2 minutiga ümbritseva negatiivsuse ja hüsteeria vastu

Telli King of Spades siit


Nagu ehk tead, siis meie inimliigina märkame rohkem negatiivset kui positiivset ja sellel on väga lihtne ning evolutsiooniliselt oluline põhjus – kui meie esivanemad ei pannud tähele puu otsas rippuvat banaani, tuli tühja kõhtu lihtsalt kauem kannatada. Kui nad aga ei märganud mürkmadu või kiskjat, olid tagajärjed hoopis traagilisemad.

See sügaval alateadvuses olev käitumismuster on säilinud meil siiani. Selle kinnituseks piisab vaid vaadata seda, kui valulikult ning pikalt me reageerime kaasliikleja ebaviisakusele ja „sigatsemisele“ võrreldes sellega, kui keegi meid liikluses käeviipega tänab või viisakusest „vahele laseb“.

Viimase 100-150 aastaga on meie maailm arenenud aga nii palju, et sellised käitumismustrid, mis tagasid edu meie senise arengu käigus, on muutumas õnneliku ja rahuldustpakkuva elu elamisel takistuseks. Info hulk tänapäeval on võrreldamatult kõrgem võrreldes ükskõik millise ajaga inimkonna ajaloos ning enamus neist uudistest on negatiivsed, kuna nii pööravad inimesed sellele enam tähelepanu ning on palju lihtsam oma agenda’t teistele müüa.

Sellise negatiivsuse ja hüsteeria tulva sees elamine paneb meid lõpuks arvama, et maailm ongi hirmuäratav ning kole koht, kus puudub igasugune positiivsus ning head ja helged emotsioonid.

Et seda vältida, peame ise aktiivselt tegelema enda mõtete juhtimisega ning heaks ja kergeks võimaluseks on talitada järgmiselt:

Igal õhtul enne magama heitmist mõtle oma päevale tagasi ning leia vähemalt kolm asja, mis sul hästi läksid või mille eest sa tänulik oled. Ükskõik, kui hirmsa sa oma päeva arvad olevat, kolm asja leiad sa alati. Sel viisil elad sa päeva uuesti läbi, teadlikult vältides negatiivset ning otsides positiivset, kirjutades mingis mõttes oma mälu ja emotsioonid positiivses võtmes üle.

Sellel tehnikal on lisaks pikaajalise efekti kõrval, kus hakkad aja jooksul märkama aina enam ja enam positiivset ning taandud emotsionaalses mõttes negatiivsusest, ka väga selge kohene mõju – usutavasti jääd tänu sellele kiiremini magama ka kõige pingelisema perioodi ajal, su uni on rahulikum ning oled hommikul kasvõi veidikenegi paremini meelestatud.

Kui see mõtteharjutus võib sulle tunduda liigagi lihtne, siis tuleta endale meelde üht vana tõde – tõeliselt hästi toimivad asjad ongi enamjaolt lihtsad. Siingi on harjutuse sisendlävi väga madal, kuid oluline on teha seda igapäevaselt.

King of Spadesi uudiskiri ilmub kaks korda kuus.
Meiega õpid uut nii tervisest kui King of Spadesist.
Sinu e-maile ei jagata kolmandate osapooltega.

Me ei jaga kunagi Sinu e-maili aadressi ega muud isiklikku infot kolmandate osapooltega ilma Sinu selge nõusolekuta. Tutvu kasutustingimustega.

Heida pilk ka meie teistele postitustele

Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

Miks peaksid ärkama 04.45 hommikul?

Miks peaks üks tervemõistuslik mees ärkama vabatahtlikult 04.45 hommikul (ja mitte kiirustama varahommikusele Riia- või Kopenhaageni-lennule)? 
[...]
Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

Kuidas põletada kaks korda kiiremini rasva ja hoogustada lihaskasvu.

Tegemist on teaduslikult tõestatud kontseptsiooniga, mis viib su sportlikud ja esteetilised resultaadid hoopis teisele tasemele. Ja seda hoolimata su senisest treeningstaažist.
[...]
Alista oma tugevaim vastane ühe tõhusa võttega

Alista oma tugevaim vastane ühe tõhusa võttega

Suure saavutusvajadusega meestena, ehk isegi maksimalistidena, on kõige suurem takistus meie ja eesmärkide vahel me ise. Me oleme enda vastu palju nõudlikumad kui keegi teine...
[...]
Mida juua ühe maitsva burgeri kõrvale (ja kas Coke Zero on ikka parem kui tavaline Coca-Cola?)

Mida juua ühe maitsva burgeri kõrvale (ja kas Coke Zero on ikka parem kui tavaline Coca-Cola?)

Kui alkohol välja jätta, siis kahtlemata seostame maitsvat burgerit Coca-Colaga...
[...]
Unustatud näoilme, mis vabastab rahuloluhormoonid

Unustatud näoilme, mis vabastab rahuloluhormoonid

Kas sa soovid endas vallandada heaolu- ja õnnehormoone, alandada stressitaset ning kõige tipuks olla mõjukam ning panna teised endasse positiivselt suhtuma?
[...]
Sulle olulist teadusmaailmast

Sulle olulist teadusmaailmast

Resveratrool ning viinamarjaseemne ekstrakt King of Spadesis parandavad tähelepanuvõimet ja lühimälu ning aitavad vältida vaimse võimekuse langust.
[...]
Isadepäeve-eri: meeste jõudlusest faktipõhiselt

Isadepäeve-eri: meeste jõudlusest faktipõhiselt

Varsti on käes isadepäev, aga selles videos tahan ma rääkida sellest, miks paljud poisid ja mehed, kes oma isale õnne soovivad, ise kunagi neid õnnesoove vastu võtta ei saa.
[...]
Milline on hea stress, milline on halb stress (ja kuidas sellega võidelda)?

Milline on hea stress, milline on halb stress (ja kuidas sellega võidelda)?

Kõikjal räägitakse, et stress on halb ja seda peab igal võimalikul viisil vältima. See on vale.
[...]
Sulge

Ostukorv on tühi

Jätka ostmist