Ära enam iial läbi kuku


„See on võimatu!“ ütleb enamus inimesi, kui nad kuulevad, et läbikukkumisi on võimalik pea sajaprotsendiliselt vältida, mõistmata, et kaotamine ja läbikukkumine ei ole üks ja seesama. Siinkõneleja kaotab pidevalt, kuid ei kuku (enam) läbi.

Kaotamine on selgelt defineeritav kontseptsioon, kus tulemust mõõdetakse. Kaotada võib jalgpallilahingu, pokkerimängu, äritehingu või vaidluse...see tähendab lihtsalt seda, et oled mänginud mingis raamistikus ning ei võtinud. Läbikukkumine aga ei ole mõõdetav, sest ta on tunne. Tunne pettumusest, alaväärsusest, häbist...sellest, et sa pole piisavalt hea. Kuna see tunne on äärmiselt ebameeldiv, üritame vältida situatsioone, mis meis sellise tunde esile võiks kutsuda. Probleem on sel juhul aga selles, et taolisel viisil oleme kapseldunud enda mugavustsooni ning ei saa kunagi teada, milleks me tegelikult suutelised oleme. Mida siis ette võtta?

Kuna läbikukkumine on tunne, saame seda tunnet muuta, kujundades ümber oma nägemuse ja suhtumise selle tunde tekitajasse – kaotamisse. Läbikukkumise tunne tekib just enamjaolt kaotamise tõttu.

Tuleb aga mõista, et me kaotame ainult kahte moodi:

  1. Me ei ole eesootavaks katsumuseks ette valmistanud ning peame vastu võtma kaotuse. Puudulik ettevalmistus näitab aga, et võitmine selles konkreetses situatsioonis ei olnudki meie jaoks väga oluline, sest vastasel juhul oleks me rohkem vaeva näinud. Nii ei saa me ka mingist läbi kukkumisest rääkida.

  2. Me oleme katsumuseks ette valmistunud, aga hoolimata meie parimatest püüdlustest ei saavuta me ikka soovitud tulemust. Selle asja nimi on kaotus ilma läbi kukkumiseta.

Kaotus ilma läbi kukkumiseta peab meid aga tundma panema uhketena ja julgetena. Seda seepärast, et me olime valmist panema palju aega ja energiat enda ettevalmistusse ning siis end teiste ja maailmaga võrdlema – kusjuures riskides selge kaotuse ning mõistmisega, et me ei ole kaugeltki nii head nagu ehk eelnevalt olime arvanud.

Selline tegu nõuab palju julgust – julgust, mida paljudel inimestel ei ole. Sa tunned nad ära selle järgi, et nad istuvad varjus, näitavad näpuga, parastavad ning tunnevad headmeelt teiste kaotuste üle. Nad kasutavad seda käitumist ettekäände ja õigustusena enda argusele mitte minna ja testida enda taset vastu maailma...nende petlikult kõrge ego kardab päriselt teada saada, mis on nende tõeline tase. Kuid just sellest algabki tõeline enese mõistmine, paremaks saamine ja enda tõeliste võimete avastamine.

Kaotus ei ole läbi kukkumine ning selle mõistmine muudab sind palju riskialtimaks, vastupidavamaks, kahe jalaga maa peal olevaks ning julgemaks.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Meestüüpi juuksekadu ehk androgeenne alopeetsia on probleem, millega puutuvad oma eluea jooksul kokku umbes pooled meestest.
[...]
Muuda oma biokeemiat vaid kehapoosidega, nagu selle maailma vägevad (ja Rocky)

Muuda oma biokeemiat vaid kehapoosidega, nagu selle maailma vägevad (ja Rocky)

Kliinilised uuringud näitavad selgelt, et teatud kindlad kehapoosid – jõupoosid aitavad sul muuta sinu biokeemiat, tõstes...
[...]
King of Spades Tournament – muutu tugevamaks, kiiremini

King of Spades Tournament – muutu tugevamaks, kiiremini

Vaata videost, millised on Tournamenti toimeained ning kuidas nad just Sind aitavad.
[...]
Flagship on viimaks tagasi!

Flagship on viimaks tagasi!

Peale pikka ootamist on King of Spades Flagship tagasi ning meie veebipoes saadaval! Vahepealne aeg kulus tootmisprotsesside täiustamisele nii tootmise stabiilsuse kui loodussäästlikkuse vallas – nüüd on meie tarneahel üles ehitatud selliselt, et edasiste tarneraskuste risk on viidud miinimumini ning kilepakkematerjalide kasutus optimaalsem. Nüüd aga – külasta meie VEEBIPOODI ning täienda oma Flagshipi varusid!
[...]
Unustatud näoilme, mis vabastab rahuloluhormoonid

Unustatud näoilme, mis vabastab rahuloluhormoonid

Kas sa soovid endas vallandada heaolu- ja õnnehormoone, alandada stressitaset ning kõige tipuks olla mõjukam ning panna teised endasse positiivselt suhtuma?
[...]
Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Harjumuse tekitamise väljakutse: Plank

Plank ​parandab oluliselt su üldfüüsilist vormi ja enesetunnet ning ei võta päevas rohkem kui viis minutit. Tundub mõistliku uue harjumusena, eks?
[...]
Kuidas lahustada oma negatiivne emotsioon vaid hetkega

Kuidas lahustada oma negatiivne emotsioon vaid hetkega

Selles videos tahan ma rääkida sellest, kuidas kiiresti üle saada meie sees tihti tekkivast jõuetust vihast. 
[...]
Tervislikku eluviisi pole olemas

Tervislikku eluviisi pole olemas

Ikka ja jälle räägivad nii tervishoiutöötajad kui inimesed tänavalt tervislikust elustiilist ning sellest, kuidas just needsamad tervislikud eluviisid ainuisikuliselt hoiavad haigused eemalIkka ja jälle...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist