Janar Rückenberg: “Miks mina tarvitan King of Spadesi”

Janar Rückenbergi igapäevatööks on noorte üldfüüsiline arendamine kehalise kasvatuse õpetajana.

Eesti ühe suurema jõutreeningu- ja üldkehalise ettevalmistuse teadmistepagasiga mees, kes on kirjutanud ka populaarse raamatu “Sinu parim vorm jõusaalist”, on kirglik laste teadliku tervisekäitumise edendaja, andes lisaks arvamuslugudele sinna igapäevaselt ka oma reaalse panuse kehalise kasvatuse õpetajana.

Ühtlasi on Janar endine tippsportlane, treener, isa ja pikaajaline King of Spadesi klient.

1. Mehena, kes on end väga edukalt teostamas mitmes erinevas valdkonnas, mis on Sinu meelest pideva arengu ja edu saavutamise võti?

Tõsiasi, et inimene on võimeline pidevalt edasi arenema, on minu jaoks midagi müstilist ja erakordset. Selle fenomeni aluseks on tegelikult meie kohanemisvõime. Mõelge, ükskõik millega me tegelema hakkame, me oleme suutelised arenema, oleme võimelised paremaks saama. Nii ilmne ja loogiline, teisalt täiesti fenomenaalne.

Huvi ennast inimolendina, nii vaimses kui füüsilises mõttes arendada, avastada ja testida - eelkõige see ongi mind nendele tegudele ajendanud, mida olen korda saatnud. Võime areneda avaldub aga ainult ühel tingimusel: peame mugavustsoonist väljuma. Minu armastatud sport, kulturism, oma terviklikkuses on olnud suurepärane valdkond enda kui inimisendi arengu teostamiseks, tajumiseks ja piiride nihutamiseks. See sport on mulle õpetanud distsipliini, pühendumist, vaimsete ja füüsiliste raskuste talumise olulisust, vajadust loobuda hetkelistest naudingutest suurtemate väärtuste nimel, eesmärkide püstitamise oskust ja sihikindlust.

Janari kirjutatud raamat “Sinu parim vorm jõusaalist” on saadaval nii Apollo kui Rahva Raamatu poodides.


Võistlussport on kasvatanud tahet ja aidanud mõista, kui vajalikud on ebamugavused meie elus. Selle mõistmine on suurel määral inimese hingerahu võtmeks. Täna väärastatakse meie arusaamu ideoloogiaga, mille kohaselt peab kogu elu olema üksnes meelepärane. Paraku on just see mõtteviis otsetee taandarenguni, mandumiseni ja kannatusteni. Arthur Schopenhauer on öelnud:

„Iga nauding põhjustab vajaduse uute naudingute järele ning inimene ei lepi enam endise olukorraga. Kui pole võimalik neid vajadusi rahuldada, muutub elu kannatuseks ja tekibki omamoodi nõiaring.“

Endast maksimumi andmine mis iganes eluvaldkonnas esitab väljakutse meie vaimule, õpetab kannatama, võitlema, raskustele vastu astuma ja mitte kergekäeliselt loobuma. Üksnes tugev tahe teeb võimalikuks suured saavutused ja märkimisväärse edasiliikumise. Tahe on see, mis sunnib meid ebamugavustsoonis vastu pidama ja ikka edasi minema. Usun siiralt, et areng hakkab sealt, kus lõppeb mugavus.

Tõeliselt rikastav elu seisneb praktiliselt igas oma ilmingus enese ületamises, pidevas piiride kompamises, ebamugavuste talumises ja nendega kohanemises. Ebamugavust, nii vaimset kui füüsilist, ei tohiks mitte karta, vaid hoopis tervitada, kuna see tähendab kasvamist. See on oluline teadmine, mida kahjuks suurel osal inimestel ei ole. Põhimõtted, mis mind minu tegemistes kandnud, on järgnevad:

  1. Areng algab sealt, kus lõppeb mugavus.
  2. Me ei saa enne teada, kes me oleme, kuni me pole näinud, mida me teha suudame.
  3. Ainult need, kes püstitavad endale ebareaalseid eesmärke avastavad, mis on reaalsus.
  4. Selleks, et midagi saada, tuleb ka anda.

Eelneva mõttearenduse tahaksin tulevikus kindlasti põhjalikumalt veel ühe raamatu näol realiseerida.

Janar enda korraldatud Rakke Rammumehe võistlusel harjutust ette näitamas.

2. Milliste kohustuste, väljakutsete ja stressoritega sa igapäevaselt silmitsi seisad?

Õpetajana puutun palju kokku lastega ja iseenesest mõistetavalt kujundan neid teatud määral ka lähtuvalt oma maailmavaatest. Kõige suurem väljakutse on selgitada nii õpilastele, aga ka lastevanematele, et saame peaaegu alati suurel määral oma ettevõtmiste lõpptulemust ükskõik millises valdkonnas ise muuta ja mõjutada.

Vahenditeks on seejuures voorused nagu kannatlikkus, pühendumine, visadus ja tahtejõulisus. Paraku, kui kasvukeskkond on üksnes kerge, tore ja lihtne, siis nimetatud voorused ka ei arene, mistõttu ei teki ka instrumente, mis aitaksid ennast tõsiselt teostada. Ennast teostamata inimene, nii noor kui vana, on pealiskaudne, ekslev ja õnnetu. Ei osata luua ega loodut väärtustada. Üksnes otsesele nautlemisele suunatud tegevused tapavad inimese arengu- ja mõtlemisvõime.

Nii olen ise endale kohustuseks võtnud noori kasvatada julguse, pealehakkamise ja sihipärase unistuste poole püüdlemise vaimus, vastandades end praegu domineerivale mõtteviisile, nagu kõik peaks tulema kohe, kiiresti ja võrdlemisi väikese vaevaga.

3. Mida pead praegu enda suurimaks võiduks ning mis sind selleni aitas?

Suurim rõõm on ehk tõdemus, et mind, minu soovitusi ja mõttearendusi võetakse järjest rohkem kuulda. Selle tõsiasja vundamendiks ja hinnaks on olnud aastatepikkune raske töö, tahe ja pühendumine. Seeläbi on tekkinud kogemus ja teadmised, mida üritan nii igapäeva praktikas koolitöös kui läbi oma kirjutiste jagada.

4. Miks otsustasid hakata King of Spadesi kasutama?

Ka tervisliku eluviisi juures ei ole vanuses alates 30-35 meie organismi võimsus enam sellisel tasemel kui 18-aastasena, kusjuures seda tajuvad aina nooremad ja nooremad mehed.

Lisaks kiirele argielule ning tööpäevadele treenin jõusaalis endiselt 3-4 korral nädalas ning mis seal salata, võimsuse langus annab praktikas ja sooritusvõimes tunda.

Treeningutest taastumine, aga ka koormuste talumine nii üksikul treeningul kui mahuliselt nädalas ei ole enam sellised, kui enne kolmekümnendaid. See tõsiasi ajendas lisaks tavapärastele toidulisanditele nagu kreatiin ja aminohapped, otsima midagi, mis avaldaks positiivset mõju testosteroonitasemele ning kroonilistele madala intensiivsusega põletikele, mille käes me pea kõik, tegusad ja ettevõtlikud mehed, kannatame.

Janar oma sportlaskarjääri tipus.

5. Millal ja kuidas tundsid King of Spadesi mõju?

King of Spades´i toimet tunnen 3-5 päeva möödudes pärast kuuri alustamist. Mõju väljendub mõnevõrra paremas lihastoonuses, olles lopsakam ja värskem. Samuti avaldub selle lisandi toime tajutavalt paremas taastumises. Peale kolmekümnendaid ja neljakümnendate eluaastate eelikuna tekib järjest rohkem olukordi, et ka kahel järjestikkusel päeval tugeva treeningu teostamine ei olegi enam nii lihtne. King of Spades on selles osas olnud tuntavalt toetav. Mis puudutab kontsentreerumist, siis tunnistan ausalt, et otseselt erilist keskendumisvõime tõusu on raske kuuri ajal täheldada, kuid see tuleneb ka ilmselt asjaolust, et sellelaadset toimet on praktikas väga raske mõõta.

Ei saa puudutamata jätta ka nii delikaatset, kuid mehe jaoks olulist teemat kui potents. Laskumata detailidesse, ka selles osas toimib King of Spades minu puhul tuntavalt. Loomulikult ei ole tegemist millegi sellisega, et kui võtad päevase soovitusliku koguse sisse, oled hetkega kontrastselt ja pööraselt teine inimene. Aga, kes keha kuulab ja oskab ennast tunnetada, see peaks King of Spades´i toimet omal individuaalsel moel kindlasti tundma. Samuti, see lisand toimib ikkagi regulaarselt ja kuurina manustatult.

Usun, et King of Spades´i proovimine ei tee kahju kellelegi, kuid erilist kasu võiks selle lisandi manustamise korral saada mehed vanuses 30 ja enam eluaastat. King of Spades´i positiivseid toimeid on esile tõstnud ka minu vend fitnessi- ja kulturismitreener Silvar Rückenberg.

6. Kas soovitaksid ka teistel suure füüsilise ja vaimse koormusega meestel King of Spades oma igapäevaellu lülitada?

King of spades´i tarbimiseks ei pea olema ilmtingimata sportlane. Argumendiks võivad olla ka lihtsalt füüsiline töö, pikad tööpäevad ja aktiivne elustiil. Kui nii on, siis soovitan kindlasti seda lisandit proovida. Ma ei soovita kellelegi midagi pelgalt sellepärast, et keegi palub mul soovitada. Me kõik oleme tõepoolest individuaalsed ja mingi toime tundmises ei saa kunagi sajaprotsendiliselt identseid efekte garanteerida, kuid mina tunnen King of Spades´i positiivseid omadusi. Seega, on tõenäosus, et see võib ka teie puhul tõhusalt toimida. Kaotada ei ole midagi, kui siis ainult võita!

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Flagship nüüd uue hinnaga!

Flagship nüüd uue hinnaga!

Oleme kogu aeg otsinud võimalusi teha Flagship kättesaadavamaks - ning nüüd oleme vastu võtnud väga raske, kuid loodetavasti õige otsuse.
[...]
Hea vorm hoolimata ülesöömisest. On see võimalik?

Hea vorm hoolimata ülesöömisest. On see võimalik?

Pikad lihavõttepühad on läbi ja paljud meist tunnevad kindlasti, et see andis kõva tagasilöögi soovile minna suvele vastu heas kerges sportlikus vormis.
[...]
Kuidas täita enda Uue Aasta lubadused (tuginedes teadusele)

Kuidas täita enda Uue Aasta lubadused (tuginedes teadusele)

Tavaliselt murduvad ka kõige motiveeritumatel uue aasta lubadused juba veebruari alguses, kuna nende saavutamisel loodetakse tahtejõule - see on paraku aga lõplik ressuss ning ei sobi pikaajaliste strateegiliste eesmärkide saavutamiseks.
[...]
Lõpeta läbi suu hingamine – Buteyko meetod

Lõpeta läbi suu hingamine – Buteyko meetod

Väga paljud inimesed, hinnanguliselt lausa pooled täiskasvanutest, mina nende hulgas, hingavad valesti – hingatakse suuga ning liiga palju. Võiks ju arvata, et lisahapnik on hea ja tervistav, kuid tegelikkuses...
[...]
Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sa teed kõik endast oleneva, et võtta kaalust alla ning saavutada mehelikult atleetlik kehakompositsioon, kuid mingil põhjusel libastud sellel teel ikka ja jälle...
[...]
Sina versus Defender – teeme võidu!

Sina versus Defender – teeme võidu!

Ehk  mäletad  –  eelmise  aasta  lõpus  tutvustas  Mikk  enda  äsja  soetatud  Land  Rover  Defenderit,  mille  seisukord  oli  kõike  muud  kui  hea...
[...]
Alista oma tugevaim vastane ühe tõhusa võttega

Alista oma tugevaim vastane ühe tõhusa võttega

Suure saavutusvajadusega meestena, ehk isegi maksimalistidena, on kõige suurem takistus meie ja eesmärkide vahel me ise. Me oleme enda vastu palju nõudlikumad kui keegi teine...
[...]
Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

Miks peaks üks tervemõistuslik mees ärkama vabatahtlikult 04.45 hommikul (ja mitte kiirustama varahommikusele Riia- või Kopenhaageni-lennule)? 
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist