!

Sa küll arvad, et suudad enda tuju kontrollida ning õnn ja heaolu on lõppkokkuvõttes meie endi teha, siis sa eksid.
[...]
Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

Kuidas su keha tegelikult liikuma peaks

Mitte kunagi inimkonna ajaloo jooksul pole me söönud nii palju ja liikunud nii vähe kui praegu. Seetõttu oleme ära unustanud, kuidas meie keha tegelikult peaks liikuma.
[...]
Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

Vaid muusika abiga sooritusvõimele 10% juurde?

Kuidas õige muusika kuulamise faaside planeerimise ja õige muusika valikuga saad oma sportlikke tulemusi tõsta kuni 10%.
[...]
Isadepäeve-eri: meeste jõudlusest faktipõhiselt

Isadepäeve-eri: meeste jõudlusest faktipõhiselt

Varsti on käes isadepäev, aga selles videos tahan ma rääkida sellest, miks paljud poisid ja mehed, kes oma isale õnne soovivad, ise kunagi neid õnnesoove vastu võtta ei saa.
[...]
Jäta plastnõud vanasse aastasse

Jäta plastnõud vanasse aastasse

Üks oluline asi, mida sa nüüd ja kohe oma tervise, mehelikkuse ja vitaalsuse nimel teha saad, on minna kööki ja visata ära kõik plastkonteinerid, milles sa tavaliselt toitu hoiad. Miks?
[...]
Kasutajakogemus: pokkerimängija Carlos Laasi räägib fookusest pokkeris ja King of Spadesist

Kasutajakogemus: pokkerimängija Carlos Laasi räägib fookusest pokkeris ja King of Spadesist

Carlos Laasi on pokkerimängija, kes ühe elumuutva sündmuse – isaks saamise – hakul tegi ka teise, muutes kardinaalselt oma tõekspidamisi, elustiili...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist