Iidsed bakterid sinu rakkudes – sinu jõu ja võimsuse allikas (ja kuidas nende eest hoolitseda)

Kas teadsid, et kogu oma energia ja võimsuse oled sa võlgu iidsele bakterile, mis aegade jooksul on saanud meie raku üheks osaks ja mida tunneme mitokondri nime all. Ja sa pead nende iidsete bakterite eest võimalikult head hoolt kandma, sest nad toodavad energiat, vastutavad raku ainevahetuse eest, on seotud su hormoonidega ning steroidide sünteesiga. Usu või ära usu, aga mitokondrite tervis mõjutab ka otseselt su tuju! Ja loomulikult – kui sa nende eest ei hoolitse, oled sa nõrgem, haigem, väsinum ja tigedam ja vananed palju-palju kiiremini.

Ja tead, mis on su iidsete bakterite suurim vaenlane? Kaasaegne elustiil ebaoptimaalse toidu, suure vaimse stressi ja mürkidega meie elukeskkonnas – ehk kõik, mis tekitab vabu radikaale. Just vabad radikaalid on mitokondrite suurimaks lõhkujaks.

Õnneks saad sa oma mitokondrite eest ise hoolitseda. Räägin sulle, kuidas mina seda teen.
 

 1. Söön palju juur- ja puuvilju ja vürtse, näiteks brokkolit, porgandit, salatit ehk kõike, kus on palju antioksüdante sees. Just antioksüdantidel on võime vabu radikaale neutraliseerida. Ja loomulikult King of Spadesi. Kui sul tõsi taga on, peaksid ka sina King of Spadesi enda päevakavva lülitama, sest seal sisalduv ingveriekstrakt, resveratrool ja viinamarjaseemne ekstrakt on näidanud ülivõimast mitokondreid kaitsvat ja nende tööd toetavat toimet. 

  Kui sa veel näinud pole, siis vaata videot minu ühe päeva keskmisest menüüst SIIT.
   
 2. Karastan end. Teen igal hommikul väikse karastamise sessiooni jääkülma veega peale sooja dušši. Uuringud näitavad, et külmaga karastamine toetab olulisel määral su mitokondrite tervist.

  Ka oma hommikurutiini kohta olen teinud video, kus lisaks karastamisele on veel mitmed põnevad elemendid. Vaata seda videotSIIT.
   
 3. Kõrge intensiivsusega intervalltreening (HIIT). Pikad treeningsessioonid, eriti vastupidavusalad, pigem soodustavad vabade radikaalide teket ning seega mitokondrite tervise halvenemist. Kõrge intensiivsusega intervalltreening aga, vastupidi, kaitseb mitokondreid ning hoogustab nende tööd. Ülalolevas videos näitangi kolme erinevat viisi HIIT’i teha ilma, et peaksid õue minema ning mäest üles sprintima – nendeks on töö poksikotil, sprint kastil ning kahtlemata kõigi lemmik – “kosmonaudid”.

 
Loodetavasti said siit mõndagi uut ja huvitavat teada, mida kohe täna oma ellu rakendada. Sest pea meeles: “Teadmine, aga mitte tegemine on sama mis mitte teadmine”.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Nelja nädalaga jääauku. Miks küll?

Nelja nädalaga jääauku. Miks küll?

Täna on 31. detsember, kell on vähem kui 10.00 hommikul ning täna saab mul täis esimene aasta end teadlikult külma veega karastamisest. Selle tähistamiseks sõidangi praegu Pirita Jahisadamasse...
[...]
Hoia fookust nagu USA snaiper

Hoia fookust nagu USA snaiper

November on teadupärast meeste tervise kuu ning selle raames avaldame igal nädalal ühe video, milles Mikk tutvustab Sulle mõnda eriüksuslaste...
[...]
Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

Miks sa ei tunne meditatsiooni positiivset mõju

Kui meditatsioonil on nii suur mehe suutlikkust ja tervist toetav efekt, siis miks sina seda usutavasti ei tunne?
[...]
Tervislikku eluviisi pole olemas

Tervislikku eluviisi pole olemas

Ikka ja jälle räägivad nii tervishoiutöötajad kui inimesed tänavalt tervislikust elustiilist ning sellest, kuidas just needsamad tervislikud eluviisid ainuisikuliselt hoiavad haigused eemalIkka ja jälle...
[...]
Jäta plastnõud vanasse aastasse

Jäta plastnõud vanasse aastasse

Üks oluline asi, mida sa nüüd ja kohe oma tervise, mehelikkuse ja vitaalsuse nimel teha saad, on minna kööki ja visata ära kõik plastkonteinerid, milles sa tavaliselt toitu hoiad. Miks?
[...]
Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

Tõsta oma füüsilist võimsust vähem kui 1 euroga

Võib tunduda uskumatu, kuid usutavasti odavaim füüsilise võimsuse ja vastupidavuse tõstmise vahend on naatriumvesinikkarbonaat..... ehk tavaline söögisooda.
[...]
Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

Nõuanne, mis teeb 2019. aastast sinu edukaima

„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Kuidas jaanide ajal eneseväärikust säilitada

Jaanipäev on tulekul ja kui on üks püha, kus tunneme kollektiivset kohustust kõvasti napsu võtta, siis see ongi just jaanipäev. Rohke alkoholitarvitamisega ei pane me korralikku põntsu...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist