Alista oma tugevaim vastane ühe tõhusa võttega

Telli King of Spades siit


Suure saavutusvajadusega meestena, ehk isegi maksimalistidena, on kõige suurem takistus meie ja eesmärkide vahel me ise. Me oleme enda vastu palju nõudlikumad kui keegi teine – alati on meie tegemistes parandamisruumi ja progress on liiga aeglane, ükskõik, kui palju me ka ei pingutaks. Tunned sa ennast selles ära?

Soovides saada parimaks või vähemalt väga heaks, võrdleme end vaid parimatega ja loomulikult jääme sellest võrdluses tihti kaotajaiks. Kui üldiselt on selline võrdlus vajalik, siis tehes seda pidevalt, hakkab meile paratamatult tunduma, et oleme parimal juhul keskpärased. Seda forsseerib sotsiaalmeedia, kus kõik annavad teada vaid enda edusammudest ja mitte tagasilöökidest. Ja nii jääb meile väär mulje, et teistel õnnestuvad asjad kiiremini ja paremini ning meie tundume paigal seisvat.

Selline asi tekitab rahulolematust, stressi ja närvilisust. Aga mis peamine – hävitab eneseusku. Kui eneseusk lööb kõikuma, kahaneb riskijulgus ning me ei ole selles mängus enam mitte eesmärgiga võita, vaid eesmärgiga mitte kaotada. Ning selline mõttemudel on halvav.

Nii anname ära suure tüki oma suutlikkusest, kusjuures teeme seda ise oma peas ja mitte kellegi teise tõttu. Nii võib kindlalt väita, et meie suurimad ning tugevaimad vastased oleme me ise.

Kuidas enda sees oleva vastasega aga kõige tõhusamalt toime tulla? Võtame appi teaduse. Uuringutest teame, et eksisteerib huvitav fenomen – suudame vaid läbi oma ettekujutuse kujundada oma suhtumist kohtadesse, asjadesse ja inimestesse nendega mingit reaalset kontakti või kogemust omamata.

Kuidas me seda konkreetse teema kontekstis saame ära kasutada? Visualiseerides. Me kujutame ennast ette elamas ideaalset elu, mis kannab osa oma emotsionaalsest väärtusest üle meie isikule ning tõstab eneseusku, mis ongi eesmärgiks.

Tee nii – igal hommikul, soovitavalt peale meditatsiooni, kujuta ette ühte täiuslikku päeva enda täiuslikust elust – sellist, kus sa oled saavutanud või saavutamas seda, milles enda tõelist kutsumust tunned; lisaks enda finantssituatsiooni, peresuhteid, tervist jne. Nagu öeldud, siis ela see päev 10 minuti jooksul läbi, alustades hommikust ja lõpetades õhtuga, visualiseerides samas kõike nii detailselt kui võimalik – helid, värvid, tujud, lõhnad, puudutused, liikumine...kus sa käid, kellega suhtled, kuidas end tunned jne.

Visualisatsiooni lõpus tuleb aga selle võti – kujuta enda „päris mina“ minemast visualiseeritud „super-mina“ juurde ning „super-mina“ „päris minale“ ütlemas, et ära muretse – pole vahet, millises situatsioonis sa praegu viibid või et sulle tundub, nagu asjad ei läheks soovitud moel – kõik see on su tulevik ning talitades oma südametunnistuse järgi ja tehes asju, milles enda tõelist kutset tunned, see realiseerub.

Selle harjutusega lood sa iseendast oma iidoli, inimese, kelle sõnu ja näpunäiteid kuulata, keda uskuda ning keda järgida, kuna ta elab ju sinu ideaalset elu – elu, mille poole sinu „päris“ minagi pürgib. Sellist harjutust igal hommikul tehes annad sa oma enesekindlusele suure toe, oled immuunsem kõrvalise suhtes ning suudad hoida oma fookuse palju kindlamalt oma eesmärkidel. Ning nii suudadki oma suurima vastase – iseenda ja oma mureneva ebakindluse, alistada.

Suurt toetust leiad sellel teel ka uuest King of Spades Flagshipist, vana King of Spadesi järeltulijast, kus seda korda on suur rõhk adaptogeenidel – taimeekstraktidel, mis on paljudes uuringutes näidanud olulist mõju nii füüsilise kui vaimse stressiga paremal toime tulekul ning kutsuvad esile rahustavat ja positiivset meelelaadi. Nii aitab see sind ka selle video konktekstis.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Unes õppimine on võimalik

Unes õppimine on võimalik

Oled ka sina mõelnud, kui kahju on, et Aldous Huxley 1960-ndatel välja käidud ulmeidee, et inimene on võimeline õppima ka magades – hüpnopeedia – ei vasta tõele.... või kas ei vasta?
[...]
2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

Nagu ehk tead, siis meie inimliigina märkame rohkem negatiivset kui positiivset ja sellel on väga lihtne ning evolutsiooniliselt oluline põhjus...
[...]
Insener Priit Pihlakas: ”Miks mina kasutan King of Spadesi”

Insener Priit Pihlakas: ”Miks mina kasutan King of Spadesi”

Insener ja ettevõtja räägib, miks tema kasutab King of Spadesi ning milliste väljakutsete ja pingetega tuleb tal oma eesmärkide saavutamiseks silmitsi seista.
[...]
Lugemissoovitus: Extreme Ownership – How U.S. Navy SEALs lead and win

Lugemissoovitus: Extreme Ownership – How U.S. Navy SEALs lead and win

Kes meist ei oleks lugenud mõnd juhtimisraamatut, mis sisuliselt on mitusada lehekülge ümmargust, tavaellu rakendamatut teooriat.
[...]
Mitte suitsetamine ega ülekaal pole tänapäeva meeste suurim terviserisk, vaid…

Mitte suitsetamine ega ülekaal pole tänapäeva meeste suurim terviserisk, vaid…

Kuigi see võib kõlada esoteeriliselt, siis suurimaks terviseriskiks, hoolimata su säravast karjäärist ja toredast perekonnast, on psühholoogiline - üksildustunne.
[...]
Miks palju valku süüa on tähtis ka siis, kui sa ei taha lihasmassi

Miks palju valku süüa on tähtis ka siis, kui sa ei taha lihasmassi

Valku seostatakse üldiselt suurte ning vaskulaarsete lihastega ning need mehed, kes kas esteetilistel kaalutlustel suurt muskulatuuri ei soovi või...
[...]
Järgmisele reisile oma jõusaal kaasa!

Järgmisele reisile oma jõusaal kaasa!

Mikk näitab seekordses videos, kuidas sa saad täisfunktsionaalse jõusaali kohvri nurka mahutada ja sellega väga tõsise trenni mugavalt oma hotellitoas ära teha.
[...]
Taastu eelmisest õhtust kui härrasmees

Taastu eelmisest õhtust kui härrasmees

Nagu sa võibolla tead, siis põhimõtteliselt kõik meelemürgid löövad meie jõudlusesse mõlke. Ja mida vanemaks me saame, seda selgemini tunneme me...
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist