Floating – miks ronida vabatahtlikult isolatsioonikambrisse?

Tere! Mina olen Mikk King of Spadesist. Ühes oma päris esimestest videotest rääkisin ma sulle floating-kontseptsioonist, mis on kokkuvõtlikult öeldes heli- ja valgusekindla kapsli sees tihedas soolvees hõljumine. Hoolimata sellest, et see kõlab üsna esoteeriliselt, on sel siiski palju teaduslikult tõestatud positiivseid mõjusid su vaimsele ja füüsilisele tervisele.

Floating aitab vähendada stressi, füüsilisi ja vaimseid pingeid ning valuaistinguid, parandades samas kontsentratsiooni ja õppimisvõimet. Lähen ise just ühte floatingu sessiooni võtma ning otsustasin sulle näidata, kuidas see täpselt välja näeb.

Ainus koht, kus Eestis floatinguga saab tegeleda, on Floating.ee Süda tänaval Tallinnas. Palusin selle koha omanikku Veikot, et ta seletaks rohkem lahti kogu selle kontseptsiooni tagamaad.

(Mikk) Ütle palun, miks sa otsustasid floatingu kontseptsiooni Eestisse tuua?

(Veiko) Kunagi ammu tekkis mul idee teha kamber või kapsel, kus saaks oma mõtted välja lülitada, rahulikult olla ja keskenduda. Vestluses paljulugenud Alar Tamminguga õppisin, et John Lilly on midagi sellist juba 1954-ndal aastal loonud, mida nüüd teataksegi floatinguna. Hakkasin selle kohta rohkem uurima, leidsin Rootsist ühe selliste vannide tootja ning otsustasin selle kasutamist pakkuda teenusena ka Eestis.

(M) King of Spades on meestele suunatud toode ja mehelik elustiil üldisemalt. Kui palju on teie klientidest mehed, mis tunnetega nad siia tulevad ning milliste emotsioonidega lahkuvad?

(V) Hetkel on mehi-naisi umbes pooleks, kuid aina rohkem hakkab tulema mehi, kes on enda arengust huvitatud ning kes soovivad endas midagi muuta, proovides erinevaid asju – joogat, floatingut... – erinevaid meetodeid, kuidas endaga tegeleda ja maailmapilti avardada.

Paljud neist ei ole kunagi enda mõtetega omaette olnud ja see on neile täiesti uus kogemus. Floatingu kamber aitab neil lõõgastuda ja lõdvestuda, isegi kuni sinnamaani, et mõni mees on tunnistanud, et mõtete virr-varr peas jäi seisma, mida pole kunagi varem juhtunud.

(M) Mehed ei ole väga uuendustealtid. Palun räägi, kui mees siia tuleb, siis milline tema jaoks kogu rituaal välja näeb?

(V) Kui mees tuleb siia esmakordselt, siis teeme talle sissejuhatuse, kuidas seal vannis olla, mida teha ning kuidas kogu protseduur füüsiliselt välja näeb. Kes mida sellest saab, on väga individuaalne – vahest on nii, et esimene kord läheb harjumiseks, kuna kaaluta oleku keskkond on niivõrd teistsugune sellest, millega me igapäevaselt harjunud oleme.

Vannis saab olla täielikus pimeduses, aga saab ka tule põlema jätta – võimalus, mida osad esmakodsed kliendid kasutavad. Nii saab vannis paljuski ise sättida seda, kui kaugele sa selle kogemusega lähed.

(M) Mis on sinu soovitus – millise sagedusega neid seansse peaks võtma ja alates mitmendast seansist inimene reaalset kasu tunneb?

(V) Soovituslik oleks alguses võtta kolm korda ühe kuu jooksul, et keha selle tundega ära harjuks. Peale selle harjutusaja läbimist piisab ka ühest floating-seansist kuus.
 (Veiko) Protseduur käib nii: klient läheb kõigepealt dušši alla ja siis vanni. Vannis ollakse selili, kusjuures võimalus tuld ära kustutada või uuesti põlema panna säilib kogu seansi ajal. Osad inimesed jätavad esimesel seansil väliskeskkonna kontrollimiseks ka vanni ukse veidi praokile. Pea alla saab panna ka õhkpadja, mis aitab kõrvu veest väljas hoida. Samas ka ilma padjata ei vaju nägu vette, kuna veepiir jookseb siis kõrvade ja silmade vahelt.

Selleks, et inimene teaks, kui kaua ta on siin olnud, paneme muusikakeskusest mängima vastavad signaalid, mis tähistavad seansi algust ja lõppu.

(Mikk) Hakkan nüüd ise floating-sessiooni võtma, kuid enne veel...mida seal vannis teha? Üks võimalus on mitte midagi teha – lihtsalt lasta minna. Teine võimalus on mediteerida. Aga kolmas võimalus, mida ma kavatsen ise kasutada, on Hindu munga Dandapani eneseintervjueerimise tehnika. See tähendab, et hakkad iseendalt küsima samasuguseid küsimusi kui võhivõõralt inimeselt, keda sa soovid lähedalt tundma õppida.

Alustad lihtsate küsimustega, nagu “Mis su nimi on?” ja “Kui vana sa oled?”, kuni jõuad tõeliselt keeruliste pähkliteni, nagu “Mis sind päriselt õnnelikuks teeb?” ja “Kas sa oled rahul sellega, kuhu sa oled jõudnud?”. See info, mida me enda kohta läbi sellise eneseintervjuu saame, on ülioluline, üllatav ja teinekord ebameeldivgi, kuid on tõsi, et tänapäeval ei tea me, kes me ise oleme. Nii aitabki selline rituaal meid uuesti iseendaga tuttavaks teha.

(Mikk pärast floatingut) Nüüd on mul sessioon selja taga ja oskan oma kogemustest soovitada kahte asja:

  1. tee seda kindlasti ka ise
  2. võta vähemalt pooleteisttunnine seanss, kuna meie sisemaailm on nii põnev, et tund aega sellega tutvumiseks on selgelt liiga vähe.

Loodan, et see video pani sind floatingu vastu huvi tundma ja et sa proovid seda ka omal nahal järele.

Selleks külasta www.floating.ee kodulehte ja broneeri aeg.

Kohtumiseni!

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...
  1. Kjellgren A, Westman J. Beneficial effects of treatment with sensory isolation in flotation-tank as a preventive health-care intervention – a randomized controlled pilot trial. BMC Complementary and Alternative Medicine. 2014;14:417. doi:10.1186/1472-6882-14-417.

  2. Effects of flotation-REST on muscle tension pain. Kjellgren A1, Sundequist U, Norlander T, Archer T. Pain Res Manag. 2001 Winter;6(4):181-9.

  3. The effects of short term flotation REST on relaxation: a controlled study. Jacobs GD, Heilbronner RL, Stanley JM. Health Psychol. 1984;3(2):99-112.

  4. Edebol H, Kjellgren A, Bood S-Å, Norlander T. Enhanced independence and quality of life through treatment with flotation-Restricted Environmental Stimulation Technique of a patient with both Attention Deficit Hyperactivity Disorder and Aspergers Syndrome: a case report. Cases Journal. 2009;2:6979. doi:10.4076/1757-1626-2-6979.

  5. Bood SÅ, Kjellgren A, Norlander T. Treating stress-related pain with the flotation restricted environmental stimulation technique: Are there differences between women and men? Pain Research & Management : The Journal of the Canadian Pain Society. 2009;14(4):293-298.

  6. The effect of sensory deprivation in the reduction of pain in patients with chronic low-back pain. Shea DD1, Ohnmeiss DD, Stith WJ, Guyer RD, Rashbaum RF, Hochschuler SH, Regan JJ. Spine (Phila Pa 1976). 1991 May;16(5):560-1.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

<i>Floating</i> – miks ronida vabatahtlikult isolatsioonikambrisse?

Floating – miks ronida vabatahtlikult isolatsioonikambrisse?

Ühes oma päris esimestest videotest tutvustas Mikk floatingut, kuid nüüd võtab ta sind läbi video ühele seansile kaasa ja palub floatingu eksperdil Veikol sellest praktikast veel lisaks rääkida.
[...]
Kuidas mu talisuplus läks ning parim nõuanne edukaks ja produktiivseks 2019. aastaks.

Kuidas mu talisuplus läks ning parim nõuanne edukaks ja produktiivseks 2019. aastaks.

„Nalja teete või? Kindlasti mitte!“ See oli mõte ja tunne, mis mind esimese jaanuari hommikul Saaremaal GoSpa hotelli numbritoa akendelt...
[...]
Tõeline elupikendamise harjutus, mida sa siiani teinud ei ole

Tõeline elupikendamise harjutus, mida sa siiani teinud ei ole

Kui tegusa ning endast ja oma tervisest lugu pidava mehena liigud suvel palju väljas, mis toetab tugevalt südame veresoonkonna tervist, siis kohe algava külma ja märja kaamosega...
[...]
Pika autosõidu vältel meel erk ja vaim puhanud. Kuidas see võimalik on?

Pika autosõidu vältel meel erk ja vaim puhanud. Kuidas see võimalik on?

Kuidas hoida pika roolisoleku ajal meel ergas, vaim värske ning tunda end ka peale mitmetunnist sõitu energilise ja teotahtelisena.
[...]
Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Meestekuu viimases eriüksuslaste suutlikkuse tehnikate videos räägib Mikk lihtsast mõttemudelist, mis muudab USA Mereväe eriüksuslased - SEALid koheselt...
[...]
Veel hullem kui suitsetamine? See pole ju võimalik…

Veel hullem kui suitsetamine? See pole ju võimalik…

Seda, kui raskelt mõjub krooniline suitsetamine mehe tervisele, teame kõik. Samas ei räägita üldse sellest, mis on enneaegse suremuse riski arvestades 3(!) korda ohtlikum kui suitsetamine.
[...]
Lennukilt maha värske ja energilisena? Kuidas see võimalik on?

Lennukilt maha värske ja energilisena? Kuidas see võimalik on?

Kuidas olla ka lennureisi lõpus värske ja energiline ja mitte tavapäraselt punaste silmade, seedeprobleemide ja paistes jalgadega.
[...]
Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Plank ​parandab oluliselt su üldfüüsilist vormi ja enesetunnet ning ei võta päevas rohkem kui viis minutit. Tundub mõistliku uue harjumusena, eks?
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist