2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

Telli King of Spades siit


Nagu ehk tead, siis meie inimliigina märkame rohkem negatiivset kui positiivset ja sellel on väga lihtne ning evolutsiooniliselt oluline põhjus – kui meie esivanemad ei pannud tähele puu otsas rippuvat banaani, tuli tühja kõhtu lihtsalt kauem kannatada. Kui nad aga ei märganud mürkmadu või kiskjat, olid tagajärjed hoopis traagilisemad.

See sügaval alateadvuses olev käitumismuster on säilinud meil siiani. Selle kinnituseks piisab vaid vaadata seda, kui valulikult ning pikalt me reageerime kaasliikleja ebaviisakusele ja „sigatsemisele“ võrreldes sellega, kui keegi meid liikluses käeviipega tänab või viisakusest „vahele laseb“.

Viimase 100-150 aastaga on meie maailm arenenud aga nii palju, et sellised käitumismustrid, mis tagasid edu meie senise arengu käigus, on muutumas õnneliku ja rahuldustpakkuva elu elamisel takistuseks. Info hulk tänapäeval on võrreldamatult kõrgem võrreldes ükskõik millise ajaga inimkonna ajaloos ning enamus neist uudistest on negatiivsed, kuna nii pööravad inimesed sellele enam tähelepanu ning on palju lihtsam oma agenda’t teistele müüa.

Sellise negatiivsuse ja hüsteeria tulva sees elamine paneb meid lõpuks arvama, et maailm ongi hirmuäratav ning kole koht, kus puudub igasugune positiivsus ning head ja helged emotsioonid.

Et seda vältida, peame ise aktiivselt tegelema enda mõtete juhtimisega ning heaks ja kergeks võimaluseks on talitada järgmiselt:

Igal õhtul enne magama heitmist mõtle oma päevale tagasi ning leia vähemalt kolm asja, mis sul hästi läksid või mille eest sa tänulik oled. Ükskõik, kui hirmsa sa oma päeva arvad olevat, kolm asja leiad sa alati. Sel viisil elad sa päeva uuesti läbi, teadlikult vältides negatiivset ning otsides positiivset, kirjutades mingis mõttes oma mälu ja emotsioonid positiivses võtmes üle.

Sellel tehnikal on lisaks pikaajalise efekti kõrval, kus hakkad aja jooksul märkama aina enam ja enam positiivset ning taandud emotsionaalses mõttes negatiivsusest, ka väga selge kohene mõju – usutavasti jääd tänu sellele kiiremini magama ka kõige pingelisema perioodi ajal, su uni on rahulikum ning oled hommikul kasvõi veidikenegi paremini meelestatud.

Kui see mõtteharjutus võib sulle tunduda liigagi lihtne, siis tuleta endale meelde üht vana tõde – tõeliselt hästi toimivad asjad ongi enamjaolt lihtsad. Siingi on harjutuse sisendlävi väga madal, kuid oluline on teha seda igapäevaselt.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Kuidas teha rohelist teed nii, et ta oleks tegelikult ka tervislik?

Kuidas teha rohelist teed nii, et ta oleks tegelikult ka tervislik?

Roheline tee on vähemalt teoorias tõeliselt tervislik jook, kuna tal on lugematu arv häid omadusi...
[...]
Miks sportlikud mehed siiski sageli haigestuvad (ja miks see OK on)

Miks sportlikud mehed siiski sageli haigestuvad (ja miks see OK on)

Kui sport on tervisele kasulik, siis miks väga sportlikud mehed ei ole tervemad, vaid teglikult isegi haigemad kui istuva eluviisiga sookaaslased?
[...]
Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

Tegemist on teaduslikult tõestatud kontseptsiooniga, mis viib su sportlikud ja esteetilised resultaadid hoopis teisele tasemele. Ja seda hoolimata su senisest treeningstaažist.
[...]
Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Oled sa kütt või saakloom (USA Navy SEAL tehnika)?

Meestekuu viimases eriüksuslaste suutlikkuse tehnikate videos räägib Mikk lihtsast mõttemudelist, mis muudab USA Mereväe eriüksuslased - SEALid koheselt...
[...]
Tee otsuseid nagu miljardär

Tee otsuseid nagu miljardär

Mikk  räägib  seekordses  videos,  kuidas  võtab  otsuseid  vastu  isetehtud  (self-made)  USA  ärihiid  David  Osborn,  kellele  kuulub  Ameerika  üks  suuremaid  kinnisvaravahendusfirmasid  ning  osalusi  veel  ligi 30...
[...]
King of Spadesi enneolematu sooduskampaania

King of Spadesi enneolematu sooduskampaania

Soovin Sulle ühena esimestest teada anda, et just nüüdsama alustasime King of Spadesi enneolematu hinnakampaaniaga, kus üks karp maksab vaid 39 EUR.
[...]
Buda munga tehnika, mis aitab mul fookust hoida

Buda munga tehnika, mis aitab mul fookust hoida

Kindlasti tead, mis tunne see on, kui sa ei suuda teinekord lõpetada isegi küllalt lihtsat ülesannet nagu e-maili kirjutamine või kirja mõttega läbi lugemine...
[...]
Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Kuidas Mikk peatas enda juuksekao?!

Meestüüpi juuksekadu ehk androgeenne alopeetsia on probleem, millega puutuvad oma eluea jooksul kokku umbes pooled meestest.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist