Aeglusta enda bioloogilist vananemist

Vananemine - mitte vanuse lisandumine vaid just bioloogiline vananemine - on asi, mida iga endast lugupidav mees peab iga hinna eest vältima. Kuidas seda aga parimal viisil teha?

Mida nõudlikum ja väljakutseterohkem elustiil meil on, seda rohkem vigastame oma DNAd ning mida rohkem meie DNA kahjustub ja muteerub, seda kiiremini ilmnevad kõikvõimalikud vananemise tundemärgid nagu vähiriski suurenemine, ajutöö aeglustumine ja mälu halvenemine. See on loomulikult viimane asi, mida me ettevõtlike ja suure saavutusvajadusega meestena soovime.

Kuidas aga DNA kahjutumist ning bioloogilist vananemist oluliselt aeglustada? Sellel võrrandil on kaks poolt:

  1. Näeme igapäevaselt olulistel ametikohtadel või elualadel inimesi - arstid, teadlased, õppejõud, ettevõtjad, poliitikud - kes on tugevalt vormist väljas. Sellega teevad nad nii endale kui ka ühiskonnale karuteene, kuna just trenn - korralik füüsiline koormus kahel-kolmel korral nädalas - on paljudes uuringutes näidanud bioloogilise vananemise eest kaitsvat toimet. Nii pole oluline, kui suur on nende inimeste panus olnud siiani, heas vormis olles võiks see olla kordades suurem.
     
  2. Kui sa oled aga väga aktiivse elustiiliga ning käid regulaarselt trennis, ei tähenda see, et sa ei saaks oma bioloogilist vananemist veelgi rohkem aeglustada. Mõne aasta tagune austerlaste läbi viidud uuring näitas, et vaimsel trennil on DNA kaitsmise seisukohast sisuliselt samaväärne positiivne mõju kui füüsilisel treeningul. Nii peaks need mehed süsteemselt tegelema aina suuremate ning mõõdetavate vaimsete väljakutsete lisamisega enda ellu. Väga heaks võimaluseks seda teha on õppida näiteks võõrkeeli. 

Kui aga mingil põhjusel ei ole kuidagi võimalik enda nädalaplaanidesse lisatreeninguid - kas siis vaimseid või füüsilisi - sisse tuua, siis oliivilehe ekstraktil on samuti uuringutega täheldatud DNA’d kaitsev toime. 

Heaks võimaluseks reaalselt toimiv kogus oliivilehe ekstrakti saada on tarbida King of Spades Flagshipi, millel on nüüd ka SOODSAM HIND!

Allikas: Kliki uuringute nägemiseks...

1. Franzke, B. et al. “The impact of six months strength training, nutritional supplementation or cognitive training on DNA damage in institutionalised elderly.” Mutagenesis (2015):147–153.

2. Moreno-Villanueva, Maria et al. “Influence of Acute Exercise on DNA Repair and PARP Activity before and after Irradiation in Lymphocytes from Trained and Untrained Individuals.” International journal of molecular sciences vol. 20,12 2999. 19 Jun. 2019, doi:10.3390/ijms20122999

3. Soares, Jorge & Silva, Amélia & Oliveira, Maria & Peixoto, Francisco & Gaivão, Isabel & Mota, Maria. (2015). Effects of combined physical exercise training on DNA damage and repair capacity: role of oxidative stress changes. Age (Dordrecht, Netherlands). 37. 9799. 10.1007/s11357-015-9799-4.

4. Cash SW, Beresford SA, Vaughan TL, et al. Recent physical activity in relation to DNA damage and repair using the comet assay. J Phys Act Health. 2014;11(4):770-776. doi:10.1123/jpah.2012-0278

5. Dimauro, I., Sgura, A., Pittaluga, M. et al. Regular exercise participation improves genomic stability in diabetic patients: an exploratory study to analyse telomere length and DNA damage. Sci Rep 7, 4137 (2017).

6. Olive Leaf Extract Attenuates Inflammatory Activation and DNA Damage in Human Arterial Endothelial Cells. B. Burja et al. Front. Cardiovasc. Med., 16 May 2019

7. Dijana Topalović, Dragana Dekanski, Biljana Spremo-Potparević, Andrea Pirković, Sunčica Borozan, Vladan Bajić, Danilo Stojanović, Francesca Giampieri, Massimiliano Gasparrini, Lada Živković, Dry olive leaf extract attenuates DNA damage induced by estradiol and diethylstilbestrol in human peripheral blood cells in vitro, Mutation Research/Genetic Toxicology and Environmental Mutagenesis,Volume 845,2019

8. Cabarkapa A, Zivković L, Zukovec D, et al. Protective effect of dry olive leaf extract in adrenaline induced DNA damage evaluated using in vitro comet assay with human peripheral leukocytes. Toxicology in Vitro : an International Journal Published in Association with BIBRA. 2014 Apr;28(3):451-456. DOI: 10.1016/j.tiv.2013.12.014.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kas kriitika halvab sageli ka sind?

Kas kriitika halvab sageli ka sind?

Asi, millest tänapäeva maailmas puudu ei ole, on kriitika. Peamiselt tänu sotsiaalmeedia platvormidele on igal inimesel hääletoru, millega oma negatiivset arvamust avaldada...
[...]
Miks mu vorm paremaks ei lähe – ma ju toitun tervislikult?!

Miks mu vorm paremaks ei lähe – ma ju toitun tervislikult?!

...see küsimus vaevab paljusid neid, kes on oma toidulaualt jätnud ära madalakvaliteetse nn. rämpstoidu, kuid ei suuda siiski...
[...]
Lennukilt maha värske ja energilisena? Kuidas see võimalik on?

Lennukilt maha värske ja energilisena? Kuidas see võimalik on?

Kuidas olla ka lennureisi lõpus värske ja energiline ja mitte tavapäraselt punaste silmade, seedeprobleemide ja paistes jalgadega.
[...]
King of Spades Tournament – muutu tugevamaks, kiiremini

King of Spades Tournament – muutu tugevamaks, kiiremini

Vaata videost, millised on Tournamenti toimeained ning kuidas nad just Sind aitavad.
[...]
Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sinu viimane pusletükk mehelikult atleetlikuks füüsiseks

Sa teed kõik endast oleneva, et võtta kaalust alla ning saavutada mehelikult atleetlik kehakompositsioon, kuid mingil põhjusel libastud sellel teel ikka ja jälle...
[...]
Ära enam iial läbi kuku

Ära enam iial läbi kuku

„See on võimatu!“ ütleb enamus inimesi, kui nad kuulevad, et läbikukkumisi on võimalik pea sajaprotsendiliselt vältida, mõistmata, et kaotamine ja läbikukkumine ei ole üks ja seesama.
[...]
Aastalõpu väljakutse: 1. jaanuari hommikul talisuplema

Aastalõpu väljakutse: 1. jaanuari hommikul talisuplema

Soovid sa varsti algavale uuele aastale anda varasemast hoopis võimsama avapaugu, mis suure tõenäosusega tähendab sulle ka parajat eneseületust?
[...]
Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Su maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%

Kas sa teadsid, et maskuliinsus tõstab enneaegse suremuse riski 30%, aga mitte viisil, nagu seda arvata võiks.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist